Nejbojte, nezháňam hojdačku ale rám. Nemám s tým žiadne skúsenosti, no k dostavbe môjho biku mi chýbajú už len dve hlavné veci a to rám a vidlica. Nieje to najlacnejší špás takto sa dostať k vysnívanému biku, ale už som začal. Pôvodne som si myslel že si kúpim HT so 100 vidlicou, avšak rýchlo som zmenil názor. Hľadám rám, nemám predstavu akej značky, so zdvihom tak 130mm.. som v tomto úplný začiatočník, nepoznám veľkosti otvorov pre tlmič atď... Určite by som pri dobrej ponuke uvažoval aj o bazárovom - peňazí niet nazvyš. Čo sa týka predku tak myslím 130mm bude ok. Čiže dá sa to nazvať AM rám.? Cena by sa mala pohybovať pri zemi. Samozrejme chcem natom aj niečo našľapať. Váhu asi pri takejto cene moc riešiť nemôžem. Asi to bude trošku krava :).
Veľkosť 16... 17... značky rôzne. Samozrejme hliník. Aj bez tlmiča.
Skúste niekto poradiť kam by som mal pozerať, nejake rady a tak. Schválne to mám v pieskovisku.
zatiaľ čo som pokukoval tak sa mi celkom pozdáva... avšak netušim či sa dá zohnať nový rám niekde, alebo bazárovo...
Poradte nejaký e-obchod, kde sú pozemské ceny na takéto veci... alebo rovno môžem sledovať iba bazár?
Merida AM-400
PS: nový bike, nechcem
21.08.2010 - 16:07:17
00
zdvihy neurčujú kategóriu...chceš to na AM?niečo šlapacie,sem-tam singláč dolu?
21.08.2010 - 16:26:52
00
Ja niesom až taký vyznávač šlapania, avšak ročne si svoje prejdem. Najradšej sa hrajem v teréne a keď som sa prešiel na CTM Rockstar nechcelo sa mi veriť o koľko je to lepšie.... takže niečo na ten štýl mi bude vyhovovať. Sem tam ozaj dávam tomu ozaj dávam kapky a momentálny rám ma dosť limituje, povedal by som veľmi limituje
21.08.2010 - 16:44:02
00
skus zavolat do obchodov a spytat sa, ci nemaju nejaky ram na predajni ...samozrejme v dobrej cene. Ja som nieco v tvojrj velkosti zazrel v outdoor-club vo Zvolene bolo to za polovicu. Ale je to uz par tyzdnov. Od ludi na inzerat by som nekupoval.

Konci sezona, obchody sa chcu zbavit toho, co nepredali ...ja by som si obvolal tie obchody.
22.08.2010 - 22:31:12
00
http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=32041 (menší zdvih, ale super cena, S veľkosť dokonca 317.79 ^_^ , na začiatok bude 120mm stačiť, celkom dobrý tlmič a klasický 4-čap by mali zabezpečiť pekný chod :) )
http://www.merida.sk/prodej/Ram-One-Twenty-TFS-700-D-cierny-biely-

a vidlicu chceš akú kúpiť?
22.08.2010 - 23:20:30
00
Ak vzadu 13 .. dopredu mozno 14 .. ale zalezi na vidlici a co s tym chces robit. Obvykle pruzinovka 13cm zdvihu poskytne viac nez 14cm vzduchac..
23.08.2010 - 00:05:37
00
vidlica no tak tu som planoval i keď troška tvrdšiu ale myslím stále celkom rozumnú DURO.. avšak nie FR20 ale klasiku... keďže som len nedávno kupoval nové kolesá nerád by som sa ešte aj púštal do 20 alebo 15mm osky.. proste ma obmedzje 9mm na rychloupinak (novateky)
___
Tá merida je namňa moc drahá... pozerám fakt tie najlacnejšie veci.. zdvih 120 je pre mňa stále vhodný, hlavne nech sa na tom dobre sedí v zjazde
23.08.2010 - 01:29:52
00
v zjazde sa nesedí...
23.08.2010 - 08:54:53
00
vidlicu radšej epicon, alebo rs tora
duro na 120/130 mm fulla :x
23.08.2010 - 09:23:38
00
epicona das aj na 100 aj na 130 aj 140 ;) a super cena
23.08.2010 - 21:26:37
00
áno máte pravdu mylsím že epicon by bol dobré riešenie... ale to až po ráme... zatiaľ chcem rám dostal som celkom dobrú ponuku na Duncon akita... a pravdu povediac je mi veľmi sympatický, i keď je to troška viac ako som hľadal, stále mi vyhovuje a s komponentami ktoré mám, plus vhodná vidlica by z toho mohol byť veľmi slušný bike, teda pre mňa pozemského človeka :)
23.08.2010 - 22:42:53
00
Nejak mi nesedi to, ze chces na tom dost davat a zaroven mas rychloupinak .. hmm ... nejak si na to siel opacne .. najprv ram + vidlica, potom zbytok sa tomu prisposobuje, no ale chapem, ze asi to bolo tak, ako to bolo. Osobne si myslim, ze by si skor mal zamenit naboj na pevnu os (novatec za 30e max.), a zohnat napr. Pike pruzinovu (netusim co asi moze stat jazdena.. do 160e?) .. nuz ale fakt netusim ako a co jazdis :)

edit: ak budes davat ako tunak http://www.frbikes.cz/index.php?mod=article&aid=809 na poslednom obrazku, tak po prvom skoku Epicona na rychloupinaku zlomis ako tycinku :D
24.08.2010 - 00:11:10
00
taketo dropy nemienim dávať, chcem to na pohodlný rýchlejší pojazd po tatrách mountain resorts... proste neriešte že mám rýchloupinák, ten mi stačí :) ... 20mm je síce pekné, ale podľa mňa prehnané, ak by mi o to vážne išlo tak by som si vymenil ten náboj, ale načo?... aby ste vy, nie ja, mali lepší pocit?... ďakujem... :) nič v zlom, chápete ma. Vidlicu aj tak budem riešiť až po určitom období, kedy sa na to pozriem bližšie... Do vtedy budem mať kopu času porozmýšľať čo budem potrebovať, pre moju spokojnosť.
___
EDIT:
Idem z XC rámu so 100mm zdvihom vpredu .. na taketo.... kde mi môj bike už nestačí, tak to asi nebude až také ťažké pre endurko bike :)
24.08.2010 - 00:33:48
00
Hej .. ale musis si uvedomit, ze rozdiel medzi 20mm (alebo 15mm) a rychloupinakom nie je len v tom, ze upinak je 5mm .. ale v tom ako je vidla na naboj upnuta. Ten rozdiel je tam obrovsky (na upinak je nasadena len .. napr., pevna os to cele drzi .. proste je to inak). Ale okay .. neriesim :-) Ak prechadzas zo 100mm XC bajku, tak aj ten Epicon na upinak bude az-az, asi. Ale ja som pisal, co som pisal, preto, aky ram si napisal, ze mas ponuku. To je 4x4 (ak som spravne pochopil) ram a aj jeho geometria uz urcuje sposob jazdenia a tam fakt rychloupinak vhodny nie je .. aby sa ti vidla nerozpadla v zakrute :lol:
24.08.2010 - 10:10:42
00
Ten rám je vhodný na všeličo po dľa popisu. Samozrejme nehľadal som primárne až také niečo, ale prečo nie ak je dobrá ponuka.
24.08.2010 - 11:53:12
00
keyboard_arrow_up