..kasli na to ako sa bike vola
...najskor sa zamysli ako intenzivne a co budes jazdit, a hladaj nejaky ram ohadzany komponentami co ti budu vyhovovat funkcnostou, vahou a cenou ...zameraj sa na vidlu a tlmic ak chces fulla

...co bude na rame napisane je podla mna fuk ..pri nom ide len o to ci ho chces z hliny alebo karbonu :D
..a jasne ze by sa ti mal aj aspon trosku pacit :D


Naposledy upravil pavuk84 dňa 26.02.2010 - 12:18:10, celkovo upravené 1 krát.

26.02.2010 - 12:17:15
00
jasne,že sa možeš určite vieš za akých podmienok bol vyrobený máš na to právo
26.02.2010 - 12:18:04
00
No ma ram a 2 kolesa :lol:
26.02.2010 - 12:19:57
00
to pavuk:
no tak ja chcem dreveny ram :D

http://www.renovobikes.com/
26.02.2010 - 12:27:23
00
Ako tema v ktorej by sa predstavili menej zname znacky ramov pripadne dake kultovejsie komponenty mi nepride ako uplna hovadina ale zoradovat to do rebrickov to uz mi pride ako hovadina dost velka :)

14. 8)
13. :P
26.02.2010 - 12:28:48
00
l_laco:
si ma teda pekne sfukol ... no co uz...aj dementi musia byt ;)


Ospravedlňujem sa za silné slová .. prepáč.
Už je jasné o čo ti vlastne ide a potom sa ľahšie debatuje. Aj keď asi ťažko dostaneš naozaj "radu nad zlato" ... každý si tu tak povediac háji svoje farby a preferuje to svoje "železo". Rovnako ako v každom obchode ti budú núkať a vychvaľovať práve to čo majú v predajni. Debaty o kvalitách a nekvalitách rámov sa tu už viedli nespočetne krát, (stačí ak si dáš vyhľadávať Haibike) :rofl: no nikam sa to nedostalo.
Kto už dlhší čas jazdí bike so značkou zvučného mena nedá naň dopustiť, prípadne obhajuje značky ktoré všetci poznáme z časopisov, reklám a podobne .. ten zas, kto skúsil niečo menej známe asi ťažko uverí, že za násobne viac peňazí (myslím cenu za rám) dostane aj viac muziky.
Osobne jazdím Haibike a kvalite rámu po roku nemám čo vytknúť hoci podľa tvojho rozdeľovníka by ho väčšina odpovedajúcich zaradila asi do 4 kategórie. Komponenty samozrejme neriešim, tie si každý pomení ako mu vyhovuje ... preto je len a len na tebe, pre aký bike sa rozhodneš, čo chceš jazdiť. Ujasni si najskôr aký štýl jazdy preferuješ, aké nároky máš na bike a potom podľa cenového stropu a sympatií určite niečo vyberieš.
26.02.2010 - 12:30:51
00
to pavuk:
no tak ja chcem dreveny ram :D


..tak drzim palec :P

...ja mam cierny ram ohadzany XT-ckom a Rebu + DT :D
ale to asi nieje pre teba ...stoji raz tolko ako mas ty postavenu hranicu ....
26.02.2010 - 12:50:42
00
hlavne pri fulle si treba ujasnit co chces, nie je full ako full tu uz nejde o napis ale o systemy ako FSR, maestro ale to ti uz poradia iny. ten co ma laco by som napriklad ja brat vsetkymi desiatimi.. Hai netreba zatracovat
26.02.2010 - 13:02:52
00
..tak drzim palec :P

...ja mam cierny ram ohadzany XT-ckom a Rebu + DT :D
ale to asi nieje pre teba ...stoji raz tolko ako mas ty postavenu hranicu ....


raz tolko?.. cize presne tolko co jeho hranica... lebo ked nieco nasobis 1, vzdy dostanes to iste :)
hmmmm
26.02.2010 - 13:15:09
00
angel1, dôležité nezabudnúť na geometriu rámu, ale to by ti musel fakt niekto poradiť kto sa vyzná a pozná tvoj štýl jazdy. Pretože mnoho firiem vie vyrobiť kvalitný rám, len tá geometria trocha zaostáva, ale i to je otázne, čo niekomu nevyhovuje to inému sedí. Ja osobne preto nemusím niektoré značky, pretože ich proporcie rámov sú pre mňa trocha uletené. Upozorňujem na to preto, že síce výbava je dôležitá, ale bude ti na prd, ak ti nesadne rám jeho jazdnými vlastnosťami, pretože výmena nebude taká jednoduchá (lacná) proste je to kostra bicykla, ktorá výrazne ovplyvňuje bicykel ako celok. Najideálnejšie využiť možnosť vyskúšať testovací bike ale nie len jednu značku ale niekoľko aby si vedel porovnať a samozrejme na dlhšom výjazde v rôznych jazdných situáciách. Ja som to tak urobil už niekoľko krát a i chalani s ktorými jazdím to tak urobili a teraz neľutujú i keď ich pôvodná voľba bola iná :) .


Naposledy upravil Bfriend dňa 26.02.2010 - 13:31:24, celkovo upravené 2 krát.

26.02.2010 - 13:25:05
00
Ako tema v ktorej by sa predstavili menej zname znacky ramov pripadne dake kultovejsie komponenty mi nepride ako uplna hovadina ale zoradovat to do rebrickov to uz mi pride ako hovadina dost velka :)

13. :P


4. :emo:
26.02.2010 - 13:30:09
00
Jazdny styl sa casom meni, podla pocasia a najazdenych km. Rovnako preferencie.
Treba kupit nieco, co je pouzitelne , financne primerane a paci sa :)
Farba jazdi :!:
26.02.2010 - 13:41:33
00
... každý si tu tak povediac háji svoje farby a preferuje to svoje "železo".

Teda ja by som Kelly's neodporúčal, jedine že by išlo (ako v mojom prípade) o výhodnú zľavu.
26.02.2010 - 13:57:01
00
Ešte k tomu rebríčku ...

V prvom rade si musíš ujasniť podľa čoho chceš ten rebríček poskladať, či už je to sortiment výrobkov ponúkaný pod značkou, kvalita výrobkov, počet predaných kusov, povedomie o značke, história, poruchovosť, vývoj atď atď. Tiež budú prevládať iné značky u nás na Slovensku a iné v USA. Pokiaľ ale hladáš naj... značku bikov ever pravdepodobne budeš musieť prihliadať na všetky tieto vlastnosti čo je úloha veru neľahká. Zároveň sa ale pri tvorbe rebríčku nevyhneš zaneseniu chyby v podobe osobných preferencií užívateľov produktu, napríklad niekto radšej uprednostní lokálneho výrobcu ako celosvetového giganta, ručne zvárané pred strojovými, titan (značku vyrábajúcu len z titanu) pred hliníkom, ... čo ešte nutne neznamená že práve tá značka je lepšia (či je lepšia pre teba). Samozrejme nejde len o značku ale hlavne o produkty, niekto môže mať v danej kategórii lepší produkt a niekto iný ho má lepší zase v kategórii inej.

Ehm, pokiaľ chceš byť len IN, stačí keď si vyberieš značku ktorá sa u nás buď nevyskytuje alebo vyskytuje len v malej miere (Jamis, Yeti, Maverick, ...) problém bude samozrejme s dostupnosťou.

V tvojom prípade je 1500 eur myslím dostatočné, musíš si len ujasniť čo presne chceš (napr. SRAM vs Shimano vs nezáleží)
a podľa toho dostupnú ponuku prehľadávať a hľadať dobrú cenu, váhu či čokoľvek je pre teba priorita. Na začiatok môžeš pozrieť lokálne osvedčené značky ako Trek, Specialized, GT, Giant, Lapierre, Merida ...

Ak si nevieš rady s výberom tak fórum je tu na to aby ti pomohlo.
26.02.2010 - 14:46:25
00
Moze mi niekto rozumne vysvetlit ako moze mat takato tema za 4 hodiny 4 strany?
Dakujem.
26.02.2010 - 15:51:01
00
keyboard_arrow_up