nazdar, má niekto skúsenosti so zlomenou kľúčnou kosťou ? Ako dlho sa to hojilo ? Máte nejaké následky, cítite to ? a chcel by som sa opýtať aj na odškodné z poistky... koľko ste dostali ?
20.10.2013 - 17:48:19
00
Zlomena uplne alebo len prasknuta? Jednu som mal prasknutu a druhu zlomenu. Zlomena ma vyradila na mesiac (prve dva tyzdne to stale hrkalo). Uplne fit som bol asi po troch ...
21.10.2013 - 20:58:08
00
Prava prasknuta, lava rozdrtena (nie naraz). Obcas ako vsetky stare zlomeniny vie pobolievat ale len na urovni, ze vies, ze to mas. Sem tam moze byt problem s popruhom expedicneho batohu ak nesadne t.j. vacsia zataz ale to len na lavej (rozdrtenej strane). Odskodne, poistka ... take vtedy nebolo. :-)
21.10.2013 - 21:28:23
00
Hojilo sa to par mesiacov, i ked natahoval som liecbu, lebo som to nechcel zbytocne zatazovat predcasne. A jasne je nieco citit ako po kazdej zlomenine, ale nie je to nic extremne, vacsinou iba pri zmenach pocasia (je to individualne). No a co sa tyka poistky zalezi od konkretnej poistivne a od toho aku mas poistku ... ale vo vseobecnosti neocakavaj nic extra - poistovne vedia spravne ako na to, aby ti museli zaplatit co najmenej. Napriklad ja som marodoval 4 mesiace (cca 120 dni) lenze poistovna pre danu diagnozu uznava liecbu iba v dlzke 50 dni.
22.10.2013 - 02:47:00
00
Neviem presne, ako dlho sa mi hojila klucna kost, kedze to bolo spolu s vretennou kostou a zapastim zlomene, ale celkovo ma to odrovnalo na 2-3 mesiace cca ... a mna to nasstastie nijako extra nepobolieva, iba ak velmi zatazim rameno, tak sa to kusok ozve ... je to dost individualne, povedal by som.
22.10.2013 - 16:41:24
00
ja som padol 1.septembra a dnes som konečne presvedčil doktorku aby mi ukončila PNku, zlomeninu som mal trieštivu a len taktak som sa vyhol operácii, hrkalo to asi 2 týždne potom sa to začalo zrastať, ale podla rentgénov velmi pomaličky lebo to bolo roztrieštné a zrastlo sa to tak šeliako krivo, dnes už hýbem s tým asi tak na 90% akurat niakej velkej zátaži sa vyhýbam, na dotyk citiť ako sa tie ulomky prirastli hrbolato, ale nebolí:) takže pohoda
čo sa cyklistiky týka, tak už po 2-3 týždnoch som jazdil na liberte s jednou rukou vo vrecku, (liberta je super stroj ked je človek zranený - riadidlá vysoko a brzdí sa nohami:D)
teraz už na cestnom bicykli v pohode, ale neprehanam, doktorka je so mna neštastná:D
psychycká ujma žiadna - teda neplanujem jazdiť menej ani pomalšie:D
no a do buducna: že ma to bude boleť pri zmene počasia to prežijem, viac sa bojim toho že poriadne nepodorastajú tie medzery a zlomim to znova...
22.10.2013 - 20:46:27
00
ja som zlomil kľučnu kosť 20.10., 25. som bol na operacii a o 6 tyždňov idem zas do narkozy a budu mi vyberať drot :D dufam že aspoň z poistky dačo dostanem :D
28.10.2013 - 17:52:44
00
mne sa zlomila 1,5mesiaca dozdu, neoperovali to, po mesiaci doktor spravil snimok, obe kosti su od seba ale spojene kalusom, vraj to je ok. uz to neboli a hybem s rukou v pohode, az v extremnych polohach pobolieva.
konzultoval som to aj s inym lekarom, lebo sa mi nezdal snimok kedze su kosti vyrazne od seba, ale ten mi tiez povedal ze v poho, ze ma aj pacientov co tam maju diery a existuju...tak do mesiaca chcem zacat dietne jazdit.
31.03.2014 - 15:00:55
00
19.07.2020 pád zlomenina klucnej kosti v prvej tretine osmickovy uvez zatiaľ o týždne rtg ak sa nebude zrastat tak hrozí operácia 😢boli to pre strašne každý jeden pohyb nydych nehovoriac o lezani v polosde enajhorsoe je ze dojcim 8 mesačne dieťatko a je to vmbrutal bolesť sa nejako nakloniť
22.07.2020 - 12:39:04
00
Musím povedať, že aj som za operáciu vďačná. Zlomila som si kľučku, o čom som pri páde ani nevedela ale keď som došla domov (a vyniesla tou zlomenou časťou bike na 4té poschodie :) ) tak mi tiekla krv z ucha, zvnútra ucha, takže som volala sanitku a až teda v nemocnici zistili, že mám zlomenú kľučku ale keďže so mala aj prasknutú aj kosť v hlave, nechceli ma dávať do narkózy takže mi len zviazali ramená dozadu aby sa mi to samo napravilo, čo je podľa mňa najväčšia "hovadina" aká existuje. Na ďalší deň prišiel ale iný lekár a ten sa tak zamyslel, že ak športujem a naprd sa mi to zrastie, že to mi bude zle a že on by to zoperoval. Poslala ma ešte na dáke testy a nakoniec mi tam dali železo a to bol veľký rozdiel. Vôbec ma to tak nebolelo a vedela som vcelku aj dobre fungovať rukami a aj sa mi dobre ležalo. Čiže nezávidím ti ale podľa mňa je to s operáciou oveľa jednoduchšie a menej nepohodlné a menej bolestivé.
22.07.2020 - 13:00:25
00
fixska napísal:
... takže mi len zviazali ramená dozadu aby sa mi to samo napravilo, čo je podľa mňa najväčšia "hovadina" aká existuje...

budem trochu cynicky oponovat... po pade na bajku bola moja zena vyviazana a konecne sa nam podarilo otehotniet (po roku snazenia)... :D asi to ma aj vyhody, ked sa nevedela branit... :rofl:

ale mas pravdu, zle sa to zrastlo, absenciu operacie lutujeme
22.07.2020 - 21:29:46
01
Ty si hovado😄
22.07.2020 - 21:33:13
10
Absolvoval som oboje. Na pravej strane prasklina a "vyviazanie". Po zahojeni bez problemov. Na lavej strane to bolo trocha rozdrvene po stretnuti s traktorom. Operacia, klinec ... Po zahojeni bez problemov. Len na jednu vec tu nikto neupozornil. Po tej operacii skoro trvale problemy s nosenim tazsich batohov (viacdenne pesie tury) - tam to zvykalo rozboliet. No a ako po kazdej zlomenine. Vies predpovedat zmeny pocasia. :-)
22.07.2020 - 21:39:04
01
ja som praveze operovany nebol a ostal mi hrb (bol tam trosku posun voci sebe, ale kosti boli zaprete o seba takze so zrastenim nebol problem) - pytal som sa dvoch doktorov v dvoch mestach ci by to operovali, obaja povedali jednoznacne nie. no mal som sa pripomenut ze som cyklista/turista. popruh batoha mi ide rovno cez hrb a po dlhsej jazde mam to miesto pekne cervene.
22.07.2020 - 21:54:06
00
pista napísal:
Len na jednu vec tu nikto neupozornil. Po tej operacii skoro trvale problemy s nosenim tazsich batohov (viacdenne pesie tury) - tam to zvykalo rozboliet. No a ako po kazdej zlomenine. Vies predpovedat zmeny pocasia. :-)

Práveže toto som nezaznamenala, žiadny problem s batohom ani ťažkým a počasie nemá na nič vplyv. Keby mi nespravili hnusnu jazvu, ani neviem, že mi niečo bolo.
22.07.2020 - 22:11:13
00
keyboard_arrow_up