Ja som dlho rozmýšlal nad niečim lepším ako mám (Force x58). Force nie je zlá bunda, neprefúka, zima v nej nie je, ale nevetrá, aj keď vetracích otvorov má dosť. Ale z vnútornej strany ani náznak nejakého materiálu, ktorý by účinne odsával vlhkosť. Po dojazde z vnútra hlavne na rukávoch vyslovene mokrá, aj keď ja som v suchu, ale o to sa postarali ostatné vrstvy, nie bunda. Takže po dlhom vyberaní je na ceste Sportful fiandre light wind. Nakoľko tu na shope majú len modrú, tak z wiggle yellow fluo. Ono Force má celkovo problém s vetraním, aj návleky na tretry čo mám nepustia nič dnu, ale ani von. Uznávam, že je to neoprén, ktorý vetrá horšie, ale nečakal by som, že po dojazde mám tretru mokrú aj z vonka aj z vnútra. Takže na ceste aj návleky na tretry SealSkinz. S Force som spokojný s dlhými gaťami z68, ktoré sú teplé a aj dobre odvetrané. Dobrá je aj zimná bunda x72pro a zimné rukavice, pri ktorých som nemal problém s odvodom vlhkosti, ale zimná intenzita jazdy je menšia.
05.10.2016 - 09:06:57
00
imro1 napísal:
zatiaľ čo som aj skúšal tak mi asi najlepšie sadli bundy od Gore, no nebol som vtedy a ani teraz ochotný dať 160 € alebo aj viac za bundu, možno by toto bola možnosť objednať zo zahraničia, aj keď zatiaľ som objednával najďalej z Čiech a Shimano mám pod nosom, takže by som to mal jednoduchšie, ale vďaka za tip :)


Gore membrána je aj tu - http://www.davorin.sk/sportful-bodyfit-pro-ws-cyklo-bunda-modra-1101390-274/
alebo tu

http://www.davorin.sk/sportful-gruppetto-partial-ws-cyklisticka-bunda-modra-cierna-1101393-274/

Prvú má syn, druhú ja.
05.10.2016 - 10:04:05
00
Borci neviete mi poradiť nejakého výrobcu cyklo nohavíc ktorí robí aj predlžené veľkosti? Mam 190 cm a mam dosť problém si zohnať nohavice aby mi sedeli na dĺžku. Klasické konfekčné veľkosti sú mi krátke. Chcem to na AM/EN a aby boli voľne nie elastické. Za odpovede vopred ďakujem
05.10.2016 - 11:11:45
00
imro1 napísal:
zatiaľ čo som aj skúšal tak mi asi najlepšie sadli bundy od Gore, no nebol som vtedy a ani teraz ochotný dať 160 € alebo aj viac za bundu, možno by toto bola možnosť objednať zo zahraničia, aj keď zatiaľ som objednával najďalej z Čiech a Shimano mám pod nosom, takže by som to mal jednoduchšie, ale vďaka za tip :)

V pohode, skús objednať aj z nemecka, kukni na fóre buď pridám sa k objednávke tému alebo skúsenosti s eshopmi ale napríklad tu majú furt nejaké zľavy na Gore veci ak píšeš, že ti sedia práve tie, stačí natrafiť na model a veľkosť v dobrej cene:
https://www.bike24.com/1.php?__qf_product-list-order-by=&orderby=2&content=7&menu=1000,18,64&mid[15]=1
alebo aj tu si pohľadaj:
http://www.bike-discount.de/en/cycling-jacket?attrib[1]=146&l=24&o=preis
05.10.2016 - 11:14:07
01
dusanbrz10 napísal:
Borci neviete mi poradiť nejakého výrobcu cyklo nohavíc ktorí robí aj predlžené veľkosti? Mam 190 cm a mam dosť problém si zohnať nohavice aby mi sedeli na dĺžku. Klasické konfekčné veľkosti sú mi krátke. Chcem to na AM/EN a aby boli voľne nie elastické. Za odpovede vopred ďakujem


Frajer má dva metre a dával si turistické šiť tu:
http://www.benesport.sk/sk/uprava-strihu
V podstate sú to dlhé úzke no nie elastické gate zo športovéh matrošu, ak by ti našili dole zužovacie prvky na pravú nohu, na bike super, pokukaj to - on má tuším model Salatín, tie majú cordúru na kolenách a vnútri nôh a na zadku ale napríklad Kriváň má aj reflexky čo na bike nie je márne :)
05.10.2016 - 11:19:28
01
ehvie napísal:

nemyslel som membránu ale značku Gore :) ako písala aj fixka, vďaka za linky, pekné zľavy tam majú :) no ešte s tým aj tak počkám, ak by som kúpil nový bajk, aby som bol farebne zladený :) ak ho teda kúpim do zimy, na jar by to už bolo zase pase :)
05.10.2016 - 23:00:17
00
Gombik na uplne novych Endura Singletrack vydrzal az 2 hodiny.
Hlavne ze maju "Heavy duty double and triple stitch on all seams"...
V utorok ma caka reklamacia v kaktusbiku. Mam obavy ze to endura zle navrhla a casom sa rozpadne aj na dalsich.

Vy co mate enduracke gate s klasickym gombikom tak vam v pohode drzi?

Príloha:
WP_20161009_001.jpg
WP_20161009_001.jpg 253.63 KiB thumb_up0thumb_down

09.10.2016 - 10:49:29
00
Stava sa, ze niekto na jednom z niekolko sto kusov zle nalisuje cvok, vyreklamuj a hotovo. Moje singletracky su ok uz 6 rokov, nielen "gombik", mne takto odpadol cvok napriklad na Scott lyziarskej bunde este v obchode, proste stava sa :)
09.10.2016 - 20:58:55
00
Inak gabbu treba nejako impregnovat? lebo dnes pri dazdi hned nasiakla... a periem ju samozrejme bez avivaze
09.10.2016 - 21:02:28
00
Fedo a kde si bol bol? V Bahoni bolo sucho.
09.10.2016 - 21:07:49
00
Blatne a cataj tam prsalo az po grob
09.10.2016 - 21:08:41
00
No pekne nas to stale minie. :)
09.10.2016 - 21:11:43
00
rudiinko napísal:
Gombik na uplne novych Endura Singletrack vydrzal az 2 hodiny.
Hlavne ze maju "Heavy duty double and triple stitch on all seams"...
V utorok ma caka reklamacia v kaktusbiku. Mam obavy ze to endura zle navrhla a casom sa rozpadne aj na dalsich.

Vy co mate enduracke gate s klasickym gombikom tak vam v pohode drzi?

Príloha:
WP_20161009_001.jpg


Kludne reklamuj, ale taketo blbosti radsej riesim doma sam. Prisijem, pricvokujem urcite kvalitnejsie ako pri reklamacke a viem co a ako som spravil a mam pokoj. Takto som menil posledne debilny Silvini system zapinanie gati - podobne dopadli ako tvoje, ale naco by som stracal cas s reklamackou. Kupil som cvoky/druky za 2,50 v balenim10ks a nabuchal som to tam za 5minut. A zatial spokojnost.
09.10.2016 - 21:44:44
00
V kaktusbiku vymenili gate kus za kus takze ok. Ak sa to nahodou zas rozpadne tak to podsijem pevnou latkou.
11.10.2016 - 11:09:14
00
Máte niekto skúsenosti so zimným sortimentom Craft-u? Kupujem komplet výbavu, zjavne bude od nich a nie som si istý ani výberom veľkosti ani typom materiálu, na stránkach toho moc nie je...
11.10.2016 - 16:54:48
00
keyboard_arrow_up