https://www.facebook.com/groups/bikenot/permalink/750870131644263/
26.06.2014 - 15:58:57
00
Strana dozadu
26.06.2014 - 16:04:19
00
Zdravim Vas,
no mne sa stala taka prihoda. V lese som zamkol (0,5 cm priemer lanka) bike o strom a isiel som na huby. O hodinu tam bol zlodej. Rezal cely spoteny, lebo bol august 2002, ocelove lanka so zabim klacom(to je noz s cepelom pod 10 cm). Dopichal mne aj kamosovi duse na oboch nasich bicykloch. Vytiahol som moj lovecky noz(24 cm dlha cepel) trochu som zamaval z ruky do ruky s nim. Chlapik este nam vynadal do k...tov a zmizol v lese.
Takze potom 21 km na rafikoch domov s prevysenim ce 500 m na kopec a dole.

Nabuduce majte na zreteli 2 rady:
1. zamkni si svoj bike o nieco stabilne(strom, zabradlie a pod.) a zamaskuj ho listim aby ho nikto nevidel( ale treba pametat ze kde je skryty !!!).
2. no tato radu je skor pre sprejerov. Ked som kupil novy bike za full 26¨ ctm 1700 eur, tak som ho sprejoval na cierno ako prislo. Teraz sice vyzera ako noname, ale nikto mi ho nekradne.
26.06.2014 - 16:15:05
00
Este k predaju,

predaval som starsi bike 26¨ fort za 250 euro. Pride chlapik taky cernejsi, a pyta sa ci nespustim na 200 eur. Tak som mu navrhol ze nech ukaze peniaze. Vytiahne nozik a ide utocit na mna. Co vsak mohol robit ? Aikido 4 roky, kung-fu 12 rokov som trenoval. Zrazu lezi na zemi a pyta sa kedy ho pustim domov. Ze to bol taky vtip. Teraz predavam uz veci na verejnom priestranstve, v blizkosti mestskej kamery. Ja viem ze nie vsetky kamery funguju, ale upozornim aspon kupujuceho na kameru. Vacsi strach = lepsia zodpovednost.

Vitajte v Slovenskom raji. Asi tak to tam chodi. Nastastie prestahovali jednu Letanovsku osadu na Strelniky pri Spisskom Stvrtku. Uz 8 mesiacov je v lese klud. Sem tam 2-3 kusy ¨ciernych bratov¨ tlacia karicku s kradnutym drevom a sekerami.
26.06.2014 - 16:22:55
00
žiadnu jazdu po sídlisku netreba povoliť nech si urobí kolečko na parkovisku a zobrať ako zálohu peniaze.
26.06.2014 - 16:33:43
00
http://www.topky.sk/cl/10/1406823/Mlady-Slovak--24--kradol-v-Rakusku-bicykle--posledny-pokus-mu-ale-nevysiel
aspoň pár tátošov sa hádam vráti majiteľom
27.06.2014 - 20:53:04
00
Ja ked som predaval bicykel (detsky) prisla tiez taka pociernejsia rodinka. Odskusat ho mohli az ked ukazali peniaze, aj to len na dvore (mame dostatocne velky dvor) a tak nenapadne im bol ukazany nas velky pes.
28.06.2014 - 08:05:59
01
Nenapadne ukazany velky pes :D hehe
Ja by som takym lopkarom lamal ruky a vypalil na celo neaky znak aby kazdy vedel ze su to lopkary jak v stredoveku
28.06.2014 - 16:17:44
01
Ahojte, ked uz nemam inu moznost ako uskladnit bicykel viete mi aspon poradit ako ho co najbezpecnejsie nechavat v pivnici bytoveho domu?

- Do domu sa da dostat len s magnetickym cipom,
- Otvaranie 2 vchodov domu je pre bytovy telefon / vratnik preventivne zablokovane pre vsetky byty,
- V vchode a pred vstupom do priestoru pivnic su kamery (databaza pristupov z klucov a kamerovy zaznam je k dispozicii u domovnika),
- Pristup k pivnicnym kobkam, kde je aj moja pivnica je za plnymi dverami s FAB zamkom (nic moc dvere),
- Moja pivnicna kobka ma zelezne dvere a bocne steny, ktorych vypln je z hrubsieho pletiva. Stvorec pletiva ma cca 2 cm hranu. Za pletivom je drevena vypln, a to kvoli tomu aby nebolo vidno co je vo vnutri samotnej kobky. Bocne steny ako aj dvere maju pletivo po celej ploche / plochach avsak v cca 1/2 ich vysky je pevny zelezny hranol ramu. Zadna stena kobky je murovana,
- Dvere do kobky maju bezpecnostne kovanie a bezpecnosnu cylindricku vlozku,
- Bicykel planujem zavesit na kupovany / na mieru vyrobeny zaves upevneny k zadnej murovanej stene. Samotny bicykel planujem este priputat retazov a bezpecnostnym zamkom, s 10 mm priemerom oka, ku kotve v stene. Zaves, kotvu, retaz a jej zamok planujem dat co najvyssie,
- Pivnicnu kobku ako aj jej obsah mam poisteny vramci poistenia zariadenia domacnosti,

Moja otazka znie ci je toto zabezpecenie dostatocne, alebo mam dokupit nieco naviac? Ak ano tak co? Nic drahsie ako 1000 EUR v pivnicnej kobke nebude.
Napr.: Dodatocna retaz s zamkom na dvere a ich zarubnu sa da aplikovat po vrtacich upravach, pareurovy alarm citlivy na vybracie sa da kupit z Ebay-a, atd

Dakujem za kazdu radu a odporucanie
01.07.2014 - 15:35:14
00
pokial ta 10mm retaz je kalena, fetaci pravdepodobne nebudu mat dostatocne velke klieste aby to precvakli VO VZDUCHU, s akku karbobruskou to ale prerezu zachvilu.. Viac podla mna do ochrany 1000euroveho biku netreba investovat, skor by som si pozrel poistne podmienky a hlavne vysku krytia pri kradezi z priestorov "prislusenstva bytu" ktoru mas v poisteni domacnosti. 30 eur rocne na zvysenej poistke ma podla mna vacsi zmysel ako 100 eur zainvestovanych do ochrany.
Nam pred par rokmi vykradli pivnicu, a poistne plnenie bolo celkom vporiadku, mali sme ale novu poistku a vyssie limity krytia.

Samozrejme idealne je ale drzat ten bicykel radsej v byte alebo na balkone (ak si dostatocne vysoko)

..aj tak si myslim ze v drvivej vacsine kradezi z bytoviek su pachatelmi susedia
01.07.2014 - 16:16:11
01
tak isto mame okamerovany cely dom, zabezpeceny a co ja viem este, ale v pivnici a v spolocnych priestoroch som si nechaval bike v hodnote max 100€,
01.07.2014 - 16:28:22
00
... a môj bike, keď som ho chcel pripútať reťazou, mi povedal, že som úchyl, že normálne povoziť sa mi dá, ale že žiadne sado-maso.
01.07.2014 - 17:11:45
02
PhilJ Retaz je kalena a jej znacka ako aj znacka zamku je MasterLock. Nic lepsie som nezohnal. Ak mas prosim Ta nejaky lepsi tip tak posli. Dakujem. Poistky mam dve.: jednu v UNIQUE a druhu v AEGONe. Druha je zriadena pred par dnami priamo kvoli tomu, ze som si kupil novy bicykel. Ten vsak este v pinvnici nemam, ale mam ho doma u rodicov. Pri oboch poistkach bolo podmienkou mat na dverach cylindricku vlozku, bezpecnostne kovanie, ale aj to ze priestory boli v mojom osobnom vlastnictve (pivnicna kobka). Za kazdu poistku platim cca 30 EUR / rok. Pri oboch poistkach som sa v poistovniach informoval priamo na bicykle v kobke a do poistovne poslal jej fotky, pricom som sa pytal priamo na bicykle. Vsetko je OK. Balkon zial nemam (zacinam to lutovat) a v byte ho nemam kam dat / zavesit.

Nagasaki Zial ine uskladnenie nemam moznost vyuzit :/
01.07.2014 - 17:19:39
00
Ta retaz je vpohode, na amaterov co idu na nahodu s kliestami normalnych rozmerov to staci. Ked ale niekto dojde s 30"+ kliestami tak to prestrihne. Na zemi absolutne bez problemov, ked to bude vo vzduchu a klieste nebude mat ako opriet o zem, tak sa pritom asi trochu zapoti..
Existuju aj specialne 19mm retaze (http://securityforbikes.com/security-chains.php), ale meter vazi 6 kil a stoji okolo $200, takze tam uz by aj ta samotna retaz bola mozno predmetom zaujmu :)
01.07.2014 - 18:03:44
00
na ten balkon by som sa tiez nespoliehal,ak sa vedia dostat na strechu spustia ho dole nech je akokolvek vysoko...
01.07.2014 - 18:59:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up