Mne tiež prišla správa z tej sdresy a úplne rovnaká len ako reakcia na iný inzerát aj od Jimm Istefo <jimmistefo@gmail.com> ale to šlo rovno do spamu no ja to len nahlasujem a ignorujem, tak hádam to pomôže.
31.01.2023 - 14:34:28
00
Urobila som veľkú chybu, že som ten mail otvorila. Polavila som na ostrazitosti, clovek sa spolieha, ze gmail pekne selektuje bordel do spamu. Este som bola v pracovnom chaose a klikla nan uplne bezmyslienkovite. Ked si spatne premietnem ten predmet, mozem si hlavu plieskat aka som blba.
31.01.2023 - 14:39:25
00
enysaky nemas nahodou ulozenu kartu na zariadeni na ktorom si na ten link klikla? Mohli nejak exploitnut prave tento udaj a zrealizovat si platbu. Napr vcera si zena dobijala kredit v elektronickej APPke MHDcky a neprisla ziadna vyzva na authentikaciu cize banka moze mat co chce ked brana cez ktoru sa nakupuje sa vyhyba potrebnym zabezpeceniam.
31.01.2023 - 15:31:38
00
Nie som si ista, ale uplne to nemozem vylucit. Vyhybam sa ukladaniu karty, resp. davam odznacit automaticke ulozenie karty, ale mohlo mi niekedy uniknut.
31.01.2023 - 15:38:58
01
Nájdeš ten mail este niekde? Ak chces v ss to mozeme prebrat a zistime, o co presne slo. Kazdopadne ked vravis ze si v maily na nieco klikla. To nieco byva vacsinou odkaz na phishingovy web, ktory sa bud tvari ako tvoja banka (a ty tam vyplnis svoje prihlasovaky) alebo nejaka platobna brana a ty tam vyplnis udaje o karte. Menej casto to byva virus, ktory ti vykradne vsetko co mas ulozene alebo co pises.
Este ma zaujima, ked pises ze si hned ako si tam klikla vedela, ze je zle. Na zaklade coho si to vedela?
01.02.2023 - 10:31:52
00
Phishingovy web to nebol, netvarilo sa to ako fake banka a nic som nevyplnala.
Vedela som, ze je zle, ked som si uvedomila to prevedenie mailu, tu "grafiku" a bludy. Prebrala som sa zo svojej bubliny. Hned som skontrolovala pohyby na ucte a bol tam fajnovy prevod. Keby som to nesla pozriet, doteraz sedim v nevedomosti, lebo neprisla ziadna autorizacia.
Napisem ti spravu.
01.02.2023 - 10:59:55
00
kludne to napis sem, ak si s tym uz zacala, lebo je to nejako cudne, hlavne pri dvojfazovej verifikacii, niekde si musela spravit chybu, okrem teda otvorenia toho mailu
01.02.2023 - 11:14:57
00
Otvarat to uz nechcem, ze by som spravila screen. Banka to riesi, tak budem informovat co mi povedia, kde som spravila chybu.
01.02.2023 - 11:24:09
00
mail kludne otvor a odfot, len neotvaraj prilohu, alebo neklikaj na odkaz v nom
01.02.2023 - 11:38:20
00
Mne ešte napadá či nemáš uniknuté info o karte, ak si dala IBAN tak si to v databáze spojili s tebou, zrealizovali platbu a klikací mail bolo len zakamuflované potvrdenie na platbu pre banku. ale to by si videla na účte ako platba kartou. Lebo predpokladám, že to nebol klasický prevod z účtu na účet, lebo to je nutné sa nabúrať priamo do účtu klasickým phishingom a s aktívnou spoluprácou užívateľa (hoc cez falošné stránky, SMS a pod). Inak si to s mojimi slabými vedomosťami o bankách neviem predstaviť.
01.02.2023 - 11:51:03
01
milos21, ved aj pise ze "Ten prevod im ukazalo ako platbu cez kartu"

Inak mna uz tiez raz "urobili" s kartou v Hong Kongu, postupne postahovali cca 200e, ale musim pochvalit CSOB banku ze vsetky platby sa im podarilo vratit. A to tiez bolo len tym ze som bol chvilku nepozorny. Ono v Azii mozete mat mnohokrat u nas nastavene aj dvojzlozkove overovanie a tam to zrazu neplati...prilozis kartu alebo podobne a hned sa ciastka strhava. Ale tam ma zjavne urobil pracovnik na recepcii hotela, ktory odo mna pytal kartu ktorou som si cez booking rezervoval ubytovanie. A doteraz neviem preco som mu ju co i len na 5-10s dal ( a on si ju zjavne stihol prefotit )...proste unaveny po ceste, hlava plna myslienok co treba skor vybavit, mnozstvo ludi na recepcii atd. Odvtedy si davam sakra pozor na vsetky operacie co robim s kartami.
01.02.2023 - 12:18:45
00
Ja som naň tiež klikla v zmysle otvorila som novú správu ale hneď som to nahlásila lebo však bolo to podozrivé ale v tom maily nebolo nič, na čo by sa dalo kliknúť. Vyzýval na komunikáciu cez whatts up či ako sa to píše a hlavne to nebol text aký by napísal normálny človek. Anglicky hovoriacemu som už predávala ale komunikoval "normálne" ako človek, že helou can aj ásk you about ... ajm from bratislava, can you send it to me na dobjerku, thanks stívn :)
01.02.2023 - 12:25:27
00
mne tiež raz ukradli dokopy 200€ (4 platby), ukradli mi vlastne kartu, neviem ako ale odhadujem, že niekde na verejnej wifi, mal som uloženu kartu v google chrome a navyše som nemal zapnute notifikacie k bankovému účtu takže som to zistil až po týždni :D ... dal som kartu zablokovat hned a peniaze mi banka vrátila
... od vtedy si dávam pozor - kartu nemam nikde zapamatanú, notifikacie zapnute a mam nastavené limity a dvojfaozove overenie
01.02.2023 - 13:25:12
00
mirec16 napísal:
mail kludne otvor a odfot, len neotvaraj prilohu, alebo neklikaj na odkaz v nom


Takto to vyzera.

Prílohy:

Snímka.JPG
Snímka.JPG 155.5 KiB thumb_up0thumb_down

01.02.2023 - 14:08:04
00
fixska napísal:
Ja som naň tiež klikla v zmysle otvorila som novú správu ale hneď som to nahlásila lebo však bolo to podozrivé ale v tom maily nebolo nič, na čo by sa dalo kliknúť. Vyzýval na komunikáciu cez whatts up či ako sa to píše a hlavne to nebol text aký by napísal normálny človek. Anglicky hovoriacemu som už predávala ale komunikoval "normálne" ako človek, že helou can aj ásk you about ... ajm from bratislava, can you send it to me na dobjerku, thanks stívn :)



Presne, takto vyzeral druhy mail:

Prílohy:

Snímka2.JPG
Snímka2.JPG 76.25 KiB thumb_up0thumb_down

01.02.2023 - 14:14:01
00
keyboard_arrow_up