jazdim s beznymi dioptrickymi okuliarmi ktore nosim cely den ale nie je to ono. chcel by som pouzivat sportove slnecne okuliare ale neviem sa rozhodnut ci:

- dat si vyrobit taketo slnecne sportove okuliare dioptricke
- alebo pouzivat cocky s ktorymi nemam ziadne skusenosti zatial a kupit lacne bezne slnecne okuliare

Co je lepsie, vyhodnejsie alebo lacnejsie?
04.08.2013 - 15:15:07
00
Ja síce dioptrické na bike nepotrebujem, ale manželka áno a odkedy má slnečne cyklobrile, nevie si ich vynachválit. Niečo podobné ako link nižšie, akurat od Polaroidu. V prípade že vojdeme do lesa, predný slnečný štít si odklopí a ide sa ďalej.
http://www.cyklodoplnky.sk/cyklodoplnky-sk/eshop/3-1-Cyklisticke-okuliare/0/5/404-Okuliare-AXON-MERLIN-s-dioptrickou-obrubou
04.08.2013 - 20:37:29
00
pár takýchto tém tu už bol, tak si mohol pohľadať, napr. tu post707261.html#p707261 samozrejme že najlepšie sú cyklistické, prípadne športové (niektorí používajú z finančných dôvodov ochranné-pracovné) okuliare s dioptrickou obrubou a dať si do nich spraviť dioptrické sklá aké potrebuješ. Všetko závisí od toho koľko chceš do toho investovať, či ti budú stačiť obyčajné slnečné sklá za pár € alebo si radšej priplatíš za kvalitnejšie (polarizačné, fotochromatické a pod.) ktoré sú však podstatne drahšie, no rozdiel v kvalite je často veľký :)
06.08.2013 - 10:25:02
00
Do tej dioptrickej obruby doporúčam čo najlacnejšie sklá.
Fotochromatické, polarizačné a iné funkcie má zabezpečovať to vonkajšie slnečné sklíčko.
06.08.2013 - 11:52:56
00
Ja som začal používať čočky jednodňové. Dám si ich len keď idem na bike, plus slnečné športové okuliare. Je to oveľa lepšie, ako bežné dioptrické okuliare
06.08.2013 - 13:07:18
00
Do tej dioptrickej obruby doporúčam čo najlacnejšie sklá.
Fotochromatické, polarizačné a iné funkcie má zabezpečovať to vonkajšie slnečné sklíčko.

tak to bolo aj myslené, snáď sa to z toho čo som napísal dalo pochopiť ;)
06.08.2013 - 14:34:43
01
Spokojnost s BBB-kovymi chromatickymi a je tam vyberatelna dioptricka vlozka, cize daju sa aj s cockami nosit...
06.08.2013 - 16:30:26
00
chcem sa spytat tych co pouzivate clip ci vam o to neopieraju mihalnice.
neporadite kde v blave sa to da dat urobit lebo v jednej optike zacal nieco o velkom zakryveni sosovky a zlom videni. a potom ze specialne zakrivene sklo stoji 250 euro ...
19.02.2014 - 23:42:56
00
tiez som zastanca kontaktnych sosoviek, nie vzdy chces mat na nose slnecne okuliare. Sosoviek je vela druhov na internete toho najdes popisane spustu.
20.02.2014 - 13:32:50
00
Optika Vision v Poliklinike v Ruzinove. Stalo to cca 30e.
21.02.2014 - 20:16:15
00
nahodou sa ti nechce odfotit mi ten klip. chcem vidiet ake mas zakrivenie tej sosovky dik
22.02.2014 - 00:09:44
00
Henry33 s tym zakrivenim a specialnym individualnym sklom je to pravda. Ja som si daval robit taketo individuelne skla do dost zakrivenyh ramov a je to velky rozdiel. Pokial si das spravit obycajne, nieje problem to vyrobit stoja 30-60 eur, ale ak mas trochu silnejsie dioptrie(ja mam 2,5) tak koli tomu zakriveniu bude obraz smerom k okrajiom skla dost skresleny, niekomu to vadi az natolko ze to nemoze vobec nosit. Ten co ti to vysvetloval vedel dobre preco to robi. No moje boli tmave skla, znacka rodenstock , stali 350. Cisto cire do klipu by nemali stat 250 ale max 100, tolko ma tusim stali tiez takto individuealne robene do bezneho ramu cire(ram nemusi byt ani extra zakriveny a aj tak pomozu tie skla zabezpecit ze skreslenie ku krajom je minimalizovane).
22.02.2014 - 22:51:04
00
no ja mam dioptriu nejakych -1 ale zase mam cylinder 0.75. no asi si ja kupim sosovky a bude po probleme ;)
22.02.2014 - 23:05:36
00
Davat si robit zvlast skla na vlozenie do cyklistickych okuliarov moze vyjst dost draho, ak ma clovek multifokal a pod.
Asi by som neriskoval zdravie tym, ze budem jazdit s nejakymi lacnymi sklami, ktore mi mozu skreslovat videnie, pretoze hlavne na biku je to dost podstatne (periferne videnie co sa deje v okoli trate, odhad vzialenosti a pod.). Clovek by mal jazdit s okuliarmi, s ktorymi vidi bezpecne.

Daju sa kupit cyklisticke okuliare pre nasadenie na dioptricke okuliare. Anglicky termin "over the glasses", slovensky termin "vrchne ouliare". Pred rokmi som si to skusal v optike na Dulovom namesti v Bratislave, sedelo to vyborne. Podobne som mal aj lyziarske.

https://www.amazon.co.uk/Alpina-Overview-Cycling-Sports-Glasses/dp/B003BOMXHA
12.06.2016 - 23:48:42
00
no neviem, osobne si neviem predstaviť, že by som jazdil s klasickými okuliarmi a na nich nasadené hentaké čudo :) pripadá mi to dosť smiešne, ale proti gustu...roky nosím v športových okuliaroch dioptrickú vložku a nemal som s tým problém, cena skiel do nej vyšla cca 20 € za pár a zvlášť v dnešnej dobe keď sa robí veľa dobre vyzerajúcich modelov aj na klip :) niektorí aj tak radšej uprednostnia šošovky, no také vrchné okuliare budú určite len okrajová záležitosť pre mizivé percento (skôr zlomok percenta) populácie, podobné okuliare s čírimi sklami sa používajú v priemyselnej výrobe ako ochranné pre ľudí s dioptrickými okuliarmi :)
13.06.2016 - 16:15:15
00
keyboard_arrow_up