Ked som este robil v raci tak som chodieval do prace aj cez BK a aj v zime kedze cestu z race odhrabavali. Raz bola taka zima ze ked som zjazdol dole na kruhac k zajacom nevedel som vystriet prsty z polohy na brzdach 😆
01.11.2020 - 18:26:23
00
backyfx napísal:
To hej,len ci este jednu vrstvu do rukavu dostanem :D Ale do mrazivych dni to asi nepojde... Jasne ze tato otazka je objektivna ale... Alpha 2 da aj -15???

Myslim, ze alpha by s hrubsim thermom dala -15 v pohode.. skor bude problem rukavice a topanky... ja uz mam pri -10 na limite ruky a nohy... jedine potom tie vyhrevne sacky do topanok aj do rukavic...?
01.11.2020 - 18:31:45
00
Scarinko ?? Podobne, tiež som si raz nevedela odomknúť dvere po zjazde z Bieleho tak som sa musela rozmrazit v krčme na vedľajšej ulici kde už boli zvyknutý že sa tam vždy vtrepem s bikom s fialovymi ústami ??? a to som mala naozat hrubé rukavice typu lobster takže viac sa už nedalo
01.11.2020 - 18:32:14
01
na toto zjazdovanie používam plačíky z primalofku, jediné čo mi udrží v zime prsty v teple. mal som kadejakých hrubých rukavíc aj lyžiarskych, ale na zjazd prehodím loftky na skialp a je klud
01.11.2020 - 18:38:18
00
No ja som s tym vtedy neratal a a mal som prefuk rukavice na light lyzovacku z decathlonu za 7 eur a vonku bolo tak -1 hore tak -6 ?
01.11.2020 - 18:40:53
00
miidlo napísal:
Myslim, ze alpha by s hrubsim thermom dala -15 v pohode.. skor bude problem rukavice a topanky... ja uz mam pri -10 na limite ruky a nohy... jedine potom tie vyhrevne sacky do topanok aj do rukavic...?

Mam doma Sportful Sottozero aj Castelli FLANDERS WARM/NECK...S kombinaciou s Brynje a Alpha 2 by to mohlo byt v pohode... Boticky NW Extreme XCM 2 GTX s pripadne dvoma parmi ponoziek by tiez mohlo postacit...Na ruky este planujem Castelli SPETTACOLO RoS... Tak by to mohlo aj stacit...A potom este nohy samozrejme...
01.11.2020 - 18:46:05
00
zihadlo 5 napísal:
na toto zjazdovanie používam plačíky z primalofku, jediné čo mi udrží v zime prsty v teple. mal som kadejakých hrubých rukavíc aj lyžiarskych, ale na zjazd prehodím loftky na skialp a je klud

co su tie " plačíky " ? je som zatial na najfunkcnejsiu vec prisiel na bbb weather-proof rukavice, tie jazdim aj na moto ked je pod 10 st , na biku pod nulou uplne v pohode ... len ich nasadzujem hore, aby boli suche ... ale ked aj v dazdi podrzia ked treba ...
01.11.2020 - 18:49:00
00
plačíky = palčáky rukavice ;)
01.11.2020 - 18:54:04
01
diky dnes mi nezapalilo, chip sa asi nevie pripojit do cludu ...btw mohol rovno napisat za Pal Csaky ...
01.11.2020 - 18:55:41
00
soráč , tlačová chyba, ano palčáky dávam až hore na zjazd, primaloft je tenučký, skladný v skialpinizme sa používa velmi často, na izolačné bundičky či kratasy a sukne, rukavice vesty,ked je na hrebenoch aj -20, skvele funguje


Naposledy upravil zihadlo 5 dňa 01.11.2020 - 19:06:19, celkovo upravené 1 krát.

01.11.2020 - 19:05:33
00
zihadlo 5 napísal:
na toto zjazdovanie používam plačíky z primalofku, jediné čo mi udrží v zime prsty v teple. mal som kadejakých hrubých rukavíc aj lyžiarskych, ale na zjazd prehodím loftky na skialp a je klud

nejaky tip?
01.11.2020 - 19:06:11
00
backyfx planujes batoh nosit pravidelne? ak hej napis neskor co na to "bunda"
3 vrstva spravi vela - teoria je taka ze prva vrstva ma odviezt pot (co brynje robi dokonale) do druhej vrstvy - tam som si zvykol nosit hrubsie merino - bobre saje a nesmrdi, tretia vrstva chrani pred vetrom a vodou a navyse je priedusna (co perfetto a pod. "bundy" tiez splnaju na vybornu). pri miernom chlade mi stacia dve vertvy mo v mraze sa mi vzdy osvedcili 3 vrstvy.
01.11.2020 - 19:07:54
00
Gusto0 napísal:
backyfx planujes batoh nosit pravidelne? ak hej napis neskor co na to "bunda"
3 vrstva spravi vela - teoria je taka ze prva vrstva ma odviezt pot (co brynje robi dokonale) do druhej vrstvy - tam som si zvykol nosit hrubsie merino - bobre saje a nesmrdi, tretia vrstva chrani pred vetrom a vodou a navyse je priedusna (co perfetto a pod. "bundy" tiez splnaju na vybornu). pri miernom chlade mi stacia dve vertvy mo v mraze sa mi vzdy osvedcili 3 vrstvy.

Myslis ze sa od batohu poskodi? Inac ano to Brynje je proste zazrak...Dakujem hlavne tomuto foru ze mi ho priniesol do satnika...Skusali ste niekto aj tie ich spodky Brynje?
01.11.2020 - 19:10:59
01
to už je na tebe, su aj klasicke rukavice s vrchnákom z primaloftu, robí to dynafit , camp, salewa, atd v podstate všetci skialpoví výrobci
https://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=primaloft+rukavice&gclid=Cj0KCQjwufn8BRCwARIsAKzP697ki0SGu2W_H9_TfkNqW-MMJWIF39wEMv9F5ewZfMkbzfO0SU2qqi4aApWrEALw_wcB
ja mám celé v jednom kuse palčáky... v zime nosím batôžtek ,kde mám jedno suche termo ,primaloft bundičku a rukavice s čiapkou, hore to na seba nahádžem a v zjazde som v teple
01.11.2020 - 19:15:05
00
backyfx to prave neviem. mam nieco podobne od sportfulu a batoh som mal len vynimocne. spodky som neskusal ani neuvazoval - dostat ich pod elasticke cyklogate je asi nerealne - teda ak nemyslis boxkerky. tie skusim od craftu - ze co to spravi. ci to bude nositelne ci to bude mat nejaky prinos. lebo jedna vrtva v mraze mi na rozkrok nestaci aj ked je tam vlozka.
01.11.2020 - 19:36:49
00
keyboard_arrow_up