Aky mate nazor alebo planujete zmenu poistovne, kedze sa budu zlucovat? Resp. oplati sa prejst zo vseobecnej do sukromnej?
23.09.2009 - 10:44:53
00
Ja som v spoločnej a myslím si ,že je to úplne jedno v ktorej poisťovni si.Každá poisťovňa musí preplatiť prakticky všetko čo je v katalógu výkonov dané takže nejaký kvalitatívny rozdiel medzi nimi nevidím.Ja teda chodím k lekárovi strašne málo a len to čo mi zamestnávateľ nanúti... :tmi:
23.09.2009 - 11:27:11
00
Ja som v spoločnej a myslím si ,že je to úplne jedno v ktorej poisťovni si.Každá poisťovňa musí preplatiť prakticky všetko čo je v katalógu výkonov dané takže nejaký kvalitatívny rozdiel medzi nimi nevidím.Ja teda chodím k lekárovi strašne málo a len to čo mi zamestnávateľ nanúti... :tmi:


mne skor islo o to, aby sa nestalo, alebo nestavalo, ze dojdes na dajaky zakrok a povedia ti, ze smola, tvoja poistovna to ma minute a musis prist neskor a tak...
23.09.2009 - 12:08:46
00
preco myslis ze vo vszp sa ti to stat nemoze?
23.09.2009 - 12:45:41
00
Kamarát má súkromný labák a podľa neho najhoršia poisťovňa je Dôvera. Neplatí za výkony ktoré sú robené pre ich poistencov. Labák zloženie poistencov ovplyvniť nemôže, pretože on vzorky neodoberá, ale posielajú mu ich zmluvní lekári. Takže asi tak.
Ja som zatiaľ v Spoločnej, ale po zlúčení so Všeobecnou mám pocit, že Všeobecná im len vybieli účty a dovidenia. :hai:
23.09.2009 - 12:57:27
00
Kamarát má súkromný labák a podľa neho najhoršia poisťovňa je Dôvera. Neplatí za výkony ktoré sú robené pre ich poistencov. Labák zloženie poistencov ovplyvniť nemôže, pretože on vzorky neodoberá, ale posielajú mu ich zmluvní lekári. Takže asi tak.
Ja som zatiaľ v Spoločnej, ale po zlúčení so Všeobecnou mám pocit, že Všeobecná im len vybieli účty a dovidenia. :hai:


no vsak to ....
lapaloma: prave naopak, ze so vszp sa mi to stane skor ako so sukromnou...? ci nie?
23.09.2009 - 16:32:53
00
Pred pol rokom bolo zlučovanie VšZP a SZP našou milovanou vládou zamietnuté, ako zbytočné, vyvolávajúce vysoké náklady. Teraz stojí VšZP pred platobnou neschopnosťou (možno už aj za...) a tak sa idú zlúčiť. Okrem financií zo SZP ju má zachrániť štátna dotácia 65 Mio E formou navýšenia základného imania.
Lenže touto operáciou sa nevymení management poisťovne a za krátky čas bude opäť stáť pred platobnou neschopnosťou. Akou formou ju budú potom zachraňovať? Alebo prdieť na to, však to bude až po voľbách?
Ja som bol poistencom VšZP od jej založenia, dokonca sa priznám, bol som pri vzniku Ústavu pre zavedenie zdravotného poistenia, ktorý sa po roku transformoval na Fond zdravotného poistenia Národnej poisťovne a po ďalších dvoch rokoch na Všeobecnú zdravotnú poisťovňu. Aj keď som tam už nepracoval, tak som si pokladal za akúsi povinnosť byť poistený v tejto štátnej poisťovni.
Pred pár rokmi som mal možnosť nahliadať do finančných výkazov všetkých poisťovní a výsledkom bolo, že som pred dvomi rokmi preskočil do Apolla...
Teraz sa zlučuje s Dôverou. Škoda.
23.09.2009 - 23:44:29
00
No ano to je pravda,ale osobne poznám lekára ktorý nadáva na dôveru ďalší zas na všzp tak sa v tom vyznaj.Je to podľa mňa jedno.Aj tak to čo platíme nemá s poistením vôbec nič spoločné.je to len obyčajná daň nič viac.
24.09.2009 - 00:00:29
00
presiel som z apolla do Unionu...
pacil sa mi ich pristup, uz ked som si chodil vybavovat poistenie na vysokohorsku turistiku...
predvcerom som absolvoval pokec s poistnym poradcom z Unionu a vcera s pani od apolla...
rozhodnutie bolo jednoznacne a bezpochyb...
nehovoriac o tom, ze Union na vysokohorsku turistiku v zahranici dava pri poisteni sa 50% zlavu ...
02.10.2009 - 03:50:10
00
Trochu to máš pomotané... Existuje Union Zdravotná poisťovňa a existuje Union Poisťovňa. Sú to dve sesterské poisťovne, každá poisťuje niečo iné.

To, že som povinne zdravotne poistený v Apolle (Dôvere, VšZP) ešte neznamená, že doplnkovo poistený (úrazové poistenie, poistenie liečebných nákladov a pod) nemôžem byť v Union Poisťovni.
02.10.2009 - 21:47:22
00
frajerka je anesteziolog a podla jej tvrdenia je najstabilnejsia VSZP, preplaca najviac a vraj sa s nou da aj najlepsie dohodnut. tolko z pohladu lekara, usudok si treba spravit kazdy sam.
02.10.2009 - 22:04:38
00
Trochu to máš pomotané... Existuje Union Zdravotná poisťovňa a existuje Union Poisťovňa. Sú to dve sesterské poisťovne, každá poisťuje niečo iné.

To, že som povinne zdravotne poistený v Apolle (Dôvere, VšZP) ešte neznamená, že doplnkovo poistený (úrazové poistenie, poistenie liečebných nákladov a pod) nemôžem byť v Union Poisťovni.



co sa tyka zdravotnej je to jedno ci apollo alebo union, az na ten pristup...len ked budes union zdravotne a das sa doplnkovo poistit ...napr. pojdes na mont blanc a ako poistenec unionu to budes mat o 50% lacnejsie ako keby si v apolle...

pochopil? nic na tom pomotane nevidim...
03.10.2009 - 01:51:24
00
myslim ze pre mladeho je uplne jedno v ktorej poistovni je. Vyhody ktore ktora/daktora poistovna poskytuje su viac-menej len naoko a vzdy len docasne. Kvalita poistovne sa prejavi az vtedy, ked bude treba zaplatit drahu operaciu napr. v zahranici, co v jednej problem byt nemusi, v druhej je to vybavovanie na 6 mesiacov (pacient uz je vtedy na cintere) a inde to nevybavis vobec (ani s cinterom ani bez neho).

napr. VSZP:

zľavy v cestovných kanceláriách Satur, Pegas - tych trapnych 5% dostane kazdy
zľavy v slovenskej hotelovej sieti Sorea ... detto
zľavy v takmer 100 optikách po celom Slovensku - ano, prispevok 100sk na okuliare, ktore stoja 7000 ma vytrhne z biedy, najme ked mesacne prispievam na VSZP viac ako 5000 SK :)
množstvo zľavnených vstupov do športových a ubytovacích zariadení - ano v poprade plavaren s VSZP nemam
zľavy na cestovné poistenie v Allianz-SP - mam alpinvereign za 60 EUR a mozem kaslat...
zľavy v Quelle z katalógu Zdravie a vitalita - blleee
03.10.2009 - 20:51:57
00
keyboard_arrow_up