ja sa vobec cudujem ze si niekto zalozi ucet na projekte CIA :lol:
01.08.2014 - 15:38:57
01
To je jasne ze sa kradlo aj pred tym, ale FB a ine socialne siete tomu celkom napomahaju. Hlavne tym ako sa kazdy chvali co ma, co robi a kde je a zdiela to s co najvacsim poctom ludi a z nich mozno skutocne pozna ani nie polovicu.
Ale jasne, zlodej nesedi cely den na fb a nerozosiela friend requesty :-)
Svojim prispevkom som chcel povedat len to ze niektori ludia su dost naivni a svojim spravanim napomahaju kradnutiu. Kradlo sa vzdy a aj sa bude. Ide o to ako sa k tomu stavia spolocnost a jednotlivci a u nas tomu vsetko praje co najviac a viac menej sa to toleruje vo vsetkych vrstvach spolocnosti (v porovnani napriklad s DE ci CH. Aj ked kradne sa aj tam ale aspon je tam vyspelejsia kultura naroda a kradnutie a podvadaznie nie je narodny sport).
01.08.2014 - 15:41:17
00
keby ľudia kradnuté veci nekupovali, zlodeji by ich nemali komu predávať.
03.08.2014 - 08:20:09
04
Tak tak, bez dopytu nie je ani ponuka.
03.08.2014 - 10:05:07
01
Kradlo by sa aj tak, len pomenej. Mnohi kradnu pre seba, nie na predaj.
03.08.2014 - 12:47:38
00
Půl minuty a zamknutá kola jsou pryč. Zloději na nich odjeli
04.08.2014 - 21:11:20
00
Dolamat ruky, niektori ludia asi nemaju svedomie.
04.08.2014 - 21:37:21
01
Marinada - k tomu mprispevku... drbka by som sa spytal, ze ked my mame shitne platy a dovolime si bike za tisic eur a viac, ze preco mam drahsie zradlo, a drahsie aj biky ako v zahranici, ked v zahranici maju x krat vyssie platy... my si bohuzial s nasimi platmi na dom, novy bavorak tak skoro nenasetrime, tak si v tom nasom ubohom zivote doprajeme aspon skvely mobil, bomba bike. bo bohuzial, vdaka situacii aka u nas je, je to asi vsetko, co si mozeme dovolit.,. haa..

ale ne o tom som chcel.. v rodine nam vykradli pivnicu, komplet, ukradli lyze, biky, lyziarky a pod... o dva roky, v bazari asi 3bloky od miesta lupeze, sa cisto nahodou nasli lyze, s vyrytym symbolom, ktory sme mali aj odfoteny.. policii to trvalo polroka, kym to skoncilo znova v nasich rukach, trebalo x vypovedi, majitel sa toho nechcel vzdat, lebo jemu to predali aj s "blockom" a pod. otazka kto taha za kratsi koniec, majitel bazara ktory o tom mozno ani nevedel, alebo povodny majitel, ktory musel dokazovat polroka, ze to patri jemu?? tu su tak fakt robene zakony, ze je to strasne. kazdopadne chapem to aj naopak, keby stacilo prist ze aha tu su moje lyze, asi by sa taky biznis neoplatil... ale tym neobhajujem take shopy.
04.08.2014 - 23:07:53
00
čo dodať... :(

Prílohy:

download_20140806_095036.jpeg
download_20140806_095036.jpeg 105.99 KiB thumb_up0thumb_down

06.08.2014 - 09:58:22
00
Su len 2 moznosti:
1. Totalny Saganov fanusik, co si to zavesi do obyvacky na stenu a pod tym bude pravidelne zapalovat sviecku.
2. Cisty kseft s komponentami a ram s vidlou znicia alebo prestriekaju.
06.08.2014 - 10:13:44
00
verejne vyhlásiť zmenu zákona smerom ku stredoveku (za krádež, železnou tyčou na námestí dolámať ruky), potom nastražiť pár bikov po meste, nezamknúť, len ich nechať odložené a čakať..ak to niekto zoberie, chytiť dolámať ruky a hotovo..zopár krát takýto rozsudok zmedializovať a pokojne by si mohol nechať karbónový bike na námestí pred obchodom a ísť si niečo kúpiť..
06.08.2014 - 10:45:47
09
verejne vyhlásiť zmenu zákona smerom ku stredoveku (za krádež, železnou tyčou na námestí dolámať ruky), potom nastražiť pár bikov po meste, nezamknúť, len ich nechať odložené a čakať..ak to niekto zoberie, chytiť dolámať ruky a hotovo..zopár krát takýto rozsudok zmedializovať a pokojne by si mohol nechať karbónový bike na námestí pred obchodom a ísť si niečo kúpiť..


vies kolko ludi by chodilo s dolamanymi rukami? ale hlavne tí co zakony maju dodrzovat :D No s takymto riesenim suhlasim aj ja, inac sa spolocnost nezbavi zlodejov
06.08.2014 - 10:48:32
00
možno by to chvíľu trvalo, ale bohužiaľ slovák si zvykol, že ak ho nikto nechytí, tak vlastne ani nekradol..takže by sa hodilo dostať do hláv slovače, že každá krádež je automaticky potrestaná a ten trest si zapamätá navždy..nie nejaká trápna pokuta za krádež..
06.08.2014 - 10:51:16
00
aj napriek podobnym zakonom sa v stredoveku kradlo. su krajiny kde maju trest smrti a aj tak sa tam vrazdi, ci pasuju drogy.....
kto nieco pacha, tak si mysli, ze ho nechytia
06.08.2014 - 10:52:19
00
Ale kupodivu sú krajiny kde sa nekradne.
Syn bol na čundri v Nórsku. Vraj tam môžeš nechať svoje veci hocikde bez dozoru a neukradnú ti ich. Zamykať bajk či auto tam netreba.
Napríklad bol v oblasti, kde sú domy roztrúsené 1-2km od seba, podobne, ako naše lazy. Školopovinné deti z týchto domov ráno prídu na bicykloch k autobusovej zastávke. Tam nechajú nezamknuté bicykle, prilby a podobné veci len tak a odídu busom do školy. Popoludní ich autobus privezie späť a oni sa na svojich bajkoch odvezú domov.

Absolutne nepredstaviteľné v našej krajine.
06.08.2014 - 11:12:20
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up