Cenový strop je 200€.Nech tam je HR
29.06.2019 - 17:33:58
00
Dost vagna specifikacia ... napr. Ciclosport CM 4.21HR, za lacno, ma vsetko potrebne (okrem GPS a sluzieb s tym spojenych, samozrejme) ...
29.06.2019 - 20:23:52
01
Caute prosím vás aky ke medzi nimi rozdiel
Ďakujem

https://pro-body.sk/eshop/prod_detail.php?id=1008854

https://www.gigastore.sk/kategorie/garmin-gps-cyklocomputer-edge-130-hr-premium/
30.06.2019 - 16:03:32
00
Rozdiel by mal byť v tom, že HR premium by malo obsahovať aj snímač kadencie a rýchlosti
30.06.2019 - 16:20:31
00
Ziaden rozdiel, jedno aj druhe balenie ma len HR snimac, rozdiel je len v popise
30.06.2019 - 19:51:15
01
Posledne dva mesiace som jazdil s troma roznymi pocitacmi tak napisem svoje dojmy z nich, mozno to niekomu pomoze.

Moj stary bol Lezyne Micro, s tym som jazdil celu minulu sezonu a s nim som bol velmi spokojny. Akurat uz ta mala velkost mi nestacila (pribudol mi powermeter) a nemal pipak, co chybalo najme na intervaloch. Inac fungovalo vsetko relativne spolahlivo a zhruba tak ako by to clovek ocakaval. Nastavenie sa da aj z pristroja aj komfortne cez telefon. Pripojenie k mobilu automaticky, notifikacie z roznych appiek, Live tracking najlepsi zo vsetkych, ukazuje pekne celu trasu doteraz prejdenu. Presnost GPS bola ok, nie nejak uzasna ale ten Micro bol v tomto ich najnizsia rada bez podpory inych systemov, ziadny Glonass atd. Tie novsie uz to maju, takze asi na tom budu este lepsie. S navigaciou je na tom tento tiez slabsie, da sa tam nahrat trasa a potom zobrazuje aj notifikacie kam zabocit, ale treba ju mat uz vytvorenu s nimi, cize gpx file nestaci. Da sa taka trasa vytvorit cez ich appku alebo web ale nieje to nejak extra komfortne. Da sa aj cez Komoot, ale to treba exportovat do suboru a potom nahrat cez Lezyne appku. V tomto to maju trosku slabsie.

Skusil som Wahoo Bolt, ale ten som vratil po dvoch tyzdnoch. Na moje prekvapenie prave integracia s mobilom bola katastrofalna. Sice sa da pekne nastavit cez mobil atd. ale - notifikacie podporuje len sms a hovory, ziadne emaily, whatsapp a ine. Takisto pred kazdou jazdou treba manualne pustit wahoo appku, inac sa nespoji s mobilom vobec. Live tracking sice ma, ale najhorsi z tychto troch, sice aspon funguje ale zobrazuje len jeden bod, ziadnu trasu, takze nieje vidno napr. ci idem tam alebo uz spat. Co sa tyka zobrazovania info tak bol asi najlepsi, to ich zoomovanie policok je genialne. Navigacia bola +/- ok, niektore zlozitejsie odbocky bolo tazko vidno v tej ich mape ale celkovo fajn. Trasa sa da pekne naplanovat cez Komoot a potom nahrat priamo cez Bolt. Akurat ze ked som to potreboval v rakusku, tak sice cez komoot som si cestu naplanoval, ale v bolte sa objavila az po hodine co uz som bol skoro doma. Na MTB som s nim nejazdil tak presnost GPS neviem velmi posudit.

Teraz mam Garmin 530, kupil som ho najme kvoli tomu, ze ma kopu dalsich funkcii. Bohuzial Garmin ide skor na kvantitu ako kvalitu a polka z tych veci nefunguje bud vobec alebo len tak tak. Povodny firmware co vypustili bola uplna katastrofa, teraz uz to ako tak fixli ze to je pouzitelne. Co maju vynikajuce je moznost stiahnut si tam rozne appky priamo do pristroja, tym je to velmi flexibilne a daju sa tam nahrat dalsie funkcie. Takisto take srandy ako pocitanie FTP, sledovanie treningoveho zatazenia, sledovanie skokov atd je celkom fajn. Vcera som skusal pouzit navigaciu na traily a to moc pouzitelne teda nebolo. Jednak to tam naklikat je dost fuska, trasu najde taku vselijaku, vseobecne vsade chce pouzit hlavne cesty. A presnost tiez nic moc, ukazuje v klude aj 20m vedla co v pripade ze clovek hlada trail v lese je dost bieda. Da sa donho natiahnut trasa z Komoot, alebo Stravy, ale to ide len predtym ako sa spusti aktivita. Pocas vyjazdu to ide len ak ukoncim vyjazd a ulozim ho. To v kombinacii s tym ze sam najde dost biednu trasu je dost neprijemne. Vcera som skoncil tak ze som drzal v ruke mobil s komootom a podla toho navigoval. Takisto na cestaku ked si naplanujem trasu kde sa vyhybam hlavnym cestam, tak v pripade ze je zapnute prepocitavanie tak pri prvom odboceni (ktore nemusi byt ani realne odbocenie, akurat kvoli nepresnosti gps to tak vyhodnoti) ju prerata a posle ma na hlavnu cestu. Dalsia problemova vec je live tracking, ktory sice ma, ale vacsinou po prvej strate signalu sa zasekne a prestane updatovat, celkovo je to take nespolahlive. Sleduje to hlavne zena, a podla nej to oproti Lezyne je dost bieda. Presnost GPS je cca na urovni toho Lezyne Micro, mozno mierne lepsia. Vzhladom k tomu ze Garmin ma aj Glonass a galileo tak to tiez nieje bohvieco. Pri mode GPS + Galileo mali povodne bug a lietalo to kilometre vedla, teraz uz to opravili ale presnejsie oproti GPS + Glonass to nevyzera byt.

Celkovo mam z tohto Garminu take zmiesane pocity, za tie prachy to nieje az taka slava. Ten Live tracking im podla blogov napr. DC Rainmakera nefunguje uz par rokov a vyzera ze ich to nejak netrapi. Ale co sa tyka funkcii tak tych ma suverenne najviac. Asi najlepsie by som hodnotil Lezyne, tie ich nove modely vyzeraju dost lakavo a je to firma kde vidno ze sa snazia to posuvat dopredu. Wahoo vypadlo hlavne kvoli tym notifikaciam co pre mna bolo kriticke, pre niekoho ineho to ale nemusi byt dolezite, inac to bol fajn pocitac.
01.07.2019 - 11:23:19
03
čo sa týka live trackingu , tak pri 520tke a 130ke nebol žiadny problém . pri prvom softe v 530tke bol problém , teraz softe 3.5 mi to púšta zatial stále .
01.07.2019 - 11:44:00
00
to ze sa spusti je zaklad, ale to ze ukazuje len po prvu stratu signalu a potom dovi dopo to maju standard. vid napr. tento blog:
https://www.dcrainmaker.com/2019/06/competitor-software-instability.html
01.07.2019 - 11:50:13
00
Live tracking vo vseobecnosti je v poho. Ked som pred cca 4,5 rokmi kupil edge 1000ku, tak to dost blblo. Stacilo aby telefon stratil signal a live tracking prestal fungovat aj ked sa mobil chytil, tak sa uz nepripojil. Ale to uz maju davno vychytane. A ze som tych live trackingov mal za tie roky stovky, tak v drvivej vacsine funguju dobre. Nefunguju len vtedy ak som niekde v lese kde nie je mobilny signal, ale to uz nie je chyba garminu.
01.07.2019 - 11:50:40
01
K Wahoo este jedna vec - ked je zapnuta autopauza a clovek castejsie zastavuje resp. castejsie pada rychlost niekde v tazsom stupani pod 4-5 km/h, tak to velmi skresluje data (km, cas jazdy aj vyskove metre). Cize algoritmus zaznamu dost chaby a asi aj slabsi ako Bryton Rider 10 za zlomok ceny, ku ktoreho algoritmu mam tiez vyhrady. Takze z Wahoo sklamanie. Paradoxne najlepsie z trojice iGPSport iGS20E, Bryton Rider 10 a Wahoo Element Bolt je na tom co sa tyka presnosti / rychlosti odozvy najlacnejsi iGPSport, potom Bryton a az na chvoste je nasobne drahsi Wahoo. A pritom iGPSport aj Bryton beru signal len z GPS a Wahoo podporuje vsetky systemy. Cize nie vzdy plati "viac pasikov = viac Adidas". Wahoo moze byt dobry na cestak kde tak nizke rychlosti ani caste pauzy nebyvaju, resp. pre MTB dupacov co jazdia bez zastavenia a aj stojky jazdia rychlo. :)
01.07.2019 - 11:52:17
00
jop ja mam uz druhy garmin 530 a neviem ho vobec sparovat s telefonom :D
01.07.2019 - 11:53:44
00
Zemo napísal:
to ze sa spusti je zaklad, ale to ze ukazuje len po prvu stratu signalu a potom dovi dopo to maju standard. vid napr. tento blog:
https://www.dcrainmaker.com/2019/06/competitor-software-instability.html


ani s tým nebol problém , bežal stále , aj po strate signálu sa chytil
01.07.2019 - 12:13:16
00
Ja mam tyzden novy wahoo element a zatial vsetko super, spolahlivy, presny, komfortne ovladanie ... v porovnani so Sigma Rox 10, 11 a 12 ktore som mal doteraz, je ovela citlivejsi a teda rychlejsie reaguje na zmeny vysky, sklonu, vzdialenst a cas meria rovnako ... navigacia super, vytvaranie a prenos tras v sparovanych app na webe je pohodlne a rychle, kabel clovek potrebuje iba na nabijanie ...
Akurat si neviem zvyknut zatial na kalibraciu vysky, robi to automaticky z gps, neda sa nastavit pociatocna vyska manualne ... pocas vyjazdu uz meria vysku a nastupane metre kombinaciou barometra a gps, vraj je to presnejsie pri zmenach tlaku pocas vyjazdu
01.07.2019 - 12:53:50
00
No a k tomu ze niekto vyradi cyklokomp kvoli tomu nema notifikacie na emaily a whatsapp pocas 3h vyjazdu, len tolko: nenahraditelnych su plne cintoriny ... 😂😂😂
01.07.2019 - 12:59:31
06
No bohuzial zistujem, ze ten Garmin 530 je na MTB fakt nepouzitelny. GPS presnost radovo horsia ako moj stary Lezyne. Dokonca podla tych par vyjazdov to vyzera ze pocita o dost menej kilometrov. A to tam mam najnovsi firmware. Podla garminackeho fora to je asi vseobecny problem. Vraj presli pri 530 na novy GPS cip, ale fakt nechapem ako mozu takyto vyrobok pustit do predaja. Som zvedavy ci to vyriesia nejakym dalsim updatom.
05.07.2019 - 20:24:19
02
keyboard_arrow_up