Ludi, co lacno kupia a draho predaju by som urcite nenazyval smelinarmi...ved toto je princip obchodu.Kazdy obchodnik sa snazi lacno nakupit a co najdrahsie predat.
Nakup a predaj je otazka ponuky a dopytu.
03.12.2022 - 11:48:17
06
flegko napísal:
ved toto je princip obchodu.Kazdy obchodnik sa snazi lacno nakupit a co najdrahsie predat.



,,Podmienky pridávania inzerátu:

Bazár je určený na predaj použitých alebo nových produktov športového charakteru zakúpených pre vlastnú potrebu.
Inzeráty komerčného charakteru (zárobková činnosť, opakovaný predaj nového tovaru) sú zakázané a budú zmazané.´´
03.12.2022 - 12:04:30
05
Lenze toto sa relativne tazko dokazuje.
A keby MTBiker naozaj chcel proti tomu bojovat nedovoli, aby mal jeden ucet otvorenych 10 aktivnych inzeratov a dalsich 300 uz podanych, pretoze je jasne, ze ten clovek musi porusovat nimi dane pravidla fora.
Opakovane inzeraty tu nie su vynimkou, pushupnute inzeraty su uplne bezne, neda sa tu nic kupit inzeratom, co nie je na inzertnom fore, ale vzhladom na pritomnosto ich eshopu pochopitelne....veci, ktore by som aj ja vedel vycitat je kopec.
Ale smelinu naozaj vnimam inak.
03.12.2022 - 12:18:56
00
Ja som narážal len na to že si schvaľoval podobné konanie a prirovnal inzerentov k obchodníkom a inzerciu k zárobkovej činnosti. Je to aj proti pravidlám bazáru.
To že sa to ťažko dokazuje je druhá vec.
03.12.2022 - 12:27:11
00
flegko napísal:
Ale smelinu naozaj vnimam inak.

Tak ju definuj.
Pre mna ked niekto predava vec (a s tymto umyslom ju uz prebral), ktoru dostal zadarmo od niekoho, ktory to daroval pre dobry pocit, ze niekomu z komunity pomoze, tak je to smelinar. Teda skor by som ho nazval zmrdom.
Ano, da sa pri darovani pokecat s prijemcom a skusit to eliminovat, ale smelinar asi nebude mat problem byt aj klamar.

Na velkopredajcov (ked sa niekto bavi tym, ze veci kupuje a dalej predava) nemam az taky vyhraneny nazor a obcas od nich aj nieco kupim. Aj ked technicky aj na nich oznacenie smelinar celkom sedi (nemaju prislusnu zivnost). Problem vidim skor v tom, ze je tam vacsia pravdepodobnost kradnuteho tovaru v obehu, aj ked aj sami si toho nemusia byt vedomi.
03.12.2022 - 12:57:33
05
LMS.. chod riesit Kaufland, Lidl Billu lebo kupili tovar za mensiu sumu nez ho predavaju.. tym padom su smelinari
vies staci sa pozriet aj do tvojej hoistorie co si kedy kde predaval a mpochybujem ze si tolko cestakov za taky kratky cas zjazdil :D :D :D
jaj slovaci..keby sa kazdy v tomto state staral o seba pozeral do vlastneho hrnca a nie riesil kto co kupi za kolko a za kolko preda... je to len jeho sikovnost ze najde kupca aj zy vysiu cenu...
03.12.2022 - 14:02:15
00
Ty moj sikula. Os HC-PN-NMnV je smelenim s cyklo tovarom pochybneho povodu legendarna :)
03.12.2022 - 14:06:19
06
scarinko co Ti vypli internety ? :-P
03.12.2022 - 15:58:23
04
jerenej ja mu tam vidím "len" dva cesťáky a jeden triatlon.
Tiež mám približne toľko inzerátov čo on ( neaktuálnych ) no a motať sem nákupné reťazce ? ???
Myslím si že pravidlá sú stanovené vcelku jasne.
03.12.2022 - 16:13:46
03
JankoPN napísal:
LMS.. chod riesit Kaufland, Lidl Billu lebo kupili tovar za mensiu sumu nez ho predavaju.. tym padom su smelinari

Vieš čo znamená obchodná spoločnosť?
Napríklad, že má registráciu na obchodnom registri príslušného registrového súdu, že je registrovaná na štatistike (má pridelené IČO), na daňovom úrade (má pridelené daňové IČ), ročne podávajú daňové priznanie a ich ročná účtovná závierka je verejná. Tebou spomenuté spoločnosti sú registrované ako platitelia DPH, majú pridelené IČ DPH a mesačne platia štátu DPH.

Chápeš ten rozdiel medzi tebou uvedenými spoločnosťami a osobou, ktorá nie je registrovaná v živnostenskom registri ani na daňovom úrade a za pár rokov urobí viac ako 300 "obchodov" cez internet, pričom ročne má z týchto "obchodov" príjem (pozor, príjem nie zisk!) vyšší ako 500 €?

Čo myslíš, koho normálne rozmýšľajúci ľudia na tomto fóre považujú za obchodníka a koho za šmelinára?
03.12.2022 - 17:52:48
08
Ze s nim vobec stracate cas ked ocividne nevie kde je sever.
03.12.2022 - 17:59:32
02
Len sa mu to rozumne a polopatycky vysvetlilo.
Veď je to fórum 😉
03.12.2022 - 18:07:42
00
jerenej Chcem veriť že si si všimol že ide o obnovované inzeráty dokopy až dvoch cesťákov (z toho jeden nie je môj) a jednej časovky a trkvasa tu robíš zámerne, ale nie som si tým úplne istý.
Tvoje prirovnanie kamenných predajní k šmelinárom je ťažké aj nejako racionálne komentovať, ale JoKo sa o to pokúsil. Ak máš podozrenie alebo dôkazy že sú šikovní ako ty a podnikajú na čierno tak máš povinnosť informovať políciu.
Toľko k tomuto celému zbytočnému OT čo sa tu už ťahá dve strany.
03.12.2022 - 22:39:04
03
Uz zacina black friday aj na bazare :D na B24 boli za 202eur, okrem toho dotycny ma 2 profily kvoli poctu inzeratov.

https://www.mtbiker.sk/bazar/komponenty/brzdy/kotucove-brzdy/4517975/formula-cura-4.html

McLoo napísal:
06.12.2022 - 17:05:40
02
Všetci čo to sledujeme sme tam tie brzdy videli...ale aj tak neviem, že prečo by som ich mal hneď skúpiť a potom tu s nimi kšeftovať a prihadzovať si 10 euríčiek sem a tam...potom si niekto chce seriózne kúpiť niečo a všetko vypredané. Veľmi pekné bolo na B24 sledovať ešte v lete okamih keď sa naskladnilo 10ks bŕzd Trickstuff Dirretissima v novom prevedení C42 - za asi 960 eur pár...kamarátovi som poslal odkaz, on ich online platil akurát bol v krčme :) za 15 minút odkedy ich tam svietilo 10ks sa zobrazilo už len klasické: dodanie 12-15 mesiacov :) ....Ktovie koľko ich ide v DE bazároch za 1100-1500eur aktuálne :)
06.12.2022 - 17:25:33
02
keyboard_arrow_up