jojin napísal:
vikino1 Gusto0 kludne mi poslite do spravy screenshot trasy so zadanymi bodmi kde vas to vedie inakadial ako ocakavate a pozriem to

Treba si uvedomiť, že to všetko závisí od openstreetmaps, ako sú natagované cesty, ako sú pospájané a či nemajú v sebe zle otagovaný samostatný úsek. Mne trvalo dlho kým som dal Oravu do použiteľného stavu, zakreslil všetky cesty a cestičky (bola to v podstate slepá mapa), doplnil cyklocesty, cyklotrasy, turistické trasy a tie čo už boli, tak poopravoval… a stále niečo opravujem a dopĺňam po veľkých výletoch, ak si niečo všimnem…

Inak mne stačí Strava route, rýchle, jednoduché a prehľadné na celkom veľkej zobrazenej mape…
10.05.2022 - 08:26:14
00
Hosť napísal:
Napr tu:
Edit neviem prečo to neuložilo celu str.

Tú sú cesty otagované dobre. Proste zatiaľ MTBiker nevie preferovať cyklotrasy a dokonca aj keď si nastavíš na tom úseku cestnú cyklistiku, tak ťa pošle na cestu čo má tag najhorší povrch grade5 (to je zbežne prejdená cestička v poli). V tomto tvojom prípade napr. mapy.cz nasmeruje správne.
10.05.2022 - 09:56:53
00
milos21 napísal:
Tú sú cesty otagované dobre. Proste zatiaľ MTBiker nevie preferovať cyklotrasy a dokonca aj keď si nastavíš na tom úseku cestnú cyklistiku, tak ťa pošle na cestu čo má tag najhorší povrch grade5 (to je zbežne prejdená cestička v poli). V tomto tvojom prípade napr. mapy.cz nasmeruje správne.


tu je mozne, ze to posiela na najkratsiu trasu pretoze taky profil mame nastaveny v routovaci trasy (aj pre MTB aj pre cestu) pozriem na to pripadne mozeme pridat moznost vyberu ci chceme najkratsiu / najrychlejsiu
10.05.2022 - 10:12:32
00
Hlavne aby pri cestnej posielalo na cesty ktoré majú tag surface=asphalt alebo tracktype=grade1 (toto je väčšinou automaticky asfalt) alebo prinajhoršom tracktype=grade2 (ale to už je skôr na gravel, teda MTB). Bez tejto podmienky je plánovanie na cestnú cyklistiku nepoužiteľné. Dá sa to, napr. na mapy.cz to funguje dobre čo som sa stretol.
10.05.2022 - 10:18:24
00
Gusto0 napísal:
to ze ma to vedie inakadial ako chcem je v poriadku - to je standard. ale...
mam trasu kde mam 10 medzibodov.
potom si vsimnem ze medzi bodmi 1 a 2 chcem ist inakadial tak chcem medzi ne pridat dalsi medzibod a mam problem
ok, kliknem na trasu medzi bodmi 1 a 2 a dam pridat medzibod
teraz mam body 1, 2, 3
bod 2 nasledne presuniem kam potrebujem lenze mi ho zmeni na bod 3 a bod 3 na 2 a uplne sprasi trasu
(vsimol som si ze sa potom este daju presuvat medzibody na liste v lavo ale je to nepohodlne)

medzi bodmi 1 2 chcem ist cez Banovsky vrch https://www.mtbiker.sk/cyklotrasy/moje-trasy/48/pokus



Gusto0 upravil som pridavanie medzibodov takze uz by malo byt ok pridat na tejto tvojej trase medzi bod 1 a 2 dalsi bod cize kludne vyskusaj

- je pridana ortofoto mozaika ako podkladova mapa pre SR
17.05.2022 - 11:31:37
00
blbne to menej ale neviem ci som dobre pochopil -
musim medzi body 1-2 vlozit novy medzibod - ten mi vlozi pod cislom 10. ten nasledne v liste v lavo presunut na poziciu 2 a potom bod v mape presunut na miesto ktore chcem. to je strasne neprakticke.
nechcem davat mapy.cz za priklad ale tam to napr. funguje tak ze si na liste kliknem medzi body 1-2 na plusko ze chcem medzi ne pridat medzibod a nasledke kliknem do mapy polohu kde ma byt.

postup planovania mavam taky (asi aj viaceri) - dam si start treasy (prip. aj ciel) naklikam medzibody kadial by som chcel ist. nasledne si prechadzam celu trasu a ked vidim ze ma to posiela kadial ja nechcem pridam si medzi medzibody dalsie podla potreby. preto to pridavanie musi byt komfortne a rychle.

a nezabudni na tu ciaru planovanej trasy - nieje absolutne vidiet po com ma to posiela - typy ciar pod nou - co je to za cestu, ci je to tur. znacka a pod. dat bud ciarkovanu alebo ciastocne priehladnu
17.05.2022 - 12:11:50
00
rozumiem co myslis, ale teda tu je postup nie uplne rovnaky ako mapy.cz cize nemas v lavom menu moznost pridat medzi body dalsi bod, ale mas moznost na mape ist na trasu a klikom potiahnut bod a tym sa vytvori dalsi medzibod medzi bodmi ktorymi si, cize ak mas bod 1 a 2 a medzi tymito bodmi na trase (potiahnutim "bodky" ) si vies pridat dalsi medzibod cize budes mat 1 2 3
17.05.2022 - 12:18:35
10
Maly "bug" - nepostacujuce mapove pokrytie na tento vyjazd. :)

https://www.mtbiker.sk/cyklotrasy?attach_id=642920
03.08.2022 - 13:05:50
00
To je bug len v pouzivatelovi - prepni si inu mapovu vrstvu napr. OpenCycleMap :)
Freemap ma obmedzene pokrytie.
03.08.2022 - 13:19:43
20
slo by dorobit aby pri pohybe kurzora po vyskovom profile ukazovalo polohu na mape? (strava, mapy.cz)
12.02.2023 - 19:32:55
02
Vyexportovaný GPX súbor nie je kompatibilný s aplikáciou GARMIN CONNECT.
Po importe do aplikácie mi Garmin vypisuje nasledovné: "Dráhu sa nepodarilo importovať. Vyskytol sa problém s týmto súborom."
04.08.2023 - 13:35:59
00
johnny0475 mas pls ulozenu aj tu trasu ? ak hej posli mi pls do spravy ktora to je. Ale pozrem aj bez nej ci v exporte je vsetko ok
04.08.2023 - 16:30:19
00
ani mne GPXko garmin connect nezoberie
09.08.2023 - 12:40:51
00
lacoge skusim na to pozriet , lebo neviem preco to nechce zrovna garmin zobrat ked vsetko ostatne co skusam ide
09.08.2023 - 15:22:52
00
Vo vseobecnosti, chybu mozu sposobovat aj data samotne - napr. diakritika v mene, velka dlzka retazca a podobne.
09.08.2023 - 17:05:53
00
keyboard_arrow_up