Na doporucenie viacerych bikerov som si obstaral okuliare SH+ RG Ultra s vymenitelnymi sklami. Som velmi spokojny, az na jednu dost neprijemnu vec, a to zahmlievanie.. sice vyrobca uvadza ze maju daku antifog ochranu, ale akonahle idem menej ako 5km/h ,resp. stojim tak koniec.. Aj by som si ich daval dolu, ale isto poznate ten pocit ked slapete poriadny stupak, dajme tomu 3-4 km/h a posledne na co myslite je dat si dole okuliare :) Takze, co s tym ? pomoze daky sprej ? folia, alebo som len moc narocny ? Za rady vopred dakujem..
03.09.2006 - 17:36:19
00
Nemam skusenosti prave s tymi tvojimi,ale mne sa napriklad zahmlievaju,ked som spoteny a kvapka mi pot z cela,alebo podobne...Ked mam uplne spoteny xicht,aj celo a vsetko.To by teoreticky mohla riesit satka pod prilbou,ktora by ten pot vysala.Ale to je vazne len typ.
03.09.2006 - 17:46:05
00
Existuje sprej. Kupis to v optike. Kedysi sa to volalo Antifog. Neviem ci sa to este predava, ale nieco podobne urcite zozenies. Pocul som, ze funguje aj samponova voda, ale to je neoverena informacia.
03.09.2006 - 17:48:11
10
Podla mna sprej alebo take veci nepomozu a ak, tak je to neprakticke a asi dlho nevydrzi, skusenost nemam. Druhou vecou je, ze okuliare maju antifog system, ale pomaha vacsinou len pri pohybe. Rolu zohrava aj sosovka - su hydrofobne a aj take proti zahmlievaniu. Ja mam v okuliaroch diop. klip a rosi sa len ten a origos sklicka su suche. Neviem, co by to robilo bez klipu, ale skusat nejdem.
03.09.2006 - 17:53:21
00
no,dik za rady, cital som vselico, kazdopadne este som nic nevyskusal, ale optiku navstivim v kazdom pripade, myslim ze to bude najlepsie riesenie
03.09.2006 - 17:53:58
00
mal som ich tiez, rosili sa tiez...je to len tym, ze ked stojis tak na ne vydychujes teply dych...ak si to chces overit vyfukuj ustami dodola ked budes stat :) inak pomaha len jazdit a jazdit 8)
03.09.2006 - 18:09:58
00
Mám tie isté okuliare a rosia sa mi iba výnimočne vo vlhkejšom vzduchu a aj to len pri stání. Čistím ich len tou priloženou handričkou.
03.09.2006 - 18:10:16
00
mal som ich tiez, rosili sa tiez...je to len tym, ze ked stojis tak na ne vydychujes teply dych...ak si to chces overit vyfukuj ustami dodola ked budes stat :) inak pomaha len jazdit a jazdit 8)


nuz, skusal som to, ale skorej je to z potu z tvare, totiz mozem mat usta zatvorene a napriek tomu sa to zahmlieva :)
03.09.2006 - 18:11:15
00
Mám tie isté okuliare a rosia sa mi iba výnimočne vo vlhkejšom vzduchu a aj to len pri stání. Čistím ich len tou priloženou handričkou.


aj to je mozne, totiz kupil som ich v banskej stiavnici, a jazdil som s nimi iba tam a v lese, kde naozaj je dost velka vlhkost. Momentalne som uz v ba, tak bud dnes, alebo zajtra pojdem vyskusat a dam vediet, ale nemyslim , ci to pomoze.. uvidime
03.09.2006 - 18:12:44
00
nuz, skusal som to, ale skorej je to z potu z tvare, totiz mozem mat usta zatvorene a napriek tomu sa to zahmlieva :)


:) ono staci ak ten teply dych ide z nosa :wink: ide o to dostat vydychovany vzduch co najdalej od nich aby sa stihol ochladit, kym sa k nim dostane...za jazdy (aj pomalej) s tym nie je problem
03.09.2006 - 18:12:59
00
nuz, skusal som to, ale skorej je to z potu z tvare, totiz mozem mat usta zatvorene a napriek tomu sa to zahmlieva :)


:) ono staci ak ten teply dych ide z nosa :wink: ide o to dostat vydychovany vzduch co najdalej od nich aby sa stihol ochladit, kym sa k nim dostane...za jazdy (aj pomalej) s tym nie je problem


tak asi vymyslim novy styl jazdenia - co najpomalsia jazda bez dychania na okuliare :))
03.09.2006 - 18:20:22
00
moja skúsenosť hovorí, že sa mi zahmlievajú keď zastavím, čo je samozrejmé, nakoľko para stúpa nahor. V kopci ich zvyknem dať dole do dresu, najmä pri dlhšom stúpaní. :D
03.09.2006 - 18:21:28
00
Hlavne ked sa zastavis a predklonis hlavu tak potom to fucanie pustas rovno na skla. Ak su chladnejsie tak fyzika nepusti. Su na to take vodicky ci tycinky ale dokonale funguje len sa starat aby prud pary co vypustas nesiel na okuliare. :roll:
03.09.2006 - 20:27:33
00
Ja zase zo skúsenosti môžem povedať, že na zahmlievanie má dosť veľký vplyv aj tvar. Minulé okuliare, ktoré som nosil mali sklo dosť ďaleko od tváre a nezahmlievali sa vôbec. Teraz, čo mám nové, sklá sú bližšie ku xichtu a pri šľapaní do kopca sa zahmlia.
03.09.2006 - 20:43:49
00
veru, je pravda ze su velmi blizko pri tvari, preto sa ich snazim mat co najdalej, ale potom prestavaju drzat na tvari poriadne :) No nic, musim vela trenovat, aby som nemusel tak casto robit prestavky :) V kazdom pripade vam dakujem za priespevky, aspon ste ma ukludnili, ze to nie je nic nezvycajne.
03.09.2006 - 21:20:03
00
keyboard_arrow_up