dovo len nejaké obyčajné, len som ich rozbalil a už mali jedny polku reflexného nápisu ošúpanú.. ale tak to na funkciu nemá vplyv, hlavne sú mi veľké, som sa nejak počas sezóny transformoval z M na S veľkosť, resp niečo medzi. príspevok som si prečítal, dobrá inšpirácia, teraz mi je už jasné že ak chcem jazdiť celoročne tak to potrebujem všetko, idem si to rovno objednať pokiaľ majú v tom kalase tie zľavy.

Force ma pri obleceni extremne zle cislovanie :tmi: kvalita sa pri jednotlivych typoch znacne meni. niekedy menej, inokedy viac.
dolezite je, aby si sa poznal. vsetko s mierou, aby ti nieco zbytocne neviselo v skrini :)
11.09.2014 - 23:29:48
00
tak som spravil taký menší nákup v tom kalase - návleky na ruky, nohy a kolená, funkčné tričko, ponožky, dlhé cyklistické nohavice a návleky na tretry. predstavu o nosení mám asi takú, že návleky na kolená budem nosiť pod 20, prípadne ich budem mať so sebou spolu s návlekmi na ruky.. keď bude chladnejšie, cca do tých 10 budem si dávať návleky na nohy a keď pod 10 tak tie dlhé nohavice. dlhý dres a termobundu, dlhé rukavice a čiapku mám už doma. keď budem mať potrebu jazdiť aj v mínusových teplotách tak si dám pod to ešte termoprádlo. ale tak snáď bude toho roku aj sneh a bude sa dať bežkovať :)
11.09.2014 - 23:44:12
00
snad sneh dufam ze nebude a bude sa dat celorocne bajkovat :)
11.09.2014 - 23:50:11
01
v BA byť veru nemusí, aspoň nebudeme musieť počúvať z médií o kalamite :D
12.09.2014 - 00:04:42
01
tak aked chces ist lyzovat abo co mozes ist do rakuska hen kusok, kamos tiez borduje vela a modli sa aby bol aj sneh, ale tento rok tak aj "vaznejsie" bajkuje tak uvidime comu da prednost, ja som jednoznačne jasny :)
12.09.2014 - 00:11:41
00
Môžem potvrdiť človek ako náhle trochu viac prepadne bikovaniu lyže odkladá bokom. /viac menej /
12.09.2014 - 09:05:41
00
ja som ale hovoril o bežkovaní, zjazdové lyžovanie by mi až tak nechýbalo, keďže to neni tak "slobodný" šport ako bicyklovanie a bežkovanie... v zmysle odkázanosti na strediská, vleky a rady ľudí
12.09.2014 - 09:23:28
00
treba skúsiť skialp. len dúfam, že budú lepšie podmienky ako minulý rok. dole nech je kľudne sucho, ale na horách by mohlo riadne nakydať.
12.09.2014 - 09:32:17
00
ja robím BC bežkovanie, ako píšu v tom článku je to niečo medzi bežkovaním a skialpinizmom.. má to pre mňa tú výhodu, že doma obujem bežky a idem si kam chcem, nie som odkázaný na stopu, prípadne sa niekam transportovať autom, takže v tomto je to najviac podobné bicyklu
http://cestovani.idnes.cz/novy-trend-v-bezkovani-backcountry-touring-fzf-/lyze.aspx?c=A090108_133439_ig_zima_tom
ale už tu začíname byť dosť od témy.
12.09.2014 - 09:53:21
01
Aby som ten off topic prepojil spat do temy - na navlekoch je super ze sa daju flexibilne kombinovat podla potreby a nosim ich aj pri zjazdovom lyzovani pod softshell gate, kedze kolena mam citlive na chlad. Tiez vyuzivam aj cyklogate s vlozkou - idealne na studene sedacky vlekov, funkcnu vrstvu a zatepleny zimny dres, a len vrchnu bundu specificky lyziarsku... kedze viac bikujem ako lyzujem. Skratka, investicia do dobreho cyklooblecenia sa oplati, je vsestranne vyuzitelne :)
12.09.2014 - 21:35:26
00
Mozem potvrdit, ze investicia do kvality sa oplati. Moje zateplene nohavice drzia uz viac ako 10 rokov a tiez ich pouzivam ako spodne oblecenie pod oteplovacky pri zimnej lyzovacke :)
Na druhu stranu oblecenie produkovane v cine je za take prachy, ze mat dnes dva - tri sety nie je az take finnancne narocne.
18.09.2014 - 13:05:07
00
Mate niekto prosim skusenost s navlekmi NyNa (predovsetkym kolena) - rozdiel medzi zateplenymi a nezateplenymi? Bol som teraz obehat par obchodov a zateplene mali len privelke velkosti (a ze "jesenny tovar bude az o par tyzdnov) a pocasie uz je take uz s holymi kolenami jazdit nechcem. :/
18.09.2014 - 13:58:44
00
podla ich stranky momentalne nemaju na sklade :(
v BA by ich mali predavat na siestich miestach (http://www.nyna1.sk/predajne.html)
zial s ich navlekami nemam skusenosti a neviem ake su rozdiely. Ja mam letne, nezateplene a zatial je to v pohode. Do prace jazdim o 6,30 cca 10 kilakov a bez problemov aj s letnou verziou.
18.09.2014 - 14:53:09
00
Ja som kúpil kolenacky od Endury a som veľmi spokojný. Hreju, neprefuknu a perfektne držia a nesmykaju sa.
18.09.2014 - 14:59:52
00
podla ich stranky momentalne nemaju na sklade :(
v BA by ich mali predavat na siestich miestach (http://www.nyna1.sk/predajne.html)
zial s ich navlekami nemam skusenosti a neviem ake su rozdiely. Ja mam letne, nezateplene a zatial je to v pohode. Do prace jazdim o 6,30 cca 10 kilakov a bez problemov aj s letnou verziou.



Ako bude cas budem asi postupne obiehat zvysne predajne zo zoznamu a za par tyzdnov bud niekde najdem alebo usiju snad nove. :) Zatial nudzovo som par krat puzil kolenacky Leatt co mam, ale ked clovek nedje vobec do terenu, tak je to uplne odveci... :)
18.09.2014 - 15:58:54
00
keyboard_arrow_up