Dúfam, že nie som jediný úchyl, ktorému sa to stáva každý rok. Aby som objasnil. Moje začarované miesto je úzke okolie Kozieho Kameňa v pohorí Kozie chrbty pri poprade. Ešte pred polomami v 90tych rokoch to bol môj príma výletný mtb kopec. S trochou tlačenia som bol na vrchole za cca 1:30hod z PP. Od nejakého 2004 je tá hora úplne na kašu. (viď ilustračné foto z min. roku) Napriek tomu, že som si vedomý,že tá hora je neprejazdná, sa tam každý rok dodrbem. Vždy to xcem len podísť, vždy inou cestou. Vždy naplánované. A napriek tomu, vždy pravidelne raz za rok sa priblížim a poviem si, "no skúsime, či sa niečo nové neudialo". a som v riti. Dnes som skončil (tento ročník mám za sebou!) po zostupe peškom vedľa/pod/nad bajkom (horolezecká obtiažnosť I/II) v dolinke, ktorá bola komplet plná sviežej 1,5metrovej žihľavy. A to žihľavové pole som musel traverzovať, bo na mojej strane bol nepriechodný polom. Prvýkrát v živote som použil mtb ako kombajn. Som ho hádzal pred seba, aby kopriva trochu ľahla. Dopŕhlený som ako sviňa, ale reumu toho roku nedostanem. :mrgreen: Už sa neviem dočkať budúceho ročníku.
Môžu za to škriatkovia, alebo som koko.?

Prílohy:

kozikamenIvoL_maj08_321.jpg
kozikamenIvoL_maj08_321.jpg 498.6 KiB thumb_up0thumb_down

19.07.2009 - 00:05:43
00
Tema c. 9000 - pekna a hodna tohto cisla. Blbe, ze teraz dostanes od mareceja ban. :) Ad Kozie chrbty - v auguste to tam planujem pobikovat v ramci tretej etapy Horal tour, takze mi mozes robit nesutazny sprievod po trati ked sa budes nudit. :)

P.S. Skriatkovia za to nemozu, ale rozumiem Ti velmi dobre - tiez vzdy znovu a znovu skusam niektore neslapatelne useky, aj ked az take ako na foto v zbierke nemam.
19.07.2009 - 00:13:04
00
hehehe. Tí škriatkovia sa činia. Že téma č.9000. :P
Apropó nepodceňujte škriatkov. Napr. na Islande, keď stavajú cestu hoc aj na rovine a stavebné práce sa nedaria, tak normálne zmenia smer cesty a obkúkom sa vyhnú "problémovému" miestu, aby nerušili škriatkov. Nekecám. :wink:
19.07.2009 - 00:39:04
00
Zacarovane miesta su snad vsade. Niektore som mal rad a casto som sa tam vracal, teraz su zacarovane a uz tam nechodim. Zacarovali ich lesaci do neodcarovatelnej hororovej podoby :cry: Este ze ich nepustaju do 5. stupna ochrany :wink: pretoze uz len tam sa najdu take prave carovne miesta. Ale chodim tam potichucky aby som škriatkov nerušil :wink:
19.07.2009 - 08:24:23
00
moje začarované miesto je posteľ, vždy sa do nej rád vraciam a lúčenie má trpkú prichuť.
19.07.2009 - 09:35:35
00
Môžu za to škriatkovia, alebo som koko.?

Vieš čo? Neodpoviem. Vyber si sám... Ešte by si si myslel, že ťa chcem urážať...
19.07.2009 - 13:01:37
00
podarilo sa aj nam ked sme boli aj s vrabcom heh, avsak tie padnute stromi mali uz asi zopar rokov na zemi bo boli pekne oholene od kory aj ked ten turisticky na priehybu lemovany borievkami kosodrevinou a spominanymi padnutymi stromami by som uz asi nesiel :-), niekedy by sa tadial nepretiahol ani turista s ruksakom :P
19.07.2009 - 13:59:58
00
zle geopatogenne zony...- myslim to vazne na 100% a nie su s tym srandy!
28.07.2009 - 13:37:31
00
ja mam zacarovane miesto na ceste asi 500m pred Jablonovym smerom od Lozorna, je tam min. kopec, ale tak zle sa tam slape jak keby to uz bola baba :twisted: normalne vazne...asi dali pod cestu magnety alebo co, ide sa mi tam jak keby som bol zaboreny v tom asfalte :!: :roll:
28.07.2009 - 23:16:49
00
dofukaj kolesa :P
btw : takych mest na asfalte mam viac ale skor to asi bude mojou zlou kondickou :-)

napr . z mengusoviec cez stolu na vysne hagy tento usek akoby ma niekto za sedadlo drzal :-)
29.07.2009 - 17:46:22
00
Dúfam, že nie som jediný úchyl, ktorému sa to stáva každý rok. Aby som objasnil. Moje začarované miesto je úzke okolie Kozieho Kameňa v pohorí Kozie chrbty pri poprade. Ešte pred polomami v 90tych rokoch to bol môj príma výletný mtb kopec. S trochou tlačenia som bol na vrchole za cca 1:30hod z PP. Od nejakého 2004 je tá hora úplne na kašu. (viď ilustračné foto z min. roku) Napriek tomu, že som si vedomý,že tá hora je neprejazdná, sa tam každý rok dodrbem. Vždy to xcem len podísť, vždy inou cestou. Vždy naplánované. A napriek tomu, vždy pravidelne raz za rok sa priblížim a poviem si, "no skúsime, či sa niečo nové neudialo". a som v riti. Dnes som skončil (tento ročník mám za sebou!) po zostupe peškom vedľa/pod/nad bajkom (horolezecká obtiažnosť I/II) v dolinke, ktorá bola komplet plná sviežej 1,5metrovej žihľavy. A to žihľavové pole som musel traverzovať, bo na mojej strane bol nepriechodný polom. Prvýkrát v živote som použil mtb ako kombajn. Som ho hádzal pred seba, aby kopriva trochu ľahla. Dopŕhlený som ako sviňa, ale reumu toho roku nedostanem. :mrgreen: Už sa neviem dočkať budúceho ročníku.
Môžu za to škriatkovia, alebo som koko.?

Môžu za to kok*tskí škriatkovia a rómovia.
29.07.2009 - 23:00:06
00
Piso z ktorej strany tam chodis?Tiez sa tam chcem ist pozriet,ale neviem z ktorej strany je to najlepsie pre bike...Kamos spominal,ze su tam pekne chodnicky... :)
Inak cele Kozie chrbty su polo prechodne a znicene-ci od tazby,zarastene chodnicky ci po tom vetre :| My sme sa chceli dostat na hreben zo strany hlavnej cesty (do Kubach) a 3/4 znicenej zvaznice od tazby sme tlacili...tak sme to dotlacili na hreben a tam bol taky zarasteny singel,ktory som zbadal az ked uz sme to vzdali a vracali sa dole :roll:
01.08.2009 - 08:32:16
00
2warzone: Pekné chodníčky tam boli. Teraz je tá hrebeňová časť úplne dodrbaná. Dá sa tam ísť z viacerých smerov. Už sme sa tu o tom bavili. Ale neoplatí sa. Je to fakt drsné. A s bajkovaním to nemá nič spoločné. Takých 100-150 výškových metrov pod hrebeňom už je to ako tak. Ale ten hrebeň strach a hrôza.
01.08.2009 - 12:03:45
00
Piso, poznas aj ten XC okruh vyznaceny fialovou co sa pojde na Horal Tour? Ten by mohol byt asi OK, nie?

Prílohy:

XC-Kozie_chrbty.jpg
XC-Kozie_chrbty.jpg 273.64 KiB thumb_up0thumb_down

06.08.2009 - 09:53:17
00
Jezus,tak ten je velmi pekny davame si ho casto ;) hlavne ten zjazdik z druhej polovice...btw.bacha na rychlost v zatackach :) jedna zatacka dost vyhadzuje
08.08.2009 - 08:06:25
00
keyboard_arrow_up