scarinko OK, konecne som ta pochopil. Ty sa proste na to divas ako na komunitnu sluzbu, nie ako na kommercny bazar. OK, doslo mi to pomaly, ale predsa.
To by stalo za zvazenie zaclanit nieco take do hodnotenia predajcov. Mat nejaky badge pri inzerate clen komunity (viac ako 100 prispevkov vo fore). A kto chce komunitny bazar proste vyfiltruje inzeraty. Co ty na to cervo ?

vlastoch Zakony pravidla predpisi nastupuju tam, kde chyba charakter, moralka, respekt. Sloboda jednotlivca konci tam, kde zacina sloboda druheho jednotlivca. Mame 1000ce na hlavu padnutych predpisov, ktore sluzia len na buzeraciu a zvyhodnovanie tych, co si ich dokazli presadit. Cize aby som ti dal priamu odpoved.
Nie, porusovanie pravidiel mi vadi, ak ide o pravidla ktore pomahaju, nie take ktore skodia, alebo len buzeruju. Cele trestne pravo sa zaklada na tom ci bola niekomu sposobena ujma, ak nebola moze byt konanie protipravne, ale jeho spolocenska nebezpecnost je 0. V takom pripade je aj postih skodcu 0.
10.03.2020 - 12:46:53
00
scarinko ty osobne si sa strasne rozculoval, ze ti boli zmazane vysledky prieskumu pocas moratoria, aj ked bolo explicitne napisane, ze ide o porusenie zakona, ze z toho mozeme mat problemy aj my aj ty. A teraz obhajujes aby sme svojvolne rozhodovali o tom, ci je inzerent priekupnik, alebo nie, a mazali mu inzeraty aj ked priamo neporusuje nase pravidla? Vyber si ci chces aby sme tu mali svojvolu, alebo sa riadili pravidlami.

Na priekupnikov mozeme ist len systemovo. Obmedzit im pocet inzeratov (10). Obmedzit im konta (telefonne cislo sa moze pouzit len na jedno konto). Zobrazovat ci su k bicyklu doklady (ak nie su, povod je pochybny). Najdolezitejsiu vec vsak musia spravit uzivatelia - nekupovat od neho, hlasit policii ak ide o kradnute veci. Kedze ale vela ludi bude mat nazor ako Kenai, neviem ci sa takychto priekupnikov vieme zbavit.

Nie, porusovanie pravidiel mi vadi, ak ide o pravidla ktore pomahaju, nie take ktore skodia, alebo len buzeruju. Cele trestne pravo sa zaklada na tom ci bola niekomu sposobena ujma, ak nebola moze byt konanie protipravne, ale jeho spolocenska nebezpecnost je 0. V takom pripade je aj postih skodcu 0.


Mylis sa. Neopravnene podnikanie -> neodvedene dane -> menej penazi pre sluzby statu -> horsie zdravotnictvo, skolstvo, cesty atp.. Ujma bola sposobena nam vsetkym. Toto sme si este v nasich koncinach neuvedomili. Nadavame tu na Basternakov a podobnych, ale obhajujeme tieto malicke uniky tu, malicke ohybanie pravidiel tam a cudujeme sa, ze nam tu nic dobre nefunguje.
10.03.2020 - 12:55:35
013
scarinko napísal:
zarobok a neodvadzanie dani je v tomto pripade az v druhom rade
mne osobne to vadi ze si tu niekto robi biznis z bazaru
vadi mi to lebo je cely bazar zasrany takymito smelinami
ked to tebe Kenai nevadi tak to je smutne, jedine ze by si to tiez tak robil

Cervo, to znie skoro ako nechce sa nam to riesit tak na to kasleme a nech si tu kazdy predava co chce hlavne nech nam nikto nepise ze je to kradnute lebo potom to budeme musiet riesit.

Vieš čo je "bazár"? A ak by aj prečo nemôže niekto vlastniť 1o bikov? Čím väčšia ponuka na bazáre o to lepšie pre kupujúceho väčší výber atď. To ozaj zavidíš ze niekto tu predáva pár jazdeniek, alebo pár handier? Co keď to je študent kt. nemá inú možnosť zarobiť, nemá čas na iné brigády atď.,.. a vyriešil to takto pre neho výhodne? Nechápem o co ide niekomu, keď máš lacnejší bike ako on alebo lacnejšiu vec postni ju urob konkurenciu a ak nie tak sa s tým zbytočne zaťažujes. Ako som písal nie každý má nový bike za 4ooo a viacej. Skus svoju energiu lepšie investovať na niečo co bude užitočné ci tebe alebo aj nám ako napr. môžeš prispieť do témy "oplatí sa" určite tým urobíš viacej osohu pre spoločnosť.
10.03.2020 - 13:02:50
02
cervo napísal:
scarinko ty osobne si sa strasne rozculoval, ze ti boli zmazane vysledky prieskumu pocas moratoria, aj ked bolo explicitne napisane, ze ide o porusenie zakona, ze z toho mozeme mat problemy aj my aj ty. A teraz obhajujes aby sme svojvolne rozhodovali o tom, ci je inzerent priekupnik, alebo nie, a mazali mu inzeraty aj ked priamo neporusuje nase pravidla? Vyber si ci chces aby sme tu mali svojvolu, alebo sa riadili pravidlami.

Na priekupnikov mozeme ist len systemovo. Obmedzit im pocet inzeratov (10). Obmedzit im konta (telefonne cislo sa moze pouzit len na jedno konto). Zobrazovat ci su k bicyklu doklady (ak nie su, povod je pochybny). Najdolezitejsiu vec vsak musia spravit uzivatelia - nekupovat od neho, hlasit policii ak ide o kradnute veci. Kedze ale vela ludi bude mat nazor ako Kenai, neviem ci sa takychto priekupnikov vieme zbavit.



Mylis sa. Neopravnene podnikanie -> neodvedene dane -> menej penazi pre sluzby statu -> horsie zdravotnictvo, skolstvo, cesty atp.. Ujma bola sposobena nam vsetkym. Toto sme si este v nasich koncinach neuvedomili. Nadavame tu na Basternakov a podobnych, ale obhajujeme tieto malicke uniky tu, malicke ohybanie pravidiel tam a cudujeme sa, ze nam tu nic dobre nefunguje.

Ako viete že chalanisko neodviedol z toho dane? Vy mu robíte daňové priznania? Ste proti porušovaniu zák. ale toto je už ohovaranie 👆
10.03.2020 - 13:06:38
01
cervo napísal:
....
Mylis sa. Neopravnene podnikanie -> neodvedene dane -> menej penazi pre sluzby statu -> horsie zdravotnictvo, skolstvo, cesty atp.. Ujma bola sposobena nam vsetkym. Toto sme si este v nasich koncinach neuvedomili. Nadavame tu na Basternakov a podobnych, ale obhajujeme tieto malicke uniky tu, malicke ohybanie pravidiel tam a cudujeme sa, ze nam tu nic dobre nefunguje.


Cervo na tuto temu sa nemozeme bavit online, ale kludne by som podebatoval osobne pri pive ako podnikatel s podnikartelom. Mozeme prejst to ako stat podporuje malych a strednych podnikatelov, kolko musi zivnostnik odviest ci zarobi alebo nie, ako sme tu mali danovu licenciu pre pravnicke osoby kde si zaplatil 1000E rocne, lebo ak nevykazujes prijem tak urcite podvadzas a teda zaplatis aj tak. Ako sme robili vsetci GDPR, atd. A co ako podnikatel dostavas naspat od statu ? slovensko,sk v ramci projektu opis 1. Aj to bolo prevazne z EU penazi. Nebudem to tu rozvadzat ako sa pouzivaju peniaze zo statneho rozpoctu, ale povedzme, ze som riadil 16 narodnych digitalizacnych projektov v ramci OPIS2 a vedel by som rozpravat kam idu tvoje aj moje dane.
10.03.2020 - 13:08:00
01
vidim ze akakolvek snaha tu nieco zlepsit je automaticky podkopavana ci uz zo strany vedenia tak aj od niektorych uzivatelov, ci uz z osobneho zaujmu alebo len tak z pleziru lebo som to pisal ja :)
cim viac bordelu a spiny je na webe tym viac klikov a o to ide, nejake pravidla kaslat dokial z toho nie su legislativne problemy
dvojaky meter jasny krasny

snaha bola, nechcete, fajn, nebudem sa angazovat
10.03.2020 - 13:16:20
00
scarinko napísal:
vidim ze akakolvek snaha tu nieco zlepsit je automaticky podkopavana ci uz zo strany vedenia tak aj od niektorych uzivatelov, ci uz z osobneho zaujmu alebo len tak z pleziru lebo som to pisal ja :)
cim viac bordelu a spiny je na webe tym viac klikov a o to ide, nejake pravidla kaslat dokial z toho nie su legislativne problemy
dvojaky meter jasny krasny

snaha bola, nechcete, fajn, nebudem sa angazovat

Nebud vztahovacny, postav sa k tomu konstruktivne a radšej pomôž niekomu a nie uškodiť, štátu tým určite nepomozes
10.03.2020 - 13:21:08
01
Kenai no to tu nemusime rozoberat, to ako sa tie dane pouzivaju je skandalozne. Ale to co nam vladne je v demokracii len obrazom spolocnosti. Ak chceme od statu aby nebola velka korupcia a dodrziavali sa zakony, musime to iste vyzadovat aj od seba.
10.03.2020 - 13:43:50
03
Kenai napísal:
scarinko OK, konecne som ta pochopil. Ty sa proste na to divas ako na komunitnu sluzbu, nie ako na kommercny bazar. OK, doslo mi to pomaly, ale predsa.
To by stalo za zvazenie zaclanit nieco take do hodnotenia predajcov. Mat nejaky badge pri inzerate clen komunity (viac ako 100 prispevkov vo fore). A kto chce komunitny bazar proste vyfiltruje inzeraty. Co ty na to cervo ?


Aby z toho vzniklo nieco uzitocne, dalo by sa pridat do bazaru filtrovanie podla toho ci je predajca clen komunity (viac ako 100 prislevkov) a nejaky badge ? Ja viem ze to si moze kazdy najst, ale ak niekto ako Scarinko chce komunitnu verziu bazaru, takto by si ju lahko vytvoril, a ak niekto chce nakupovat od priekupnikov, tiez bude mat moznost. Mtbiker bude mat objem, scarinko komunitu a smelinay tiez svoj priestor. Vsetci stastny .... ^_^
10.03.2020 - 13:46:10
00
cervo napísal:
Kenai no to tu nemusime rozoberat, to ako sa tie dane pouzivaju je skandalozne. Ale to co nam vladne je v demokracii len obrazom spolocnosti. Ak chceme od statu aby nebola velka korupcia a dodrziavali sa zakony, musime to iste vyzadovat aj od seba.


Ako som povedal nechcem to tu rozoberat, ale demokracia ako ju pozname je iluzia, aby si masy verili, ze nieco mozu zmenit. Jediny sposob, ako mozu masy nieco zmenit je s vidlami v ruke. Ludi mozes rozdelit na podvedenych a oklamanych a presne podla toho aj volia. Nikto nevoli zlodejov podvodnikov a vagabundov. Ale vzdy sa tam dostanu, preco ? Lebo pdviedli, alebo oklamali volicov vdaka mediam a celemu demokratickemu systemu. Chceme naozaj demokraticky model, OK pouzime decentralizovanu siet na hlasovanie o kazdom jednom zakone. Priama demokracia, nestoji to nic a mozme mat demokraciu zajtra. Ale to nam pani demokrati v pralamente nikdy nedovolia, lebo ludia vraj nevidia "bigger picture". Co je "bigger pictuere" si kazdy moze dosadit sam.
10.03.2020 - 13:56:06
01
Kenai napísal:
Aby z toho vzniklo nieco uzitocne, dalo by sa pridat do bazaru filtrovanie podla toho ci je predajca clen komunity (viac ako 100 prislevkov) a nejaky badge ? Ja viem ze to si moze kazdy najst, ale ak niekto ako Scarinko chce komunitnu verziu bazaru, takto by si ju lahko vytvoril, a ak niekto chce nakupovat od priekupnikov, tiez bude mat moznost. Mtbiker bude mat objem, scarinko komunitu a smelinay tiez svoj priestor. Vsetci stastny .... ^_^


V bazári je možnosť zobraziť inzeráty od foristov (nad 50 príspevkov) už dlhu dobu. Využíva to absolútne minimum ľudí.
10.03.2020 - 14:23:38
06
Nikdy som ju nehladal :o Dakujem za info.
scarinko problem vyrieseny :!:
10.03.2020 - 14:28:39
00
Ked Pat a Mat vymyslaju koleso...
10.03.2020 - 14:29:15
03
Kenai napísal:
Nikdy som ju nehladal :o Dakujem za info.
scarinko problem vyrieseny :!:

o tych prispevkoch sa tam nikde nepise

btw myslim ze toto nepotrebuje dalsi komentar

Prílohy:

Vsetky inzeraty.PNG
Vsetky inzeraty.PNG 11.25 KiB thumb_up0thumb_down

od foristov.PNG
od foristov.PNG 10.59 KiB thumb_up0thumb_down

10.03.2020 - 14:46:32
03
ahojte,
spustili sme novu kategorizaciu bazaru, odteraz su kategorie rovnake ako v shope. Nizsie par noviniek

Inzeraty ktore uz existovali sme sa snazili hromadne presunut do spravnych kategorii.
Pre pridanie inzeratu je treba najprv ist do kategorie a potom tlacitko "pridat inzerat"
Pribudla moznost zadat paramatre pri pridavani / editacii inzeratu napr. pri kategorii "pevne a hardtail" je mozne vybrat pocet prevodov, sadu, brzdy atd.
Podla tychto parametrov bude mozne filtrovat v zozname a lahsie vyhladavat.
Pri bike kategoriach pribudol dalsi filter "len s dokladom" ktory zobrazi inzeraty iba ktore su oznacene, ze maju doklad o kupe.
Pri inzerate sa zobrazuju aj statistiky predajcu kolko mal spolu inzeratov / kolko aktivnych / pocet zobrazeni, like, dislike
01.04.2020 - 12:54:51
011
keyboard_arrow_up