pani, musim uznat..... su to masiny..... ale ten svist ma nieco do seba :D..... :lol:
30.04.2006 - 21:28:25
00
Panda má ale lepšiu výbavu!


Keď ukecáš predajcu, tú brašnu v cene dostaneš aj so svišťom!
30.04.2006 - 21:44:44
00
Existujú aj termoplastové rámy,takže som sa mýlil.Vlado ktorý z nich je ten Tvoj?

http://www.progresscycle.cz/firma.asp?I ... 4&rok=2001

A teraz vážne-čo keby si nám napísal čo najviac info o tom ráme,výrobcu ,typ a pod. :lol:[/url]


nejde mi ten odkaz :( hod nejaky lepsi
01.05.2006 - 09:31:12
00
Vzdy som mal tusaka, ze niekto robi ramy aj z plastu (tiez som dumal nad skvelymi vlastnostami nylonu), ale ako pisete (a pri sucasnych technologiach) to vyzera byt problem. Teraz nechcem poucovat, ale v zasade o pevnosti plastov a napr. aj uhlikoveho vlakna rozhoduje pevnost chemickej vazby, ktorou su viazane jednotlive molekuly (atomy-uhlik). Prikladom pevneho plastu je spominany kevlar, kde su vazby rovnake ako v ludskych bielkovinach (peptidicke vazby), navyse benzenove jadra su vhodne orientovane. Tento material mi osobne pripadal ako vrchol pevnosti plastov, moznosti su vsak otvorene. Osobne som zvedavy akym smerom sa bude vyvoj dalej uberat (ci plasty alebo nejake zmesne nekovy). Tie uhlikove vlakna maju neskutocnu pevnost, aj vdaka aromatickemu charakteru (vsetci poznaju grafit a system viazania jednotlivych atomov vo vrstvach). Su vsak aj pevnejsie modifikacie uhlika -diamant (to by stalo cosi viac :) , ale chcel by som vidiet diamantove vlakna), fullereny (tomuto smeru by som mozno viac veril, len vlakna z toho asi tazko). Druhou cestou moze byt zlepsovanie vlastnosti zivicovej zlozky. Otazka pre stula, aky typ epoxidu sa pouziva na uhlikove vlakna (2-, viac zlozkovy)? Mna tieto veci okolo plastov az tak nezaujimaju, ako som sa ich musel ucit v skole. Dufam, ze som nenudil :?
01.05.2006 - 10:44:45
00
Dufas ZLE. Mal by si si urobit vlastnu temu na odborne vyklady, lebo toto co si nam tu predviedol aj tak nikoho nezaujima, lebo tomu nikto nerozumie. :?
01.05.2006 - 13:32:27
00
Cakal som, ze sem napises nieco podobne, ale nechaj ostatnych nech sa vyjadria. Neviem preco takmer kazdy moj podobny prispevok musis napadat s takymi kravinami.
P.S.: myslim, ze teraz si mnohych co sem prispievali urazil. Stulo, nerozumies tomu?
01.05.2006 - 13:55:34
00
Cakal som, ze sem napises nieco podobne, ale nechaj ostatnych nech sa vyjadria. Neviem preco takmer kazdy moj podobny prispevok musis napadat s takymi kravinami.
P.S.: myslim, ze teraz si mnohych co sem prispievali urazil. Stulo, nerozumies tomu?

bracho, dobre pises (asi aj vies o com) ale trochu zrozumitelnejsie (pre takych nevzdelancov, ako som ja) by si mohol pisat :D....
01.05.2006 - 14:07:19
00
No jasne.

1. to co si tam popisal, ver tomu, ze mnoho ludi z toho bude mat tak h.... lebo to nikto nepochopi, o tom si mozes pisat so stulom ss. Keby si tam napisal nieco z praxe, ako sa taky ram sprava, co ten material pre nas znamena a pod., to by bolo asi uzitocnejsie ako hentie kydy.

2. nikomu nebranim vyjadrit sa, nech sa kludne kolegovci vyjadria, co z toho prispevku mali a co z neho pochopili.

:(
01.05.2006 - 14:08:47
00
Giro toto je na taku dlhu debatu ze...
Na presycovanie karbonovych tkanin existuje okolo desiatky najbeznejsie pouzivanych epoxidovych systemov. Kazdy system dalej pouziva niekolko druhov tuzidiel. Podla poziadaviek na vysledne mechanicke, tepelne... vlastnosti, dalej poziadavky na dobu spracovatelnosti, viskozitu pri spracovani, technologicke moznosti (napr. niektore systemy vyzaduju dodrzanie vytvrdzovacej tepelnej krivky - to byva aj niekolko hodin okolo 100st C).................. Podla toho vsetkeho si vyberes len epoxid.
Potom tu mas este stovky karbonovych, skelnych, kevlarovych, dyneemovych, aramidovych, diolenovych, texaliovych... tkanin z ktorych kazda ma inu hustotu a smer ukladania vlaken.

V principe epoxid je spagatik na zviazanie Svatoplukovych prutov. DOST!!!
01.05.2006 - 14:09:10
00
2giro dalo sa tomu porozumiet(teda aspon si myslim, ze podstatu som pochopil), ale asi len preto, ze mam na skole chemiu... o par rokov ti veru asi nebudem rozumiet ani h****
01.05.2006 - 14:19:31
00
2giro dalo sa tomu porozumiet(teda aspon si myslim, ze podstatu som pochopil), ale asi len preto, ze mam na skole chemiu... o par rokov ti veru asi nebudem rozumiet ani h****

ako dobre, ze uz nemam chemiu .... neznasal som ju hadam este viac ako matiku ... 8)
01.05.2006 - 15:11:00
00
No jasne.

1. to co si tam popisal, ver tomu, ze mnoho ludi z toho bude mat tak h.... lebo to nikto nepochopi, o tom si mozes pisat so stulom ss. Keby si tam napisal nieco z praxe, ako sa taky ram sprava, co ten material pre nas znamena a pod., to by bolo asi uzitocnejsie ako hentie kydy.

2. nikomu nebranim vyjadrit sa, nech sa kludne kolegovci vyjadria, co z toho prispevku mali a co z neho pochopili.

:(

Súhlasím s Tebou,je to len teória ktorej ani sám Giro nerozumie.Jediný z nás kto v tom má jasno je Stulo.
01.05.2006 - 18:13:19
00
Súhlasím s Tebou,je to len teória ktorej ani sám Giro nerozumie.Jediný z nás kto v tom má jasno je Stulo.

A na to si ako prisiel? Na zaklade coho mas dojem, ze tomu nerozumiem? Ak mas problem, tak si to s tebou ohladom zlozenia alebo spracovania spominanych matrosov v pohode rozdam.
2ajeto no comment

P.S.: Svojim prispevkom som chcel trochu podvihnut uroven debaty, ako bolo naznacene v teme ohladom mtbiker. Odpoved typu "ano suhlasim s xy" dokaze kazdy. Ja nemozem za to, ze napr. ajeto nedaval v skole na chemii pozor alebo momo este v skole chemiu nemal a nerozumeju tomu. Napisal som to na urovni vseobecneho poznania, clovek co chodil aspon na SS by mal pochopit podstatu. Ja tiez nerozumiem vsetkym temam v oblasti komponentov na biky alebo nejakym udrzbam, preto tam ale nepisem, ze je to kravina a ze tomu nerozumiem. Ked zabrusite na ceske fora (nielen bikerske), zistite ze uroven ich debaty (aj ohladom chemie) byva ovela odbornejsia. Takze prijmam vas (ajeto, momo) postoj zachovania isteho levelu debat. Vsak nemozeme byt lepsi ako ceski bratia.
01.05.2006 - 22:55:34
00
Nemam chut to uz citat az dokonca, ale nieco napisem. Isteho casu, cca 10 mozno aj viac rokov dozadu mal znamy na testovanie ram z plastu, bol to triatlonovy special, potom sa robil aj mtb ram, neviem ako to pokracuje, ale asi nijako. Ten ram bol dobry ale mal jeden velky nedostatok... Na silnom priamom slnku sa po case pokrutil (povrch)...
02.05.2006 - 08:56:45
00
ja k tejto teme len tolko ze ramy z termoplastu oficialne robila merida sak to tu už niekto spomenul, len som pozeral na nete a ziadne foto som nenašiel, kamos ma nieco take uz roky.

merida termoplast 990sx biela farba, 970sx modry.... :P

Prílohy:

P1010009.jpg
P1010009.jpg 105.52 KiB thumb_up0thumb_down

02.05.2006 - 09:41:48
00
keyboard_arrow_up