tak co, reklamovat pedale? :(
27.04.2013 - 08:02:39
00
To som nepovedal, možno to nepuká práve v nich...a možno keď to vyčistíš tak to prestane :) . Ale ja ich mám na cesťáku, takže tej špiny sa tam dostane naozaj minimum a aj tak tam stále čosi pukalo, aj po dôkladnom rozobratí a vyčistení. Najhoršie je že to začalo robiť cca po 10km, takže som to nezistil hneď po vyčistení a prevezení sa "okolo domu" , ale až na "ostrej" jazde, že to zasa začalo pukať .
27.04.2013 - 08:24:30
00
Ja som mal s pukanim tiez problem, a pukalo to velmi hlasno, strasne som bol nastvany,ked som nevedel zistit preto to robi. V podstate som to ani nezistil. Postupne som menil stred, kluky, pili som pritiahol, capy tiez, sedlovku vycistil, pedale to nerobili.. A stale to pukalo meneja menej, az kym to prestalo. Obcas to pocujem, ale ten zvuk uz je velmi slaby, a pukne to par krat a prestane na velmi dlho.
27.04.2013 - 09:19:01
00
ja som tiež dlho hľadal zdroj pukania, nakoniec som zistil, že to je puká spoj medzi sedlom a sedlovkou :)
27.04.2013 - 10:35:29
00
Ja som vcera pukanie na mojom biku konecne odstranil...Zistil som, ze som mal zle upevnene zadne koleso...a tak som jazdil asi 100km :/ dufam,ze loziska som nedodrbkal
27.04.2013 - 10:44:01
00
Ja som mal s pukanim tiez problem, a pukalo to velmi hlasno, strasne som bol nastvany,ked som nevedel zistit preto to robi. V podstate som to ani nezistil. Postupne som menil stred, kluky, pili som pritiahol...

mam s tym kus teraz problem, nepravidelne puka len ked viac zatlacim do pedalov alebo ked rychlejsie slapem, prestanem slapat je ticho, mozem skakat, dlhe zjazdy, ani tuk, len ked tocim, menil som stred, pedale maju 200km, mozu "pukat" samotne kluky?
27.04.2013 - 16:55:38
00
ak máš HTII stred, tak tam často puká spoj osky a ľavej kľuky, po každých pár stovkách km treba meniť vazelínu, stará nachytá špinu a potom to puká, to som tiež mal
27.04.2013 - 17:02:57
00
Nezovšeobecňuj, HTII prečistím raz ročne a aj to kvôli zle zatesneným ložiskám a nikdy to nepukalo. Miest ktoré môžu pukať je veľmi dlhý zoznam od typických po úplne bizarné, to sa nedá ani všetko vymenovať :) Na kľukách máš spoj ľavej kľuky, ložiská HTII, pedále, prevodníky, samotná reťaz, prenesené na zadné koleso aj rýchloupinák, pätka a pri fulle plno ďalších spojov :lol:
27.04.2013 - 17:29:57
00
je to HTII (slx)
daval som tam uplne novy xtr stred, nic sa nezmenilo
puka nepravidelne len ked tazsie slapem - tak ten "zoznam" az tak dlhy nebude, je to nieco, co reaguje len na slapanie (kluky,kazeta..)
skusim ten spoj lavej kluky a pili
27.04.2013 - 18:13:47
00
Ešte ma napadlo, že kamarátovi som to vyriešil tak, že keď som zvesil reťaz z napínaka, tak to prestalo a ešte navyše mal aj povolený prevodník rockringom. Takže aj tam môže byť zdroj pukania, ak máš náhodou také súčiastky.
27.04.2013 - 19:06:27
00
ja som uplny magor
dnes som kupil kluc, dam do sveraku a podla sipky krutim pedalom
a je to v ritke :( pedale do kosa alebo sa da to puzdro kupit ako nahradny diel?
kua a nove pedale, takto si zarobit
29.04.2013 - 15:36:25
00
Nezovšeobecňuj, HTII prečistím raz ročne a aj to kvôli zle zatesneným ložiskám a nikdy to nepukalo. Miest ktoré môžu pukať je veľmi dlhý zoznam od typických po úplne bizarné, to sa nedá ani všetko vymenovať :) Na kľukách máš spoj ľavej kľuky, ložiská HTII, pedále, prevodníky, samotná reťaz, prenesené na zadné koleso aj rýchloupinák, pätka a pri fulle plno ďalších spojov :lol:

mne pukal rám od objímky prešmykaču :D trochu som povolil a je ticho :D Dovtedy som rozoberal všetko do súčiastky, vyčistil, premazal a furt nič.. a zrazu taká kravina.. :mm:
29.04.2013 - 15:40:12
00
Ja som dnes po kompletnej rozborke a zborke stredu a kluk zistil, ze staci trochu viac dotiahnut RU zadneho kolesa a uz to nepuka. :D
29.04.2013 - 16:49:41
00
aj "uchyty" lyzin v sedle vedia pekne pukat a neskor vrzgat,dnes som sa celu cestu domov hanbil a nervy nadranc,ale uz je to hadam odstranene...
29.04.2013 - 18:00:06
00
rozne spoje, sedlovka v rame, lyziny sedla, pedale, rychloupinaky a objimky, prevodniky a stredy, pripadne capy u fulla- to su take bezne veci co lubia vyhravat, menej bezne su karbonove podlozky pod predstavec, patky prehadzovacky, objimky presmyku, alu ram pred prasknutim atd. Treba to len postupne hladat.
29.04.2013 - 18:07:41
00
keyboard_arrow_up