..


Naposledy upravil touro dňa 14.05.2019 - 08:50:09, celkovo upravené 1 krát.

03.05.2019 - 10:37:38
00
lto napísal:
PaloTT: bud rad, ze tu nie je ani svajciarsky ani USA model zdravotnictva. Nedoplatil by si sa a zdochol by si ako pes /ostatne v tom clanku to je aj vidno/ .. ale inak ano .. model je postaveny na solidarite a ked je zneuzivany je problem. Ale problem je hlavne kradnutie a celkovo slovenska typicka natura. Za peniaze, ktore sa tu platia z povinnych odvodoch napr. v Spanielsku mas zdravotne zabezpecnie ako lusk /statne je tam asi na podobnej urovni/. A lepsie to urcite nebude, ak si kazdy povie, ze vsak HZS je platena :) .. lebo presne takto to konci .. pohotovost ? Vsak dojdem a vybavene. Vysledok ? Rusenie hodin pohotovosti. A takto si to ludia postupne "vybuduju"... A vysledkom bude, ze budes chodit do jednej roboty kvoli hypoteke a do druhej, aby si si zabezpecil zdravie pre rodinu. A ked nahodou budes mat dlhodobo chore dieta, alebo nebodaj viac, tak skoncis pod mostom, lebo sa nedoplatis.

Kazde poistenie ja zalozene na solidarite - poistne platia vsetci, ale plnenie dostanu len ty, co ho potrebuju (bez ohladu na to ci su poistovne sukromne alebo statne).
System spominany v clanku je logickejsi ako ten u nas, kde sa tvarime, ze je vsetko zadarmo a preto to mame na haku. Dobre nastavenie systemu je uloha statu (primarne zabezpecit, aby nebolo zlatou banou pre vyvolenych, neplytvalo sa zdrojmi, ochrana pacienta ako najslabsieho clanku).
Ale pokial si pacient jasne neuvedomy, ze nic nie je zadarmo (odvod sa "strati" na vyplatnej paske, o cene vykonov netusi), tak sa to nezlepsi.
03.05.2019 - 12:34:19
01
nejdem ich obhajovat, ale neverim, ze volali hzs z lenivosti....nemohlo sa tam stat, ze zliezli nejaky usek podavanim si bajkov a tam zistili, ze to uz nejde ani hore ani dole?
03.05.2019 - 19:49:35
03
Vsetko je mozne. Pre tu srandu si to pojdem neskor obzriet.
03.05.2019 - 19:53:11
00
Len aby si aj Ty potom nevolal HZS.. ;-) Niekde som cital, ze ak sa tam clovek dostane, ze to potom nejde ani dole ale ani hore. Neviem presne kvoli comu.
03.05.2019 - 20:24:46
00
Asi tam je dalsia trhlina ako v pohori tribec 😂😂
03.05.2019 - 20:26:39
00
No keby to bolo lahsie tak idu s HZS hore (200 vyskovych metrov) na zvaznicu. Ale nie je tam choodnik, je to strme a s bicyklom na chrbte nic moc. Asi bolo lahsie to zlanit. Inac v zime si to lyziari s nimi vyslapali hore na zvaznicu. Zbytocne ich hejtujete, vyniest to hore by bolo fakt makacka a ak by nevedeli kde su ani tu zvaznicu by nenasli a niesli by to az na hreben asi 600 vyskovych metrov, bez chodnika!
03.05.2019 - 20:40:51
00
Dalsia vec co ma napadla ze pri pokuse sa odtail dostat svojpomocne predpokladam ze uz slusne vysileni mohli prist k urazu takeho charakteru ze by fakt museli HSZ volat vrtulnik. Ano, urobili kravinu ale mozno lepsie zavolat posrato zachranu ako riesit potom v spravach ako jeden z nich lezi na ARO a bojuje o zivot.
03.05.2019 - 20:58:43
02
Viem asi kde to je. Ale čo si pamätám tak som to vedel zlyžovať. Asi sa to prehĺbila po tom zosuve.
03.05.2019 - 21:31:37
00
Jezus a vies co to je Freeride? Vsetci tu slintaju nad videami z Islandskej a Velsskej divociny, a tam sa rovnako nejazdi po ziadnych vybudovanych trailoch alebo turistickych znackach. Takze tvarit sa teraz podrazdene ze ako si to tito Slovaci mohli dovolit jazdit uplne mimo chodnika je tak trochu smiesne.

Ovela horsie meno cyklistom robia ti, co arogantne bez pribrzdenia obchadzaju pesich turistov, a mozu byt aj na znacenych cyklotrasach.
03.05.2019 - 22:10:03
02
Keby som mal zakladat temu ku kazdemu poziaru, kde ludom drblo, tak som blokovany hned. Mozno keby podpalaci jazdili na bajkoch, tak by ma tu chvilu tolerovali...
04.05.2019 - 09:16:05
00
Jeden biker nemal ani prilbu? Ta oranzova je horolezecka.

EDIT: Alebo to nie je biker, ale zachranar?
04.05.2019 - 09:32:11
00
foobar napísal:
Jezus a vies co to je Freeride? Vsetci tu slintaju nad videami z Islandskej a Velsskej divociny, a tam sa rovnako nejazdi po ziadnych vybudovanych trailoch alebo turistickych znackach. Takze tvarit sa teraz podrazdene ze ako si to tito Slovaci mohli dovolit jazdit uplne mimo chodnika je tak trochu smiesne.

Ovela horsie meno cyklistom robia ti, co arogantne bez pribrzdenia obchadzaju pesich turistov, a mozu byt aj na znacenych cyklotrasach.


s islandom bacha - nie je to celkom tak. Ano, su miesta kde mozes len tak volne ist kade sa ti zachce, ale toto su myslimze hlavne sukromne farmy miestnych, a to tiez neviem ci tam len tak nadivoko jazdia kade tade.
Vo vseobecnosti, islandania zacinaju byt cim dalej tym viac haklivi na chodenie po divocine - v odlahlych oblastiach to je na niektorych miestach dovolene, napr. som si presiel nadherne ladovcove udolie tak, vysypane skalami, ale bol som tam jediny clovek mozno za niekolko dni. Ale vo vseobecnosti.... hlavne v turistickych oblastiach mas zakaz chodenia mimo chodnika (aj ked to drbnuti turisti porusuju), o jazdeni aut mimo cesty ani nevravim. Tak isto, aj na bicykle sa uz pozeraju vselijak - zatial asi len "radia" nechodit po trailoch ked je moc mokro/sucho, ale....
04.05.2019 - 09:36:21
00
Este raz. Mozes prosim Jezus zdovodnit, co je tvojim cielom v tejto teme? Toto naozaj myslis vazne? Prd vies o okolnostiach, prd vies o tom, ake na prvy pohlad “ banality” riesia vsetky zachranne zlozky, nielen HZS - ale rozputas flame a hon na “blbcov”.
A to ako moderator fora...
04.05.2019 - 09:54:45
011
perez, toto fórum je už dlhšiu dobu o pumpovaní si eg. žiaľ.
04.05.2019 - 10:31:34
04
keyboard_arrow_up