je to jedno horšie ako druhé...cesta či cyklotrasy...na ceste ma 2x nie mojou vinou zrámovalo auto a už x-krát len mojou predvídavosťou som neskončil zas pod nejakým autom... cyklochodníky : včera stojím na červenú na prejazde (spoločný s prechodom pre chodcov ale vyznačené (červeno-biele/zelené) jeden týpek na celopére tam krúži dokola po chodníku a keď naskočila zelená a pohnem sa tak mi vystrelí sprava dopredu lebo ON tam musí byť prvý... aj toto by malo byť pravidlom že na bajkoch sa na cyklocestách obiehame zľava a netrepať sa vpravo ... o skupinkách čo idú traja vedľa seba OPROTI a ani sa nemajú snahu uhnúť som tu už asi písal...aj o tom "bikerovi" čo presne na tom istom prejazde raz svojím "preletom" skoro zapríčinil pád iného cyklistu
02.05.2021 - 14:43:27
01
Myslim, ze je zakazane predchadzat z prava na cesticke pre cyklistov. A na cyklotrase zdielanej s autami je to samozrejmost.
02.05.2021 - 15:33:52
00
No na Viedenskej ceste v Bratislave bežne sprava obiehajú pomalších tí, ktorí idú z tých cvičných pretekov či za akým účelom sa stretávajú pod Starým mostom. Tu je ale trochu špecifické, že cyklotrasa (obojstranná) je na ľavej strane cesty (v smere Most SNP -> Starý most), oddelená vodorovným značením. Mne osobne sa to veľmi nepáči. Keď už ide pelotón (jazdí ich spolu niekoľko desiatok), tak radšej nech idú všetci po vozovke a nie jeden prejde zľava po cyklotrase, ďalší piati sprava po vozovke...
Takisto sprava sa obieha na Starom moste, ale keďže sú tam jednosmerné pruhy na každej strane mosta a vľavo je zábradlie, pri všetkej ohladuplnosti sa da v pohode sprava po chodníku pre chodcov.
02.05.2021 - 16:05:28
00
Ja vyuzivam na presun do MK Petrzalsku hradzu v useku od Dolnozemskej po Lafranconi a vacsinou to je fakt ako za trest, neviem sa dockat kedy sa dostanem za most. Najvacsi problem je, ze sa tam stretavaju rozne skupiny pohybujuce sa inou rychlostou - chodci, bezci korculiari, rekreacni cyklisti a ziletkari. Tym padom skoro vsetci na hradzi potrebuju niekoho obiehat a dochadza ku koliziam. Podla mojho nazoru su najhorsie 2 skupiny - rekreacni cyklisti jazdiaci pomaly a v skupinkach vedla seba a ziletkari, ktori si casto mylia rekreacnu cyklocestu v meste s casovkou na TdF. Celkovo by asi pomohla nejaka osveta alebo znacky s jasnymi pravidlami ako sa spravat na shareovanom cyklochodniku.

Este uvediem jeden pripad k teme zo vcera, ked v stupani na Biely kriz som videl ako rekreacny cyklista zrazu bez ziadnej signalizacie obocil dolava na luku a skrizil cestu zjazdujucemu cestnemu cyklistovi - ten len stihol zakricat a ledva ubrzdit. Ten prvy sa ani neobzrel, kludne si pokracoval dalej ako keby sa nic nestalo.
02.05.2021 - 17:18:39
00
Co som si kupil garmin radar tak jazdim radsej po ceste. Bez toho by som tam ale asi ani nesiel
02.05.2021 - 17:31:37
00
Dnes po 15., zlto reklamne vyfesakovany ziletkar isiel pekne s prudom aut po nabrezi, stihal, dobiehal, vsetko vzorove. Potom ale na križovatke Dostojevského-Zahradnicka sa predviedol ako znalecmiestnych pomerov aporusovatel, pekne na cervenu (a stale zelena v kolmom smere Zahradnicka,obojsmerne) sa pozrel,ze nic nejde a fuk ho rovno. Nechapem.
Opravnene ani ostatni cakajuci vodici. Typek ziskal tak 10-12 sekund. Zanasledujucou križovatkou Kriznamu nejake (bezpecne obiehajúce) auto aj huklo.
02.05.2021 - 19:44:16
00
Presne o takych som hovoril. Oni si myslia, ze maju okolo seba nejaku auru nesmrtelnosti alebo co. Snad tak nejazdia aj na autach.
02.05.2021 - 22:12:38
00
misoR napísal:
No na Viedenskej ceste v Bratislave bežne sprava obiehajú pomalších tí, ktorí idú z tých cvičných pretekov či za akým účelom sa stretávajú pod Starým mostom. Tu je ale trochu špecifické, že cyklotrasa (obojstranná) je na ľavej strane cesty (v smere Most SNP -> Starý most), oddelená vodorovným značením. Mne osobne sa to veľmi nepáči. Keď už ide pelotón (jazdí ich spolu niekoľko desiatok), tak radšej nech idú všetci po vozovke a nie jeden prejde zľava po cyklotrase, ďalší piati sprava po vozovke...
Takisto sprava sa obieha na Starom moste, ale keďže sú tam jednosmerné pruhy na každej strane mosta a vľavo je zábradlie, pri všetkej ohladuplnosti sa da v pohode sprava po chodníku pre chodcov.


Len poznamka, plna ciara plati aj pre bicykel, ak oddeluje cesticku pre cyklistov od vozovky. Otazkou zostava preco stredovu ciaru na cesticke pre cyklistov robia plnu. Mala by byt prerusovana.
03.05.2021 - 12:34:04
00
Na tejto cyklotrase je stredová čiara prerusovana.
03.05.2021 - 13:19:28
01
misoR napísal:
No na Viedenskej ceste v Bratislave bežne sprava obiehajú pomalších tí, ktorí idú z tých cvičných pretekov či za akým účelom sa stretávajú pod Starým mostom. ....


tie utorkove cvicne preteky sa stale jazdia? a neviete niekto kade? Rakusko je predsa zavrete. Dufam ze to nejazdia po tej uzkej dunajskej hradzi.
03.05.2021 - 19:37:29
00
Neviem ci sa este jazdia. Nepamatam sa uz, kedy som ich stretol a obiehali ma z obidvoch stran, ale je mozne, ze este niekedy na jesen.
03.05.2021 - 20:55:12
00
V tomto roku sa zatial nejazdili. V minulom roku na jar sa iba raz sla alternativna trasa (zo Stupavy po Zahori), ale hned na dalsi tyzden sa potom otvorilo AT.
04.05.2021 - 10:02:04
00
neviem či to nie je OT ... https://www.cas.sk/clanok/2525951/nehoda-na-priecesti-v-likavke-cyklistka-narazila-do-prechadzajuceho-vlaku/ a neviem či sa mám smiať alebo plakať... naraziť bajkom do boku prechádzajúceho vlaku to už hej :D ...dúfam že dievča je O.K. inak dnes zas super zážitok z cyklocesty...pred nosom mi jeden "tiežbiker" odbočil doľava...ešte že mám dobré kotúčové hydrauliky...pozdravujem dotyčného :)
04.05.2021 - 19:17:02
00
Pisu, ze alkohol u "cyklistky" ani u rusnovodica nezistili. To ak by u neho zistili alkohol, tak akoze co? Bol by na vine?
04.05.2021 - 20:56:21
01
Jasne, vzdy sa to hodi na toho co pil aj keby tam len sedel a nemal sancu na cokolvek.
04.05.2021 - 20:57:31
00
keyboard_arrow_up