Chcem sa opýtať, či existuje (áno skúšal som hľadať, netreba opakovať túto základnú otázku) niekde, či už tu na mtbiker.sk alebo inde nejaký zoznam výrobcov komponentov. Konkrétne mám na mysli niečo také, že by boli pod sebou napísané komponenty, z ktorých sa bicykle skladajú (tak všeobecne ako sú ráfy, náboje, pohon, brzdy atď. , netreba špeciálne podľa ćykloodvetví) a ku každému komponentu napísaný zoznam výrobcov, ktorý ho vyrába. Tak napr. že náboje a k nim napísané, Shimano, Campa, Novatec, Mavic, Gipiemme.... alebo napr. Plášte, a k tomu že, Mišlén, Conti, Schwalbe, Vittoria apod. Ak by to NÁHODOU nebolo (možno by nebolo od veci, mať aj tak trocha prispôsobený zoznam pre Slovenskú republiku), či by sa to nedalo nejako napr. tu na mtbiker.sk, že by registrovaní členovia mohli dopĺňať výrobcov aj s ofi stránkami, veď pochopiteľne nemôže jeden vedieť všetko. Čo si o tom myslíte?
11.06.2008 - 17:35:13
00
Nie je take nieco na eurobike.sk ?
11.06.2008 - 17:49:41
00
je je ..inak tá stránka eurobike.sk ... posledný rok už to je nič moc ... kedysi som pravidelne navštevoval
11.06.2008 - 18:11:16
00
Áno niečo také som hľadal, takže vďaka. Tam je to síce zoradené podľa abecedy a nie podľa súčiastok, ale jako lepšie než klincom do oka by som povedal. Ako už písal Lapierre, zrejme tam nie je dostatočná aktuálnosť (čím netvrdím, že je to zlé, to nie). Len ma totiž napadlo, že jednak asi mtbiker je tak nejak "mekkou" našej "cycle & co." verejnosti - to znamená, že po prvé je tu viac ľudí, než je tvorcov eurobiku, podruhé sem sa chodí denne tak napr. či by sa nedalo dohodnúť, že povedzme od eurobiku prebrať momentálne podklady a rozširovať (rozumej zlepšovať ich tu). Je to iba nápad, neviem, možno poviete, že to za tú námahu nestojí. Snáď by to pomohlo nováčkom pri výbere, alebo keď niekto rozmýšľa nad kúpou, tak by to mal na kôpke "tak a môžem si vybrať z x výrobcov". Neviem odhadnúť ako veľmi komplikované by to bolo z technického hľadiska. Berte to len ako nápad na vylepšenie (keď už tu máme bazár, slovník bike výrazov, ukradnuté biky). Prípadne ku každému výrobcovi napísať krátko, napr. tak títo sú dobrí, tradične špičková kvalita alebo tak. Dobrý biker by to asi mal vedieť spamäti, ale tak potom by nechodil na fórum.
11.06.2008 - 19:01:11
00
možno by to nebol zlý nápad ... len ako by sa to dalo spraviť .. do týchto vecí väčšina ľudí nevidí
11.06.2008 - 19:31:12
00
Však toto je to.
11.06.2008 - 20:07:26
00
mali by sa vyjadriť kompetentný ... myslím že červo bude do toho vidieť najviac :wink:
11.06.2008 - 20:31:29
00
noooo, nema asi vyznam vytvarat speci sekciu kvoli tomuto - ale nikto vam nebrani takyto zoznam skompilovat vo fore. Uz tu je zoznam kadecoho, tak preco nie zoznam vyrobcov komponentov? Staci aby niekto zalozil taku temu a doplnal veci, ked si ludia vsimnu, ze nieco chyba...
12.06.2008 - 02:00:46
00
keyboard_arrow_up