sonick napísal:
mam aj ja ale neviem tomu prist na chut. hore kopcom mi je teplo a pri zjazde zima. a este taky ten neprijemny pocit na tele..brrr

Musíš mať dobrú hornu vrstvu ktorá dobre dýcha, aby tá vlhkosť z tela išla von a nie na povrch prvej alebo druhej vrstvy a tam skondenzovala. Ďalej je dobré aby si hore kopcom vetral či už rozopnitím hlavného zipsu alebo zipsami v podpazuší alebo vetranou zadnou časťou oblečenia. Je to alchymia a nie vždy všetko zafunguje na 100%.
09.01.2020 - 13:15:30
00
chlapi poradte nejaku zimnu bundu na rozsah od 0 do +10 stupnov.. Je toho tolko ze neviem co vybrat, mam teraz Force F X80 Softshell ale prefukne to a potim sa v tom.. Navyse sa dodrbkava zips na tom. Nechcem uz nic lacne a nefukncne ale zase nechce sa mi davat 200eur za bundu. Nejake navrhy najlepsie z osobnej skusenosti? Forum ma 307 stran, nechce sa mi to citat cele.. Staci mi nejake tipy nech sa odpichnem dalej...Kludne aj z tunajsieho shopu, nebudem kupovat z evansu a podobne, radsej podporim domacich.
09.01.2020 - 14:17:53
01
brynje podla mojej skusenosti kupovat na postavu L-kovu Mko, cize o cislo mensie, aspon v pripade mojho kusu je to tak. Ale ja som kupoval uz strasne davno a odvtedy mozu mat trosku ine strihy. Zena pere uz len v prasku Jelen, ziadne avivaze, predtym skusala vselico, ale nastastie ju to preslo. Brynje a vsetky jemnejsie veci dava do takej sietky na zips, aby sa nahodou nezatrhli o nejaky suchy zips alebo neodieralo o hocico ine. vravim, mam to skoro 30rokov a od neskorej jesene do skorej jari ho nosim ako spodnu vrstvu na kazdu outdoor aktivitu, teda doslova ako vol kozu a je to neopotrebovane, material sa nerozpada, nepara, nestrapka, nezmolkuje, nedegraduje nijakym sposobom, je to az neuveritelne. ked to davam zo seba dole, neskumam, ci to je vlhke, ale zda sa mi, ze ak ano, tak len minimalne, skor suche. Davam to prat po par pouzitiach, po 2-3-4, podla intenzity a dlzky aktivity, cize sa to ani tak rychlo neprepoti ako nahusto tkane veci. Dam ruku do ohna za tri kusy mojho turistickeho oblecenia a brynje je jedno z nich a zaroven No.1. Dalsie su ponozky Bridgedale Trekker a tretie approachky Millet Rockway.
09.01.2020 - 15:17:25
00
ja nosim L-ko a kupil som L-ko. M-ko uz by ma podla mna moc tahalo. to treba ale asi radsej vyskusat. mam 186cm a 88kg. https://www.4camping.sk/clanky/velkostne-tabulky/velkostna-tabulka-brynje-of-norway/
09.01.2020 - 15:34:29
01
ja mam 175cm a 92kg. takze som aktualne L, ale len kvoli nadvahe, inak by som bol M, tak ako brynje ktore nosim. L-ko by mi bolo volne a boli by mi dlhe rukavy. hadam sme pomohli niekomu so spravnym vyberom velkosti.
09.01.2020 - 16:04:14
02
jedna z moznosti co sa tu stale aj spomina, ja ju jazdim ako jedinu aj v mraze, aj v chladnejsom pocasi v lete, napr. bez rukavov, co je velka vyhoda, neprefuka, vetra v pohode, uz od 89eur
https://www.amazon.de/s?k=gore+phantom+2.0+herren
09.01.2020 - 16:30:53
01
Ja pouzivam uz druhy mesiac "Dotout Combat Jacket" a nosim pod nou len spodne pradlo ak je okolo 3-5 a ak idem pod 0, tak davam spodne pradko a jedno merino aliexpres tricko s dlhym rukavom. Do tych -5 vcera az -7 to bolo v pohode do tych 3 hodin. Nehorel som, ale zima mi tak isto nebola. Jazdim dost intenzivne, stredne a vysoke pulzy. Chory som asi :D cize ja mozem odporucit. Kupoval som za 110 cez wiggle. Ale ako tu uz aj mne pisali, kazdy zvlada chlad inak, kazdy sa poti inak, kazdy jazdi inak.
09.01.2020 - 16:41:53
00
delarosa napísal:
chlapi poradte nejaku zimnu bundu na rozsah od 0 do +10 stupnov.. Je toho tolko ze neviem co vybrat, mam teraz Force F X80 Softshell ale prefukne to a potim sa v tom.. Navyse sa dodrbkava zips na tom. Nechcem uz nic lacne a nefukncne ale zase nechce sa mi davat 200eur za bundu. Nejake navrhy najlepsie z osobnej skusenosti? Forum ma 307 stran, nechce sa mi to citat cele.. Staci mi nejake tipy nech sa odpichnem dalej...Kludne aj z tunajsieho shopu, nebudem kupovat z evansu a podobne, radsej podporim domacich.

Aky si velky? Mam v skrini jednu prebytocnu Endura windchill II bledo modru XL, mne je velka.
09.01.2020 - 17:06:14
00
od jesene mam na sebe sportful lightwind - zatial od +16 do -5 len pod tym menim vrstvy. s kombinaciou teplych gati co prekryju aj kryze mi nevadi ani chrbat bez membrany - naopak lepsie to vetra. chodim domov suchy. inac dost zalezi aj ako jazdis - intenzita, rychlost .... kazdopadne hladaj nieco napr. s gore windstopper materialom. myslim ze ten material naozaj funguje - mam aj ciapku s gore a ako som bol zvyknuty davat capicu stale hore-dole tak teraz neriesim a mam ju na hlave stale.

tiez mam doma este bundu od force a uz ju tak lahko na seba nedam. za dane peniaze dobra bunda, no tato mi posunula zimne jazdenie o kusok dalej.
09.01.2020 - 17:09:03
00
tak prvy test ma Brynje za sebou, ale beh kedze ja cez zimu nebikujem. Isiel som tak na tuky nie na rychlost :D Vzdialenost 5.06km > ubehnuty cas 29:56 > tempo 5:54/km
Dobehol som a ked som sa vyzliekal bunda z vnutra "mokra" pod nou Craft Rolák Active Turtleneck mokry na fest kedze sa dost potim a ako zaklad to Brynje. Komfort 100% a primerane teplo. A ked som sa vyzliekol Brynje bolo na pocit fakt ako suche a mam ho teraz na sebe a stale hreje :) takze asi fakt dobra kupa. Jezus ak sa ti chce, celu tu diskusiu k Brynje mozes presunut do prislusnej temy https://www.mtbiker.sk/forum/post1552312.html#p1552312 Dakujem :)
09.01.2020 - 17:58:18
05
Gusto0 napísal:
robotmz ci sa oplati neviem - ceny si porovnaj no zrovna mi prislo do reklamy
https://www.4camping.sk/c/brynje-of-norway/oblecenie/funkcna-bielizen/?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=bielizen&utm_content=newsletter+725
edit: tak neoplati, na brynje.sk o nieco nizsie ceny, ale 4camping ma dopravu zdarma tak sa to vyrovna

už som jedno kratke hodil do košíka .. kamoš to nosí 3r na skialp a pochvaluje si. stale ešte drží ,x praní :D tak skusim ,
na 4 camping je cena fajn,
09.01.2020 - 18:24:45
00
mne zrovna zajtra pride castelli pro issue - inak by som ho po tejto reklame co tu bola posledne dni hned kupil - s latkou na ramenach koli batohu. ale mam ho vo svojom wishliste :-)
09.01.2020 - 18:54:00
01
Veď normálka polypropylén, tak to má byť. Už som to kedysi spomínal, že z bežných syntetických materiálov (polyamid, polyester, polypropylén) funguje PP asi najlepšie. Aj je jemnejší, len väčšinou nevydrží až toľko, čo PAD. PES je z nich asi najhorší, ale aj naviac rozšírený. Občas sa okrem značky a reklamy oplatí pozrieť aj na zloženie...
09.01.2020 - 19:11:36
00
Pred par rokmi som nad nim uvazoval tiez. Som ale zvedavy na skusenosti ludi co to pouzivali na bajku.Zatial vnimam prevazne info od ludi co to mali na aktivity v neustalom pohybe..skialp, turistika. Som zvedavy ako sa to bude spravat pri bajkovani kde je je hore kopcom vysoka zataz a pri zjazde bez vytvarania tepla pohybom
09.01.2020 - 20:10:01
00
Pridam aj ja svoju skusenost s devold wool mesh, ak by niekoho zaujimala takato alternativa. Princip a konstrukcia je podobna ako u brynje, ale material je merino vlna nie syntetika a aj sietkovanie je hustejsie - mensie diery. Triko mam aspon 5-6? rokov, vyuzivane tak "stredne" casto, stale je v uplnom poriadku, nic na nom nevidno (okrem opadanych polepov z vnutra s velkostou...). Vyuzivavam/al som ho na bike, beh, lyze, turistiku a nikde som nemal problem.

Teplotne rozpatie by som povedal tak 15°C a menej, so softshell na aktivny sport aj k/pod nulu (pri turistike by som mozno uz mal dalsiu vrstvu na nom, s tym ze niekedy by uz bolo teplo pri 0).

Potenie: po aktivite bude tricko mokre, ale schne dost rychlo. Jediny pocit chladu co mavam je ak sa po spoteni na dlhsie zastavim a nic dalsie si neobleciem. Ak by som to porovnal s "beznym", nesietkovanym merinom tak toto je omnoho lepsie. Pod bezne merino, aby mi fungovalo komfortne, som pri zimnych narocnych aktivitach musel davat na telo synt natelnik a merino slo nan (100% merino 200g/m2, bez hocjakej upravy/sietkovania). S tymto je komfort posunuty tak ze to uz nepotrebujem, ale je mozne ze extra citlivym alebo potivym lydom to nebude stacit. Oproti syntetike ale schne pomalsie.

Nosim ho bud ako vrchnu vrstvu (vysdie teploty ), alebo pod gtx softshell, ktora je potom po aktivite mokra na chrbte, kvoli batohu -co je zvacsa aj dovod potreby extra vrstvy pri zastaveni sa.

Strih: ten je podla mna super - ako zakladna vrstva je extra dlhy, mne je az pod rit, rukavy su dobre dlhe tiez. Cize aj dlhorukym a dlhotrupovym ludom bude stacit (tuna by som porovnal s xbionic apani, kde sa mi rukavy vyhrnaju). Mam, pokial sa nemylim vel. S, pri ~176cm@73kg a je tak volno obtiahnute (niekde trocha odvisa a tak, nic co by ale vadilo funkcii/prekazalo mi pocitovo, to su ale subjektivne pocity).
10.01.2020 - 07:16:58
01
keyboard_arrow_up