Inak suradnice vyzeraju byt vo finale len v mtbiker databaze, exif data v stiahnutej fotke z fora su prazdne :y:
22.12.2022 - 17:13:06
00
lapaloma - pri svojom profile vidis vsetko, ale ostatni vidia len to, co povolis.

Co sa tyka fotiek, toto aktivne riesi mondzo, on tu napise k tomu.
22.12.2022 - 18:17:20
01
K overovaniu fotiek ste si uz v predchadzajucich prispevkoch aj odpovedali :). Ale zhrniem:

- ano nove foto pridavate uz s vasim suhlasom nejaky ten cas
- suhlas/overenie (si autor, mas suhlas od autora, pripadne licencia) je potrebny k starsim fotkam

Doplnili sme zatial medzikrok k mazaniu, aby sa nestavalo, ze sa omylom klikne a foto je fuc. Taktiez sme doplnili aspon zakladny filter, kde je mozne aspon zatial vyfiltrovat fotky, ktore vyzaduju overenie. Po zmazani, pripadne suhlase/nesuhlase sa dana fotka skryje v tom listingu/zozname, nech je to prehladnejsie (aspon myslim, ze sa s tym bude priatelskejsie pracovat).

Zaregistrovali sme aj podnet na hromadnu akciu (ci sa jedna o hromadny suhlas, pripadne vymaz). Ano, dorobi sa aj toto (predpokladam zaciatkom januara 2023 -> to preto, aby ste sa pocas Vianoc nenudili :lol: ).

A na koniec, Stastne a vesele :party:
23.12.2022 - 00:29:32
011
no mam sice buduci tyzden dovolenku (dnes este nie, musim makat jak ***** :facepalm: ) ale zeby som ju stravil klikanim na forum, tak to si este rozmyslim :?: :D

--takisto vsetkym prajem krasne sviatky a bohateho Jeziska :party:
23.12.2022 - 09:34:41
00
foobar napísal:
...a preto treba fotky nahravat na imgur a sem ich len linkovat s [ img ] tagom ;)

A myslíš si, že keď nahráš cudzie fotky na imgur tak ich zlegálniš?
25.12.2022 - 15:06:25
00
Neries, uz sme riesili cez SS. Odpoved je prirodzene nie.
25.12.2022 - 15:14:37
00
Veď to :) Inak keby som si to tu nevšimol, tak by som o dodatočnom potvrdení ani nevedel asi. Našťastie tiež asi 99,9% fotiek je mojich alebo screenshoty výjazdov Stravy či Statshunters…
25.12.2022 - 15:22:27
00
Tiež som sa dozvedel iba odtialto, inak som nemal dovod tam liezt.
Btw, to odznacovanie ine na prvej a dalsich stranách je 'nezvykle',ale mal som iba 2 strany, tak az tak nevadilo...
25.12.2022 - 15:41:56
00
milos21 napísal:
A myslíš si, že keď nahráš cudzie fotky na imgur tak ich zlegálniš?


nenahravam cudzie fotky nikam, o to vobec nejde. Nechcem tu mat ziadne fotky a uz vobec nie pri kazdej jednej jak blb potvrdzovat ze je naozaj moja. Presne na to je imgur - zbytocnosti pri ktorych mi je uplne jedno kde skoncia a kedy ich imgur zmaze.
25.12.2022 - 20:22:59
00
Palo TT napísal:
Neries, uz sme riesili cez SS. Odpoved je prirodzene nie.


No to sa velmi mylis, ide tu totiz len o vztah mtbiker - cudzie fotky. Ak dam hocijaku cudziu fotku na imgur, a nasledne embed sem na mtbiker, tak je vsetko legalne v poriadku a mtbiker s tym nemoze mat ziadne problemy, a ani ja ako jeho clen.
25.12.2022 - 21:41:23
01
Autorske zakony neriesia technicke detaily, ale obsahuju vseobecne formulacie verejny prenos/sirenie, verejnost, nova verejnost .... . Cele pravo je potom prekaranie sa o vyklade tychto slovicok.
Sedliacky rozum (aspon teda ten moj) vravi, ze pri sireni diela z pohladu prijimatela nie je ziadny rozdiel medzi publikovanim kopie a embedded.
Riesi sa este, ci ak je uz nieco uverejnene na internete, ma zmysel sa bavit o novej verejnosti. Podla mojej sedliackej logiky ma, lebo rozne stranky mozu mat rozny okruh verejnosti, ktora ich sleduje.

Vyklady sudneho dvoru EU su rozne aj protichodne, ale casom sa postupne menia k tej sedliackej logike.
2014 -> 2018 -> 2021
Nejake starsie rozhodnutie od susedov (pravoplatne odsudeny).
Za oceanom napodobne.
27.12.2022 - 09:14:27
00
iron.hide napísal:
No to sa velmi mylis, ide tu totiz len o vztah mtbiker - cudzie fotky. Ak dam hocijaku cudziu fotku na imgur, a nasledne embed sem na mtbiker, tak je vsetko legalne v poriadku a mtbiker s tym nemoze mat ziadne problemy, a ani ja ako jeho clen.

Ale porušíš pravidlá/zákon nie voči MTBikeru ale voči vlastníkovi autorských práv. Síce MTBiker s tým nič nebude mať, ani on s tebou, ale v prípade trestného stíhania ti ostane maslo na hlave :) (samozrejme v prípade dokázania viny čo v takomto prípade býva ťažké)

PS: inak som poschvaľoval fotky, len zopár starých vymazal (väčšinou už neaktuálne technické blbosti ktoré nebudú aktuálne už nikdy). A pospomínal na výlety, hádam pri každej starej fotke som mal záblesk spomienky či už z výletu alebo čo sa dialo na fóre :)
27.12.2022 - 11:46:16
00
od silvestrovskej noci mi svieti hore, že mám 1 novú správu, otvorím inbox a nič tam nie je a furt mi to tam svieti že mám správu
01.01.2023 - 18:27:50
00
JoNesbo - malo by byt uz OK :)
02.01.2023 - 12:30:43
10
Aj mne tá správa svieti cca 2 roky:)

mondzo napísal:
JoNesbo - malo by byt uz OK :)
02.01.2023 - 12:57:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up