uz 3 dni ma trapi riadna svalovica na stehennom svale. kedze som tu nikde nenasiel nejake rady ako sa da tento neduh eliminovat alebo ako liecit zakladam novu temu-ak to tu uz je -prosim panov modov o linky a zrusenie tohto prispevku.. :wink:
..asi kazdy zaciatocnik aj skuseny bajker zaziva taketo stavy,alebo aj rozne krce,a ine telesne neduhy..tak prosim sem s tym!
a tymto prosim vas co sa vyznate (giro..a iny znalci) o rady!
...rozchodit sa mi to zatial nepodarilo ani po 2 dnoch-aj ked je to uz trochu lepsie.
existuju nejake pripravky proti-resp. potom??

-pricinu poznam-den pred 164km vyjazdom som bol na treku na strazove(1223n/m) a pri zostupe som z casovych dovodov bezal strmym kopcom... :?


Naposledy upravil shickmomber dňa 15.10.2008 - 08:53:40, celkovo upravené 1 krát.

15.10.2008 - 08:46:36
00
nie je mi jasné čo by si chcel počuť...jednoducho tvoje svaly na ten beh nie sú zvyknuté tak budeš trpieť...podľa mňa sú 3 dni ešte dosť málo :-)...ja som raz bežal s batohom zo Snilovského sedla popod lanovku do Vrátnej a dozvuky trvali týždeň, príp. začiatok hokejbalovej sezóny, príde nás 7 (hrá sa 5+1) a súper hrá na 3 komplet útoky...to sú iné muky potom cez týždeň... 8)
15.10.2008 - 08:53:12
00
nie je mi jasné čo by si chcel počuť...jednoducho tvoje svaly na ten beh nie sú zvyknuté tak budeš trpieť...podľa mňa sú 3 dni ešte dosť málo :-)...ja som raz bežal s batohom zo Snilovského sedla popod lanovku do Vrátnej a dozvuky trvali týždeň, príp. začiatok hokejbalovej sezóny, príde nás 7 (hrá sa 5+1) a súper hrá na 3 komplet útoky...to sú iné muky potom cez týždeň... 8)

skor ci existuju nejake tie preparaty-ak mozno co najmenej chemicke=so natural as possible. :idea:
...hej,mas pravdu v tom,ze je to otazka zvyku svalu na pohyb...cele leto som nebol nikde na peso-takze som zaplatil dan za bajkovanie,a zaroven citim,ze to je uplne ina partia svalov ako ked mam svalovicu z bajku(ta trva u mna ak vobec,asi 1-max2 dni..)...aj ked v tomto pripade som si to tym vyjazdom len zhorsil-ale stal za to...vid tema NMnV-Dobra Voda... :?
15.10.2008 - 08:59:09
00
Paralen, magnézium, masáž.
Už som to tu niekde písal, neviem nájsť tú tému.... :roll:
15.10.2008 - 09:29:08
00
na svalovicu by mohli pomahat pravidelne masaze, lepsie odvadzanie kyseliny mliecnej ...

a este jeden sposob, ktory ja som este neskusal, bo sa mi nejak nezda, dat si aspirin po vykone... :shock:

EDIT- bol som predbehnuty :roll:
15.10.2008 - 09:32:34
00
Mňa pri bajkovaní duje...je to tiež neduh? :D
15.10.2008 - 09:35:08
00
Áno, Tvoju svalovicu spôsobilo to, že pri fyzickom výkone-záťaži svalov, kt. neboli dostatočne zásobené kyslíkom, vznikala ako konečný produkt pri spaľovaní cukrov-kyselina mliečna. Svalovica sa Ti objaví cca po 24 hodinách, trvá niekedy do jedného týždňa, zriedkakedy viac.Niektoré rady, ktoré zazneli boli v pohode- napríklad je veľmi vhodné doplniť minerály, ako je Mg a Ca,veľmiá vhodná ako prvá pomoc je teplá vaňa s prídavkom nejakej soli / kľudne stačí aj kuchynská NaCl/
Ak si chceš ešte viac pomôcť, môžeš pridať Cephyl-je to homeopat. prípravok, kt. obsahuje aj nepatrn. množstvo acetylsal.kyseliny v dávkovaní 3 krát jednu.
Veľa urobia aj zásadotvorné potraviny- no pozor, nie všetko čo chutí kyslo má kyslé Ph!
K zásadotvorným potrav. patrí napr. ovocie, zelenina, mliečne produkty, najvhod. sú zakysané a acidofil. mlieka a biele jogurty.
A ešte Ti viem poradiť jeden produkt.
Čírou náhodou sa mi dostal do rúk. Minulý týždeň som bola na celosl. kongrese farmaceutov a niekto z vystavujúcich spoločností mi to dal do ruky.
Volá sa to ACIDO FIT md, výrobcom je Kompava.
V skratke Ti popíšem príbalový leták:
-zabraňuje vytváraniu svalových kŕčov a tetanii
-zabraňuje prekysleniu organizmu, čím zároveň podporuje imunit. systém
-neutralizuje kyseliny v tele
-podporuje správne fungovanie nervov, svalov a srdca
-doplńuje minerály potreb. k správnemu fungovaniu celého organ,
-upravuje rovnováhu tekutín v tele
- zmierňuje bolesti
Sú to šumivé tbl., ktoré majú ako príbal ešte aj indikačné papieriky, kde si môžeš z moču stanoviť aciditu Tvojho organizmu.
Zloženie Ti nejdem písať, ak by ťa nejak zvlášť zaujímalo, napíšem.
A ešte www.kompava.sk
15.10.2008 - 10:20:54
00
od kedy pijem pocas a po sportovom vykone (hokejbal, hokej, bajk) iontove napoje problem s krcmi a svalovicou nemam
15.10.2008 - 10:24:31
00
- pristrojova alebo manualna lymfodrenáž....
najlepšie po ... výkone
15.10.2008 - 10:28:12
00
...a este aj aktivna regeneracia, pohybova cinnost nizkej intenzity...napr. plavanie, beh...
15.10.2008 - 10:38:00
00
diky alenka-toto som "ocakaval"... :wink:
tie tablety som mal (vyhra v tombole tusim na medzihori),a poslednu som si dal prave pondelok rano ked som skoro vstat nemohol...ale moc mi to nepomohlo-mozno väcsie mnozstvo(3x/den)...
to homeopatikum je do kupela ci spapat?-to je medicina aku uznavam,a ktora aspon u nas v rodinke naozaj funguje.
inak to magnezium a kalcium je aj na svalovku-myslel som,ze iba proti krcom-a tie uz nemavam...
:wink:
masaz by bola urcite fajn,ale pridem domov sprcha jedlo...rodinka..a konec :oops:
15.10.2008 - 10:42:00
00
K zásadotvorným potrav. patrí napr. ovocie, zelenina, mliečne produkty, najvhod. sú zakysané a acidofil. mlieka a biele jogurty.

dovolim si malu opravu, vacsina ovocia je kyselinotvorna, kedze obsahuje cukor (cim sladsie, tym viac) a cukor je kyselinotvorny... ostatne sedi :oops:

schikmo - behavam roky, napriek tomu aj po tyzdennej pauze sa mi po behu vzdy svalovica vyskytne a neradim sa medzi netrenovanych... proste som sa s tym zmieril a ked ju chcem odstranit, musim behat viac :P a samozrejme aj ostatne vyssie spominane, masaze, slany kupel (morska sol s penou do kupela stoji ca. 20 Sk) atd

po bajku som svalovicu nezazil v zivote, napr. ani po Horalovi... :roll:
15.10.2008 - 10:43:38
00
masaz by bola urcite fajn,ale pridem domov sprcha jedlo...rodinka..a konec :oops:


ja myslim, ze aj mimo tych dni kedy bikujes to neuskodi. pokial ti rozmasiruju ztuhnute miesta, tak to len pomoze...
15.10.2008 - 10:53:52
00
Dudo, nie, že by som chcela byť priečna, alebo sa robiť múdra, to v žiadnom prípade, ale žiaľ, nemáš pravdu.
Som si celkom istá, že k zásadotvorným potravinám patria všetky druhy ovocia-melón, figy,marhule, broskyne,citrusy, banány atď... OKREM SLIVIEK, ČUČORIEDOK A BRUSNÍC!!!
Medzi kyselinotvorné jedlá patria napr.údeniny, aj úd. syr, sója,ryby,mäso,vajcia,šošovica.
15.10.2008 - 11:03:25
00
Že zrovna ja udrem OT, ale by ma zaujímalo čo si predstavujte pod tým kyselino- a zásadotvorné potraviny.
15.10.2008 - 11:15:39
00
keyboard_arrow_up