Hlavna fotogaleria bola prerobena: http://www.mtbiker.sk/foto

Nakolko fotografie vela ludi nepridavalo a vacsinou ich davali do fora, tato fotogaleria taha fotky z priloh vo fore. Cize je to taky jednoduchy sposob prezerania fotiek vo fore.

Co na to hovorite? Bude to uzitocne?
20.04.2012 - 02:29:50
00
Zaumjave. Sice ja osobne zatial neviem ako presne to vyuzijem, ale tak uvidime. Mozno ked sa budem nudit, tak si tam kliknem. :)

Inak jeden tip k poslednemu odkazu Staršie foto >>> na tom uvodnom nahlade (http://www.mtbiker.sk/foto):
Viac by sa mi pozdavalo, keby to bol odkaz Viac foto >>> a po kliknuti nan by sa nenacitala dalsia fotka v poradi, ale mozaika nahladov cca. 30 poslednych fotiek a strankovanie na dalsie stranky mozaiky. Vdaka tomu by sa dalo mat celkom dobry prehlad. V terajsom zobrazeni netusim, ci sa mi oplati klikat dalej (ci tam najdem nieco zaujimave), kedze vzdy vidim len jednu fotku na celu obrazovku a to demotivuje klikat dalej.

P.S. Pri tom zobrazeni jednej fotky na celu obrazovku je tam jeden "bug". Ak je fotka väcsia ako tych cca 900 px na sirku, tak sa zobrazi na celu sirku okna (nezostanu takmer ziadne viditelne okraje) a vtedy nevidno tie velke sipky po stranach indikujuce, ze mozem kliknut dalej na novsiu abo starsiu (dolava, doprava), lebo su za viditelnym okrajom. Su tam dole este tie mensie odkazy, ale tak aj tak by malo byt vidno aj tie velke sipky.
20.04.2012 - 10:29:28
00
no ešte by to chcelo filter z ktorých tém resp subfór čerpať.. lebo teraz je tam tučná černoška pri tyči, nejaké označenie na mape ktoré bez textu nemá význam, angličtina.. s bikami to nemá vôbec nič..
20.04.2012 - 10:35:33
00
Ked si nacitas konkretnu foto, tak dole pod nou je aj text prispevku a aj odkaz na konkretnu temu/prispevok, takze tadial sa dostanes presne do prislusnej diskusie na konkretne miesto. Ale jo, filter z ktorej temy zobrazit fotky by nebol na skodu. :y:
20.04.2012 - 10:41:07
00
Diky za feedback.

Jezus: mozno tam neskor pridam ten paging. Problem je technicky (bude treba generovat thumbnaily) plus chcem vyskusat, ako sa takato navigacia ujme. Ziadny paging, len stream fotiek, ktory mozes jednoducho prechadzat (aj sipkami na klavesnici btw). Necham tomu nejaky cas a potom budeme testovat galeriu / paging.

Galeria nie je az tak targetovana na dennych uzivatelov fora, skor na ludi, co forum az tak necitaju a chcu si jednoducho prezerat nove fotky (ktore nemusia byt len bikove, to vobec nevadi ak nie su). Idealne chcem aby sa to stalo miestom, ktore aspon raz denne navstivia a preklikaju si nove fotky - a idealne nechaju komentar / like atp.

Ten bug: mozes mi poslat screenshot? V akom prehliadaci to je?

CraObs: az tak mi to nevadi - ako pise Jezus, kontext fotky je uvedeny pod fotkou a casto ne-bikove fotky budu najzaujimavejsie / najpopularnejsie.
20.04.2012 - 12:01:59
00
Pozeral som to v aktualnej verzii Chrome (18.0.1025.162). Popis rovno v nazve foto:

Prílohy:

Komentár súboru: fotka 2 - po rozsireni okna prehliadaca z cca 1050 px na cca 1250 px sa zobrazia po stranach aj sipky a nejaky divny sedy stvorcek v pravej casti nad sipkou :) (ale to moze byt nieco co mam blokovane v praci)
fotka 2 - po rozsireni okna prehliadaca z cca 1050 px  na cca 1250 px sa zobrazia po stranach aj sipky.jpg
fotka 2 - po rozsireni okna prehliadaca z cca 1050 px na cca 1250 px sa zobrazia po stranach aj sipky.jpg 205.19 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: fotka 2 - je velka, zobrazuju sa sipky po stranach, ale presahuju sirku zvysku stranky MTBiker, takze ich nevidno
fotka 2 - je velka, zobrazuju sa sipky po stranach, ale presahuju sirku zvysku stranky MTBiker, takze ich nevidno.jpg
fotka 2 - je velka, zobrazuju sa sipky po stranach, ale presahuju sirku zvysku stranky MTBiker, takze ich nevidno.jpg 188.89 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: fotka 1 - je mensia, nezobrazuju sa tie velke sipky po stranach, len odkazy na dalsie foto dole (aj tu by mali byt tie velke sipky po stranach, nie?)
fotka 1 - je mensia, nezobrazuju sa tie velke sipky po stranach, len odkazy na dalsie foto dole.jpg
fotka 1 - je mensia, nezobrazuju sa tie velke sipky po stranach, len odkazy na dalsie foto dole.jpg 199.26 KiB thumb_up0thumb_down

20.04.2012 - 12:19:12
00
Aha, to vsetko vyzera OK. Tie sipky sa nezobrazia pri rozliseni 1024 a mensie. To pouziva uz menej ako 15% ludi - ti maju moznost klikat pod obrazkami, pripadne sipkami (klavesnica). Ten sedy stvorcek by mal byt like button, ale nakolko ti tam chyba aj banner, tak tipujem adblock :-/
20.04.2012 - 12:27:33
00
Ja mam rozliesnie monitora 1680*1050, ale Chrome mam nastaveny na sirku fora s minimalnymi sedymi okrajmi, co znamena, ze sirka mojho prehliadaca je cca 1050 px. No a v takom zobrazeni sa to sprava ako na tom strednom screene, cize tie sipky nevidim. Sipky je plnohodnotne vidiet az pri sirke zobrazenia nad 1200 px.

P.S. AdBlock a pod. nepouzivam, cize doma a cez mobil mi funguje vsetko. V praci idem cez firemny firewall ktory filtruje a blokuje velmi vela...
20.04.2012 - 12:33:24
00
Mno, da sa to dat do fotky ako to ma napr. FB, ale to sa mi az tolko nepozdava. Preto som tam dal tu navigaciu aj pod fotku a cez klavesnicu, aby to bolo pozeratelne na vsetkych rozliseniach. Uvidime, zatial to necham bezat ako to je a podla toho ako sa to pouziva zvazime dalsie kroky.
20.04.2012 - 12:44:32
00
Jasne, toto je urcite lepsie ako FB. Na FB su tie fotky tragicke...
20.04.2012 - 12:46:09
00
Bolo by dobre to cim skor rozsirit aj o tu galeriu/paging, cim by sa dali rozumne prezerat fotky tych prispievatelov, ktori vela publikuju :)

Galeria:
filtre - autor / tema / cas publikacie = interval od - do v dnoch
a ich lubovolna kombinacia
Pocet fotiek na nahladovej stranke by nebol konstantny - jednotlive nahladove stranky by predstavovali grupovanie fotiek podla autora alebo dna (alebo oboch sucasne).

Priklad:
filter: tema Cykloturistika SK,PL,H.
grupovanie: autor + den

nahladova stranka 1: 50fotiek Rymanow den A
nahladova stranka 2: 40fotiek Rymanow den B
nahladova stranka 3: 1fotka Palo TT den B
nahladova stranka 4: 20fotiek Rymanow den C
nahladova stranka 5: 15fotiek Rymanow den D
.
.
.
nahladova stranka X: 5fotiek XYZ den F
.
.
.
20.04.2012 - 12:47:55
00
Pridal som nahlady a strankovanie + najoblubenjsie foto za posledny den, tyzden, mesiac a celkovo. To filtrovanie atp. pride neskor, najskor tam chcem zvysit sledovanost aby to vobec malo zmysel.
07.05.2012 - 00:48:02
00
Tá obľúbenosť sa vyhodnocuje podľa počtu otvorení fotky? Ak áno, tak to nebude veľmi dobrá štatistika. Ja napríklad klikám na fotky väčšinou ak na nich nevidím nejaký detail a chcem ju zväčšiť. Vôbec to nevypovedá o tom či sa mi tá fotka páči. Inak už to začína byť celkom použiteľná sekcia MTBikera. Len tak ďalej.
A ešte jedna otázka: napr. "Najobľúbenejšie fotky tento týždeň" to sú najobľúbenejšie posledných 7 dní, alebo od posledného pondelka?
07.05.2012 - 08:46:32
00
:y:
IMHO sledovanost sa zvysi az po tych filtroch (aj ked asi najma od aktivnych foristov), teraz je to len polcesta.
To, ze sa zmenila forma nebude mat vplyv na vyssiu sledovanost oproti stavu, co bol predtym. Neviem si predstavit dovod (okrem nudy), co vedie nahodneho navstevnika stranky k browsovaniu v tisickach roznorodych obrazkov. Ale mozno sa mylim...

Hodilo by sa aj textove vyhladavanie ako vo fore.

K fotke je moznost pridat komentar. Ten sa pridava kam, priamo do fora?
Fotka z diskusie by nemala mat vlastne komentare, ktore nie je vidiet v diskusii vo fore, lebo tym by sa umiestnovali suvisiace informacie na dvoch odlisnych miestach, co nie je dobry stav.
07.05.2012 - 10:03:48
00
Paci sa mi to. Tento odkaz si pridavam k "standartom" na MTBikerovi (forum, bazar). Len mala pripomienka - redakcne fotogalerie by mohli ist prikladom a upresnit, kde to bolo fotene - teda vtedy ak to ma vyznam.
07.05.2012 - 10:32:43
00
keyboard_arrow_up