Ahojte, rozhodol som sa pre batoh http://www.deuter.com/DE/en/bike/compact-exp-12-32152-76.html a neviem, aký si mám do neho kúpiť rezervoár. Viete mi poradiť, ktorý je dobrý a hodí sa do daného batohu respektíve, ktorý nie je dobrý alebo sa do batou nehodí.
Chcem 3 litrový.
Díky.
12.07.2014 - 20:56:38
00
Nevymyslaj a kup original Deuer Streamer 3l - uzatvaraci system so sponou je podla mna 100x lepsi a pohodlnejsi ako srobovaci uzaver na camelbacku a jeho klonoch.
Mozes usetrit 10 eur ked kupis cinsky no-name, ale potom sa necuduj ked voda bude smrdiet po gume.
12.07.2014 - 22:50:49
01
Ja čo som hľadal, tak najlepší že je Platypus Big Zip LP 3l. Som ochotný dať tych 5-10€ naviac keby to stálo za to.
13.07.2014 - 00:28:09
00
Ten tiez vyzera vpohode, len je este drahsi ako Deuter. Podstatne (pre mna) je aby sa to zatvaralo hore sponou, aby to malo funkcny uzaver hadice, a aby to bol nejaky renomovany vyrobca, nech nepijem vodu s gumovou pachutou, ftalatmi a neviem akou chemiou.

Na druhej strane je to spotrebny tovar ktory aj tak za dva roky vymenis.
13.07.2014 - 07:12:48
00
Do uzkeho ruksaku kupuj uzky (a vysoky) vodny vak, do sirsieho siroky ;)
Uzatvaranie listou (napr. Hydrapak, Source) je super.
Source :y: (aj nahradne diely sa daju kupit) post518706.html#p518706
13.07.2014 - 15:14:42
00
Nevymyslaj a kup original Deuer Streamer 3l - uzatvaraci system so sponou je podla mna 100x lepsi a pohodlnejsi ako srobovaci uzaver na camelbacku a jeho klonoch.
Mozes usetrit 10 eur ked kupis cinsky no-name, ale potom sa necuduj ked voda bude smrdiet po gume.

V čom konkrétne by mal byť ten uzáver taký výnimočný a lepší ako napr. Camel ?
"Na druhej strane je to spotrebny tovar ktory aj tak za dva roky vymenis." toto máš z vlastnej skúsenosti? Podľa mňa tiež pekná sprostosť, neviem či niekto mení camel po 2 rokoch. Ja mám svoj asi 5 rokov a jediné čo šom menil bol náustok, ktorý začal po určitom čase mierne prepúšťať vodu.
Jedine s čím súhlasím, že sa oplatí kúpiť nejaký značkový produkt, kde aj ľahko zoženieš náhradné diely. Ak sa o camel dobré staráš a pravidelne ho čistíš, tak určite vydrží dosť dlho.
17.07.2014 - 12:07:42
00
Ten uzaver je lepsi minimalne v dvoch veciach: da sa cez uzaver strcit do vnutra cela ruka a tym padom sa da velmi jednoducho vycitstit. Druha vyhoda ze ze mozes jednoducho naberat vodu napriklad z nejakej nadrze (nepotrebujes tecuci prud vody ktory nasmerujes do uzsieho otvoru). Ja osobne som to kupoval v Intersporte.
17.07.2014 - 12:30:01
00
V čom konkrétne by mal byť ten uzáver taký výnimočný a lepší ako napr. Camel ?
"Na druhej strane je to spotrebny tovar ktory aj tak za dva roky vymenis." toto máš z vlastnej skúsenosti? Podľa mňa tiež pekná sprostosť, neviem či niekto mení camel po 2 rokoch. Ja mám svoj asi 5 rokov a jediné čo šom menil bol náustok, ktorý začal po určitom čase mierne prepúšťať vodu.
Jedine s čím súhlasím, že sa oplatí kúpiť nejaký značkový produkt, kde aj ľahko zoženieš náhradné diely. Ak sa o camel dobré staráš a pravidelne ho čistíš, tak určite vydrží dosť dlho.


V tom, ze cely vak dokazes jednoducho otvorit, vycistit a vyprazdnit. Do vaku so srobovacim uzaverom sa neda poriadne dostat a uz vobec nie je jednoduche vysusit ho.
Po case vsetky nadoby na vodu zacnu pachnut a pri dnesnych cenach to uz nie je taka vysoka polozka, aby sa vak musel pouzivat az kym sa nerozpadne..
17.07.2014 - 12:34:50
00
S čistením tiež nemám problém ten uzáver je dosť široký, ale uznávam že v sušením budú na tom lepšie tie systémy ktoré majú uzatváranie po celej šírke, na druhej strane poznám minimálne 2 ľudí, ktorým začal vak s takýmto systémom tiecť...ale osobne mám skúsenosť len s Camelbakom, s ktorým som spokojný.
17.07.2014 - 13:09:16
00
keyboard_arrow_up