Prosim vas, bol som teraz na operacii oci a uz nenosim dioptricke okuliare. Chcem vas poprosit ake okuliare odporucate. Jazdim iba les a dost casto podvecer a za sera.

Dakujem
30.09.2015 - 10:03:13
00
skus napriklad nejake od Uvex so sklami Variomatic. Mam take, a stmievanie a zosvetlovanie funguje rychlo.
30.09.2015 - 10:07:25
00
A aký máš model od Uvex?
30.09.2015 - 10:13:34
00
Konkretnu značku ti neporadím, ale mne sa do lesa, kde je časty prechod medzi svetlom a tienom a nepotrebujes oči chranit pred priamym slnkom osvedcili zlte skla.
30.09.2015 - 10:38:06
02
Ja mám fotochromatické Uvex tiež a občas mi to v lese pripadá ako príliš tmavé. Oni tam všade vychvaľujú ako rýchlo sa mení priepustnosť skiel smerom nízkej, ale o rýchlosti zvyšovania priepustnosti reklama nič nehovorí :-) . Prečo asi. Pritom pre cyklistu je práve zaujímaavé ako rýchlo sa zvýši priepustnosť skiel, napr. keď vojde do tieňa zo slnečnej lúky.
Žlté sú použitľné, najlepšie za šera, ale za slnečného dňa už začína byť svet taký čudne žltý :-).
Veľa ľudí používa číre sklá, ale ja nemám, tak sa neviem vyjadriť.
30.09.2015 - 19:02:24
00
Podstatou tmavnutia fotochromatickych okuliari je aktivácia špeciálnych zložiek na ich povrchu, ktore reaguju na mnozstvo UV a nie na svetlo a tmu. Menia farbu z čírej na rôzne stupne hnedej alebo šedej za niekolko sekund a pri znížení intenzity slnka opätovne blednú. Proces návratu k čírym okuliarom sa počíta v minútach..... Toto som polookopirovala z jednej stranky optiky a polodoplnila podla toho co o tom viem... Uvex vario skla su fak jedny z najlepsich a mne osobne sa cez ne pozera lepsie ako cez Rudy project.... Ale na margo temy si myslim ze do lesa a sera je isealne zvolit rozjasnujuce skla ako uz kazdemu farebne vyhovuje co zlte, oranzove alebo cervene... Maju roznu categoriu filtra 1 svetlejsie a 2 tmavsie... Cire su 0 a slnecne 3 pre porovnanie. Takze si kukni bryle pripadne s dvomi parmi skiel v baleni aj farebne aj slnecne alebo si kup nejake iba farebne hlavne take u ktorych sadne tvar, neviem ci ma zmysel radit konkretne.
30.09.2015 - 19:49:59
00
ja nosim okuliare do lesa zasadne z bielym sklom. jedine v lete pri ostrom slnku zlte.
30.09.2015 - 19:53:56
00
Dakujem vam za odporucania. Zrejme pojdem do čírich skliel aj ked netusim aku znacku. Nrjaku taku, kde sa sklo tak skoro neposkriabe.
01.10.2015 - 09:15:34
00
keyboard_arrow_up