logo v obrázkoch
je v pohode 24% [ 21 ]
je priveľké 18% [ 16 ]
vôbec ho tam nechcem 58% [ 51 ]
Celkový počet hlasov : 88
Sorry - asi preklep :$ Mal som omrznuté prsty :lol:
09.11.2009 - 21:59:47
00
Cervo, to naozaj chces este dlho kazit vsetky fotky a obrazky tym skaredym logom?
14.11.2009 - 08:46:55
00
Čo keby to logo bolo na 30% priesvitné? Bolo by vidieť, čo je za ním, bolo by tam a bolo by to menej rušivé...
14.11.2009 - 10:26:06
00
do dolezitejsie ako priesvitnost vidim velkost loga vzhladom na rozmery obrazka.. uz viackrat sa stalo ze sa na obrazok logo ani nevoslo a zabralo tak 30% :D
14.11.2009 - 10:27:53
00
Cervo drbe na to sa radšej ani nevyjadruje na moju otázku asi ma mfp :devil: :@
14.11.2009 - 15:53:45
00
Qua sa neondite. Mladosť ani krásu vám to logo neuberie. Šeckóó je vec zvyku. hehe
14.11.2009 - 18:27:12
00
neni pravda lebo ked si stahuješ fotky z výjazdov tu z fora tak tam to logo prekáža asi tak ;)
14.11.2009 - 19:20:13
00
Logo v obrazkoch je v podstate riesenie problemu s nedostatkom miesta na serveri. Ak nechcete aby v obrazku, ktory pridavate bolo logo, tak musite chtiac-nechtiac pouzit nejaky image server (imageshack, a pod.).

Nie je nic jednoduchsie ako vsetky obrazky upravovat ako blbec. |(

Prílohy:

DSC00335X.jpg
DSC00335X.jpg 84.73 KiB thumb_up0thumb_down

14.11.2009 - 20:44:37
00
lepsie?

Logo je k obrazkom pridane pre ochranu proti pouzivaniu obrazkov na cudzich serveroch. Resp., pouzivaniu sa zabranit neda, ale da sa takto aspon jasne vidiet, odkial bol obrazok zobrany. Ide hlavne o socialne siete, na ktorych sa fotky z MTBikera objavuju...
Chapem frustraciu z toho, ze fotky su oznackovane - ale vzhladom na praktiky bike-fora som predpokladal, ze to nevyvola velku vlnu nevole. Kazdopadne, suhlasim, logo bolo rusive, preto bolo zmensene: bude zaberat max 25% sirky fotografie na spodku a bude mat 50% opacity.

Btw: neignoroval som tuto temu, jednoducho som necital nove temy dlhsi cas. Ak je nieco dolezite / nieco mne urcene, poslite mi maila/SS a ja sa pozriem hned.

Prílohy:

_MG_9492.JPG
_MG_9492.JPG 271.94 KiB thumb_up0thumb_down

16.11.2009 - 01:39:08
00
podľa mňa to je takto fajn ;)
16.11.2009 - 02:26:51
00
cervo dik je to lepšie
16.11.2009 - 07:04:18
00
lepsie?
Z principu nie.

Logo je k obrazkom pridane pre ochranu proti pouzivaniu obrazkov na cudzich serveroch. Resp., pouzivaniu sa zabranit neda, ale da sa takto aspon jasne vidiet, odkial bol obrazok zobrany. Ide hlavne o socialne siete, na ktorych sa fotky z MTBikera objavuju...
Rozne sparvodajske servere si takto unik ich majetku chrania tam je to ale uplne v poriadku pretoze za tym stoji niecija robota, ale privlastnovat si takymto sposobom autorstvo no neviem.... Su aj ine jednoduchsie sposoby ako zneuzivaniu fotografii zabranit. A chceme vobec aby sa nesirili ? Urcite by fotografov potesilo ak by sa ich robota niekomu pacila, ale teraz to je tak ze vsetko je majetkom MtBiker-a.....
Chapem frustraciu z toho, ze fotky su oznackovane - ale vzhladom na praktiky bike-fora som predpokladal, ze to nevyvola velku vlnu nevole.
Tak to trebalo urobit presne opacne. Najskor sa pytat na nazor a potom tam to logo dat alebo nie.
Kazdopadne, suhlasim, logo bolo rusive, preto bolo zmensene
To logo tam bude rusive jednoducho vzdy. Kedze hlasovanie je aj tak o nicom, tak ja osobne sa zariadim velmi jednoducho. Fotky robene vysavacom tu kludne nahodim v najmensom moznom rozliseni a tie o ktore bude zaujem upnem inde. Ak bol toto ucel tak nech sa paci ;( Mozno sa tu par peknych fotiek neobjavi a toto forum bude o ne jednoducho chudobnejsie.
16.11.2009 - 07:55:14
00
je to uplne perfektne ;) som si skoro ani nevsimol, ze tam daco je a pritom ucel to splni :)
16.11.2009 - 09:52:44
00
Dodo, to logo na fotky patri presne kvoli tej ochrane voci zverejnovaniu inde. Logo servera, na ktorom je obrazok umiestneny nie je porusovanie autorstva (fotku si predsa mozes signovat svojim podpisom aj tak), ale oznam, ze ten obrazok je ulozeny na konkretnom serveri. Server poskytuje diskovu kapacitu na webe, tak preco by tie fotky nemohol oznacit? A co sa tyka zdielania fotiek - ak chce niekto niekomu poskytnut fotky vo velkom rozliseni (velky objem dat), tak ich nema umiestnovat na tento server a zahlcovat jeho kapacitu, ale na server na to specialne urceny (picasa, ulozisko.sk, rapidshare a milion dalsich), odkial sa daju mimochodom vsetky fotky stiahnut vsetky naraz a nie po jednej (kto by vobec mal nervy stahovat fotky po jednej?). Inak vobec nechapem logiku umiestnovania fotiek vo velkom rozliseni na tento server - snad len ako sabotovanie prevadzky servera. Keby to bolo na mne, tak ak by bol problem s diskovou kapacitou, tak by som rovno natvrdo nastavil limit na velkost priloh typu jpg, bmp, png, tiff a pod. na 500 KB a hotovo.
16.11.2009 - 11:46:47
00
Úplný súhlas s Jezusom...inak takto som to myslel s tou "priesvitnosťou"...
16.11.2009 - 12:46:15
00
keyboard_arrow_up