Dano5 ten výber tam v pravom menu aj je :) stačí lepšie pozerať. Možno ešte chýba presné zoradenie podľa ceny, ak sa ale určí cenové rozmedzie tak produkty v rozmedzí to zobrazí.
25.12.2014 - 09:33:15
01
Aj zoradenie podla ceny aj filtrovanie podla vyrobcov je v pravom menu. Tovar je standardne zoradeny podla oblubenosti.
25.12.2014 - 10:49:01
00
a da sa to nejak niekde prestavit aby bol sortovany podla dacoho ineho ked to otvorim? lebo prepinat stale po otvoreni dakej kategorie sa mi nechce :).
25.12.2014 - 18:56:11
01
Aby si to pamatalo medzi kategoriami? Mozeme spravit.
25.12.2014 - 20:33:10
00
dik :)
26.12.2014 - 00:02:53
00
Zaujímavých 7 strán čítania. Príspevky kontroverzné, niektoré viac iné menej komentovateľné. Je to však logické pretože nové veci sa u nás vždy rodia "cisárskym rezom" a niekedy aj s popôrodnými komplikáciami. Odznelo tu XY názorov a k vzniku Eshopu som sa vyjadril aj na FB, ale počkal som si na jeho oficiálne otvorenie a porovnanie. K forme Eshopu : nič komplikované treba si na to iba zvyknúť. K cenám sa nevyjadrujem, pretože nielen cena je pre úspešný chod Eshopu podstatná. Nemálo podstatné je rýchla, efektívna a odborná komunikácia. Ak Eshop ponúka aj poradenstvo a riešenie rôznych chuťoviek je to bonus pre kupujúceho. Myslím si, že každý si vyberie predajcu podľa vlastného uváženia a preferencíí ponúkaných služieb. Odzneli tu názory o zdravej konkurencii. Treba si ale uvedomiť, aký je veľký trh v predaji cyclo sortimentu a či tento dobre myslený čin nebude mať negatívny dopad na všetkých predajcov. Jednoducho povedané dôjde k prerozdeleniu kupujúcich medzi ďaši subjekt, čo môže mať za následok, reálny pokles tržieb až niekde na hranicu udržateľnosti. Nechcem samozrejme maľovať čerta na stenu, ale takýchto príkladov kedy sa kšeft rozsypal, máme všetci vo svojom okolí určite dosť. Berte to tak, že toto je môj osobný názor ( nemusí byť správny ) bez úmyslu nadržiavať ale škodiť komukoľvek. Držím palce každej dobrej myšlienke, preto dajme šancu aj tomuto projektu aby dospel. Čas ukáže či tento krok bol dobrý alebo zlý.
26.12.2014 - 09:47:43
03
drotar k prvej časti príspevku už bolo popísaného veľa, to teraz nechám trocha bokom. chcel by som sa ale vyjadriť k druhej časti - teda trhu a ako to ním zamáva.
Nemám žiadne presné štatistiky ani dáta, možno zopár info od distribútorov a predajcov, plus nejakú tú reprezentatívnu vzorku v spotrebiteľoch okolo seba.

Ad1. Veľkosť trhu sám som bol trocha prekvapený z veľkosti nášho trhu, čo sa obratu a množstva týka. Samozrejme, rovnať sa väčším krajinám nemá zmysel ale priznám sa, že moje očakávania v približných obratoch a predajoch boli značne nižšie ako sú v skutočnosti. Trh tu teda aký taký máme.

Ad2. K prerozdeleniu trhu - funguje tu XY eshopov a XY kamenných predajní. Kamenné predajne dám bokom, tie sú osobitná kapitola. Poďme k eshopom. Niektoré CZ shopy sa cenami oplatia, preto tam nakupuje veľká časť môjho okolia, predpokladám, že v celoslovenskom meradle to nebude veľmi iné. Podobný objem ak nie väčší v nemeckých, anglických a neviem akých iných shopoch, z ktorých naša ekonomika nemá ani halier. Treba si položiť otázku, kde sa premelie najväčší objem nášho online predaja. Či medzi SVK shopmi, alebo zahraničnými..... Ja osobne si myslím, že zahraničie stiahne oveľa viac zákazníkov a obratu ako všetky SVK eshopy dokopy. To je môj názor podložený pozorovaním okolia.

Ad3. Každý mal/má možnosť určiť si svoj biznis model a stratégiu, s ktorou ide do podnikania. Trocha ma mrzí, že najčastejším argumentom, že ceny sú na Slovensku iné oproti zvyšku sveta je veľkosť trhu. Áno, z časti je to pravda ale prečo teda nikto s týmto nič nerobí a radšej sa prispôsobí? Viacerým vadí, že MTBiker tu zdeformuje trh a zavrie nejaké obchody. Ak aj áno, tak sa trh podľa mňa skôr prečistí. Predpokladám, že drvivá väčšina zákazníkov sa obzerá po cene a následne po servise, ktorý obchod poskytuje. MTBiker sa dozaista o svoje miesto na trhu prihlási, uvidíme časom v akom rozsahu a s akou odozvou. Predpoklady na to má myslím skvelé...
26.12.2014 - 10:38:42
03
Moja uvaha je podložená iba skusenostou s kamennymi shopmi u nas. Kym boli iba dva fungovali celkom slusne. Teraz su styri a prezivaju. Jednoducho pocet kupujucich sa prerozdelil. Nemam cisla o poctoch kupujucich v eshopoch, ale osobne za eshop nepovazujem kamenny obchod ktorý predava cez internet. Takze klasicke eshopy tu su iba par. A to, ze sa financna bilancia u nich zmeni je realny fakt. O kolko to ukaze cas. Osobne so vznikom tohto eshopu problem nemam, iba som poukazal na fakt, ktory tu este neodznel. Ako kupujuci si urcite vyberiem z ponuky, ktora na trhu je.
26.12.2014 - 11:13:34
01
nahodou ESI gripy neplanujete predavat?
26.12.2014 - 18:30:10
00
V najblizsej dobe nie.
26.12.2014 - 20:01:18
00
a da sa to nejak niekde prestavit aby bol sortovany podla dacoho ineho ked to otvorim? lebo prepinat stale po otvoreni dakej kategorie sa mi nechce :).


Je to spravene.
26.12.2014 - 21:41:34
00
vyzera ze funguje :) este raz dik
26.12.2014 - 23:47:17
00
Ja som to tiez skusal a funguje to dobre, dakujem :-)
26.12.2014 - 23:51:42
00
tomu sa povie rychlost. support takmer do 24 hodin. pocas sviatkov :y: :rock:
27.12.2014 - 08:45:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up