mozno som to pisal aj sem, ale kradnutie aj zabranenie ukradnutiu je vzdy hra o cas a prostriedky. ked chces zabranit tomu aby ti niekto nieco hodnotne ukradol, musi ho to stat vela casu a prostriedkov. inak si v zadku. preto sa pytaj sam seba. kolko casu a prostriedkov by ma stalo ukradnut ten bajk? ak malo, tak mas slabe zabezpecenie ak vela tak si ok. (ak to vies zhodnotit samozrejme, že jo :D). Pivnica urcite poskytuje tej svini vacsi casovy komfort.

ten cas a prostriedky su umerne kvalite zabezpecenia. Odporucam kombinovat viacero typov zabezpečenia. napr.
zamok a reťaz by mali byt take, ktore nejdu precvaknut ani metrovymi pakovkami. 16mm hrubka oka - samozrejme nie z blatovej ocele - to uz da do smutku kdejakeho blbecka s papagajmi. Ak mas mensiu hrubku oka tak urcite nie tak aby sa retaz dalo strihat opretim pakoviek o zem. na 16mm+ musi mat bateriovu karbinu.

alarmovy zamok na kotuc - nieco co vrieska a je nenapadne. nepotesi ho to a bude musiet mat montaznu penu.

kamera s vlastnym napajanim s notifikaciami na mobil - toto hovori samo za seba. mozes to vysperkovat tym, ze to mas pripojene na stary mobil s vytvorenym pristupovym bodom pre pripad, ze pred vykradnutim vyhodia v byte/pivnici poistky a odstavia wifi. mne toto snima balkon aj byt. balkon je snimany stale, byt len ked nikto neni doma.

Rozmyslal som nad tym, co by som povedal na 158 keby pride notifikacia a na kamere vidim, ze nejaky dobrak chce docielit zmenu majitela mojho bajku (hocicoho). asi ze ma niekto ohrozuje nozom v byte tam a tam.
30.03.2021 - 09:20:53
05
My mame na dome vstupne dvere na magneticky zamok a cip dvere do pivnicneho priestoru na cip a zamok aj s upozornenim aby zamykali, no stale je odomknute, to staci vypacit jazycek. Za nimi su dalsie dvere na kluc, tiez ich sporadicky niekto zamyka, za nimi su uz murovane kobky s plechovymi dverami. Ja tam mam prirobenu mrezu z 1,5cm jokloviny na kladku.
Mali sme minuly rok 2 vlamacky, v podstate jednoduchy zlodeji, pacili co nebolo zamknute, a v pivnicnom priestore pacili najvacsie dvere. Kobky maju 60cm dvere, a na serverovni su 100cm dvere. Paradoxne v serverovni je iba rack s telekom a upc rozvodmi (pasivne kable). No nedostali sa dnu. Pricom v pivniciach maju ludia bajky, lyze a kadejake aj hodnotne veci.
Cize do mojej pivnice je spolu 5 prekazok, ale 2 z nich sa nie vzdy zamykaju. A vstupne dvere pri 80 bytoch, to je tolko pohybu, ze ani ja co tu byvam 14 rokov nepoznam vsetkych susedov.
Zvazujem, ze ci na tu mrezu nedam nejaku drahsiu kladku. Vlozku na dverach nechcem menit, aby to nebolo napadne ze draha vlozka, urcite tam nieco ma.
A este teda zvazujem oko do podlahy, a moto retaz na bajk. Lebo zas tu joklovu mrezu s akukarboskou prereze.
Akurat teda narobi hluk pri tom.
30.03.2021 - 14:03:42
00
Paci sa mi, ako sa tu zverujete so svojim zabezpecenim :D
30.03.2021 - 14:38:20
06
ked k tomu nepridavaju adresu s cislom pivnicnej kobky, nie je to velmi na skodu
30.03.2021 - 14:50:06
00
Mozno mas pravdu, ale ako sa hovori "cert nikdy nespi"
30.03.2021 - 14:54:47
00
u nas mame kamery, takze pekne vidime kto nam vykrada pivnice ci serie vo vytahu.. :-) bajk nedavam do pivnice uz vyse 25r, poucil som sa na cudzich chybach a stale sa divim, ze niekto dokaze doverovat kusku kovu a susedom
30.03.2021 - 16:00:31
00
Co ti pomoze kamera? Si myslis ze zlodej ma na cele meno aj s adresou? Ja mam zlodeja na kamere a nepomoze. Neviem kto to je.
30.03.2021 - 17:09:52
01
Možno majú live monitoring - viem si predstaviť nejakého dôchodcu (teda skôr dôchodkyňu) ako s radosťou vykonáva dohľad nad okolím aj bez nároku na odmenu - však lepšie ako stáť pri okne a robiť to isté cez záclonu.
30.03.2021 - 17:59:33
00
bike mám doma na 5 poschodí . pracne každý deň po schodoch . tak by som chcel vidieť ako zlodej , pôjde dolu po chodoch . len ak tak bez bicykla a to bude vynechávať aj tie schody . to je možné . potom sa bude učiť chodiť a rozprávať niekoľko mesiacov.
30.03.2021 - 18:04:26
00
dan21 napísal:
Baj zo zasady neskladujem v byte :-) Na to mam pivnicu. Bajk je zamknuty za 3-ma dverami z toho prve a tretie su kovove :-)
Neviem si predstavit bajk v byte :-) Ani na balkone

Kovové su ti na čipu keď tam je hračkárska vložka. Byt s poriadnymi dverami je jediná istota.samozrejme nie na prízemí.
Keď už kôpka tak bez okna, sa dverami triedy RC3 a viac
30.03.2021 - 18:22:23
02
scarinko napísal:
Co ti pomoze kamera? Si myslis ze zlodej ma na cele meno aj s adresou? Ja mam zlodeja na kamere a nepomoze. Neviem kto to je.

Scarino, to bola ironia..
30.03.2021 - 18:34:51
01
mailer napísal:
priestoru na cip a zamok aj s upozornenim aby zamykali, no stale je odomknute, to staci vypacit jazycek.

jazyčky sa nepáčia ale stlačaju, ideál je 1,8ka DT špica spravne tvarovaná :)
30.03.2021 - 18:43:51
00
v ciernej hore blizko albanska sme mali tyzden bicykle volne oprete pred hotelom, majitel proste povedal, ze sa nekradne, teda ja som zle spaval, ale fakt nezmizol ani jeden :D
30.03.2021 - 20:02:08
01
asi by som spal pred hotelom s bicyklom :D
30.03.2021 - 20:07:53
02
asi by som spal s bicyklom na izbe ako uz viac krat :)
30.03.2021 - 20:09:32
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up