No a ja mám odskúšaný ten tschibo batoh.... Po 20 hodinách je chuť ok... Nemal som tam síce cistu vodu ale 1 šumivé magnezium na 1,0 L vody... Jemná pachuť tam bola ale asi aj preto že som ho použil len 3 x ... Takze podľa mna je hodny tých peňazí
02.07.2015 - 18:50:04
00
Pokracovanie temy z postarky:
...len ten debilny srobovaci mechanizmus (osprey), to je cisty fail.... kto raz vyskusa Source/Hydrapak, tie srobovacie ***** uz nikdy nekupi....

..inak co mam Osprey, tak sa ovela viac zohrieva od mojho chrbta ako Deuter, celkovo mi to pripada strasne shitovo (ruksak, nie rezervoar) oproti Deuteru. Jedine co je lepsie je ta hrubsia hadica a kusaci ventil, inak je to katastrofa.

So srubovacom mechanizmom som mal par krat jediny problem - ked zachytim to textilne putko potom tecie, inak je uplne bezproblemovy. Ta vystuha/rucka na nom je uplne skvela, rovnako aj magnet. Deuter som sice nemal, ale mne naopak pride Osprey skvely (mam Raptor 14). Co ma Deuter lepsie ako Osprey (teda aby sme porovnavali konkretne modely)? Ma vrecka na bedernom pase? Ma podobne genialny drziak na prilbu?
24.07.2015 - 11:30:25
00
Chces porovnavat rezervoare alebo ruksaky? Lebo co sa tyka ruksakov, tak aj Deuter aj Osprey ma kopec roznych modelov. Niektore vrecka maju, niektore nie. Drziak na prilbu je aj na Deuteri, ale nie taky jednoduchy, ako ma Osprey. Ak chces porovnavat ruksaky, tak musis dat konkretne modely.
Co sa tyka rezervoarov, tak podla mna je najlepsie riesenie vak Source/Deuter s koncovkou od Camelu. Vyskusane mam rezervoare Deuter/Source, stary aj novy Camelbag a Osprey.
Ruksak mam 8 alebo 9 rokov stary Deuter a napriek par padom ma len jedinu dierku (po pade), vlastnou chybou zlomeny uchyt na volny popruh a teraz sa mu zacal kazit 1 zo 7 zipsov.
24.07.2015 - 12:01:34
00
Zacalo to vakmi a ma len prekvapilo ze PhilJ zvozil Osprey pod ciernu zem ze ***** aj vak aj batoh, zatial co mne sa zdal najlepsi na trhu (alebo aspon medzi top). Ja mam Raptor14 a som s nim velmi spokojny (mozno keby robili kustik vacsiu verziu by som uvital). Vadia mi na nom len drobnosti.
Source vak musim vyskusat - ale na Osprey sa mi velmi paci ta vystuz co funguje aj ako rucka - ovela lahsie sa do toho nabera voda. A to ze nejde vyliat voda uplne ma vobec netrapi. Aj magnet je super (ale ten sa da dokupit zvlast aj k cudziemu vaku). A koncovka Osprey mi pride uplne skvela.
24.07.2015 - 12:14:49
00
Mne ta rucka na Ospreyi prave vadi, skladujem vodne vaky v mraznicke a takto sa neda zlozit.
24.07.2015 - 12:20:58
00
To robis kvoli tomu aby sa nerobil sajrajt alebo aby si mal v lete studensiu vodu?
24.07.2015 - 12:56:36
00
Proti sajrajtu. Na studensiu vodu v lete je lepsie nasypat do vaku ladove kocky.
24.07.2015 - 12:58:45
00
Mozno z ineho hladiska - Osprey je znacka s XY rocnymi skusenostami tak ako aj Deuter a dalsie. Lozim aj po horach, mam batohy od Vaude, Deuter, Arcteryx, Ortovox, Osprey, Evoc atd a kazda znacka ma urcity styl spracovania a rovnako filozofie s akou veci designuju a nasedne vyrabaju. Za mna je Osprey momentalne ci uz v MTB batohoch alebo horolezeckych a trekingovych spickova znacka ktora stale inovuje kde ostatni len kopiruju, pricom je cenovo stale dostupna (napr. v porovnani s Arcteryx) a ma velmi dobru kvalitu spracovania. Ano, ich rezervoar ma svoje muchy ale to ma kazdy (oskusany CamelBak, Source, Evoc, Osprey, Lidl) a ano kazdy ma pravo na nazor, ale nazvat nieco shitom je kus silny argument po mozno ani nie 1 dni pouzivania.. ;)
24.07.2015 - 13:42:18
02
Ja som porovnaval moj Osprey Viper 4 s Deuterom Compact EXP 12, a tam ten material aj prepracovanie hovori jasne v prospech Deuteru. Osprey ma neexistujuce polstrovanie a vodny vak sa hned zohreje od chrbta - co sa mi pre Deuteri nestane. A rovnake polstrovanie maju aj vacsie Osprey cyklo batohy, takze nie je to len tym konkretnym modelom. Cenovo stal rovnako ako Deuter.

A Arcteryx je trosku inak orientovana znacka :) Brutalne predrazena (umelinove tricko za 60-70 eur nech sa paci), ale jedna vec sa im neda upriet - dizajn a styl.
Kde ostatni maju stale tie iste nechutne kriklave farby, Arcteryx ma pekne decentne farby a takmer hocijaky ich produkt si mozes zobrat aj do mesta a nevyzeras jak exot. Je to proste modna znacka s maximalnou kvalitou, kvoli ktorej ma take meno, ako ma - aspon v zahranici - u nas si ju moze dovolit len malokto. Ich ruksaky ale nepoznam, tam uznavam len Deuter a Vaude.
24.07.2015 - 14:22:18
00
Ahojte, obraciam sa na Vas s pomocou pri vybere batoha. Pacia sa mi tieto dva :

OSPREY Raptor 14 Black
https://www.mall.sk/cyklisticke-batohy/osprey-raptor-14-ii
DAKINE NOMAD 18l
http://www.snowboard-online.sk/batoh-dakine-nomad-black-15/

Vopred dakujem za pomoc.
02.08.2015 - 13:02:13
00
Osprey sa mi zda byt viac bike-ergonomicky a vybral by som si ten. Paci sa mi aj Dakine, vyzera cool, nosil by som ho skor na treky do Tatier, teda na peso.
02.08.2015 - 13:21:32
01
Ahojte,
Čo si myslíte o type odvetrania kde sú na chrbte kovové výstuhy a za nimi sieťka. Vytvára sa tam celkom veľká vzduchová medzera a teda by sa človeku až tak nemal potiť chrbát. Máte s tým niekto skúsenosť? Uvažujem nad vakom Everett normans 25 v exisporte. Čo som pozeral kvalitné značky, ktoré ste tu spomínali tak som taký typ odvetrania nenašiel. Hľadám nejaký ruksak čo bude mať naozaj kvalitné odvetranie chrbta a nie že keď ho z 3/4 naplním tak sa mi celou plochou bude dotýkať chrbta (viem, že v lete sa spotím aj tak :).

Prílohy:

Komentár súboru: Máte niekto skúsenosti s takýmto typom odvetrania?
20150803_092505.jpg
20150803_092505.jpg 2.02 MiB thumb_up0thumb_down

03.08.2015 - 09:37:56
00
v minulosti to robili aj trekšport ,Deuter,Husky... ale konštrukcia bola plastová, ja som to mal 10r dozadu od Loap ale železo ma na krížoch tlačilo pri turistike
03.08.2015 - 09:41:10
00
Asi záleží od človeka k človeku. Ja sa potím na chrbte aj bez ruksaku, a práve pre takéto odvetranie ma pár krát nemilo prekvapilo prechladnutie alebo bolesť krížov. Pri fyzickej námahe som sa spotil a keď som vyšiel na hrebeň, kopec, alebo išiel do zjazdu, prefúklo ma tade a ráno som sa ledva dvíhal z postele. Takže je to dvojsečná zbraň :-)
03.08.2015 - 10:26:53
00
Ako píše zihadlo, mal som taký na turistiku, značku už neviem, a aj mňa to nepríjemne tlačilo.
03.08.2015 - 10:30:04
00
keyboard_arrow_up