"Novy pristup" k cyklistom - len vyvolavanie paniky alebo fakt? Naozaj ten pan z Oravy vysolil celu penziu za jedno pivo? Ake su vase skutocne skusenosti?
01.07.2009 - 20:58:26
00
Vzdy to tak bolo na chudaka s palicou ved to vidiet aj v lesoch,ale kto ma ML,X5,alebo Q7 tak ten nemusi fukat moze si ist aj do lesa ! :shock: To su len vlastne skusenosti a demokracia je len zasa pre niekoho kto ma moc a koneksie :roll: bohuzial !
01.07.2009 - 21:27:07
00
Zatial som na biku nefukal (nastastie, ani dnes by to nedopadlo najlepsie), ale na babete uz 2x. Ten pan prisiel o pol mesacneho dochodku a dostal to na splatky.
01.07.2009 - 21:28:37
00
Mám tú smolu,že na mňa sa to lepí,ale zatial bez následkov.Boli sme jednu nedelu jazdiť a ja som ešte poobede išiel autom tak som sa krotil.Dorazili sme na Jahodnú a tam som si to strihol cestou dole,chalani išli lesom.A ako sa cesta rozširuje na dva pruhy je tam za zákrutou odstavná plocha a tam čakali chlapci maľovaný.Našťastie som bol čistý.
01.07.2009 - 21:35:47
00
dúfam, že mi niekedy dajú fúkať... Zatiaľ nedali. A to pri nás už zastavili, pozerali, vystúpili, z kufra vybrali tú paličku na zastavovanie áut, o 20 sekúnd nasadli späť do auta a odišli :lol:
01.07.2009 - 21:40:35
00
U nás jednému típkovi už dali 2 pokuty za jazdu na bicykli pod vplyvom alkoholu. Ale zato poctivo nosí reflexnú vestu a už aj prilbu :D
01.07.2009 - 22:30:15
00
ako to vlastne je...ked náhodou nafúkam, platím pokutu...to je jasné,ale zoberú mi aj vodičák?...alebo nemôžu?
01.07.2009 - 22:33:42
00
Ja som tiež už fúkal... kolko, to neuvediem :lol: , a druhý krat mi už ani nemuseli dávať fúkať :oops: . To ako je možné že mam stále vodičák a že som ani pokutu neplatil vám tiež neprezradím.


energizer: ano môžu, viem o takom prípade. Je to zrejme na nalade pánov...
01.07.2009 - 22:33:54
00
Ja som tiež už fúkal... kolko, to neuvediem :lol: , a druhý krat mi už ani nemuseli dávať fúkať :oops: . To ako je možné že mam stále vodičák a že som ani pokutu neplatil vám tiež neprezradím.


energizer: ano môžu, viem o takom prípade. Je to zrejme na nalade pánov...



Sory ale nedá mi to, za alkohol za volantom by som dával pokuty vo výške 1000€ a viac € + okamžité zobratie vodičáku. Keď si aj len trošku vypiješ, nikdy nevieš čo to s tebou urobí a môžeš niekoho zabiť a samozrejme ten kto je za volantom vyviazne bez škrabanca.
01.07.2009 - 22:39:46
00
Kolega z práce zaplatil minulý mesiac za jazdu zo šenku 150 ojro.To je fakt.
01.07.2009 - 22:40:54
00


energizer: ano môžu, viem o takom prípade. Je to zrejme na nalade pánov...


No tak s týmto nesúhlasím.Vo vyhláške sa píše jazda na motorovom vozidle pod vplyvom alkoholu...
Túto tému riešili už aj v telke.Bola tam hovorkiňa PZ a prezident PZ a povedali že za toto sa vodičák vziať nesmie.
01.07.2009 - 22:45:20
00
No tak s týmto nesúhlasím.Vo vyhláške sa píše jazda na motorovom vozidle pod vplyvom alkoholu...
Túto tému riešili už aj v telke.Bola tam hovorkiňa PZ a prezident PZ a povedali že za toto sa vodičák vziať nesmie.
presne tak.motorové vozidlo a vodičák je predsa niečo iné ako bike.až keď mi PZ SR vydá oprávnenie na riadenie bike tak mi ho môže aj zadržať.asi by som sa zasmial či mi nevezmú aj kľúče od bike aby som nepokračoval v jazde.
k téme: nefúkal som ešte ale..tiež rozmýšľam kedy si dám pivo a kedy kofolu.
a keď už bikerov tak zaujímalo by ma prečo potom nepokutujú aj chodcov za alkohol.sa to tacká už za bieleho dňa po okraji cesty (to znamená že je účastníkom cestnej premávky) autá trúbia..pohodička :mrgreen:
01.07.2009 - 22:55:53
00
Sory ale nedá mi to, za alkohol za volantom by som dával pokuty vo výške 1000€ a viac € + okamžité zobratie vodičáku. Keď si aj len trošku vypiješ, nikdy nevieš čo to s tebou urobí a môžeš niekoho zabiť a samozrejme ten kto je za volantom vyviazne bez škrabanca.


riešime jazdu na biku pod vplyvom alkoholu... nie autom
01.07.2009 - 23:15:25
00
Potom prečo spomínaš vodičák ?
01.07.2009 - 23:30:48
00
Pre objasnenie...
§ 4, ods. 2, písm. b: Vodič nesmie požiť počas vedenia vozidla alkohol alebo inú návykovú látku

§ 2, ods. 2, písm. u: Na účely tohto zákona sa rozumie vodičom osoba, ktorá vedie vozidlo

§ 2, ods. 2, písm. v: Na účely tohto zákona sa rozumie vozidlom motorové vozidlo, nemotorové vozidlo a električka

V § 2, ods. 2, písm. m je medzi nemotorovými vozidlami uvedený aj bicykel.

Takže prikúrený nemôžem ísť na kole... Ale vodičský preukaz ma oprávňuje k vedeniu motorového vozidla a keď idem na kole, tak to nemá žiadnu súvislosť s autom. Ak je to niekde v zákone uvedené, tak to sem dajte - ale nie dohady!
02.07.2009 - 00:15:10
00
keyboard_arrow_up