Ahojte,

máte niekto skúsenosti s týmto náramkom? Bol by pre priateľku na nejaké rekreačné aktivity, hlavne ako merač tepu. Oproti predošlým verziám sa mi pozdáva displej s informáciami. Prípadne viete poradiť nejakú inú, rozumnejšiu voľbu? Vďaka za rady ;)
15.07.2016 - 10:39:34
00
Ono je to čerstvá novinka, čiže skúsenosti nemám, mám mi band 1 , a super, keď klesne cena idem do toho
15.07.2016 - 17:24:33
00
Ako tak pozerám, pravdu ty máš. Tak som to riskol a objednal, nakoniec ma vyšiel 33€ uvidíme keď dorazí :)
15.07.2016 - 18:59:56
00
Mozes sa potom podelit o skusenosti, funkcnost, hlavne ma zaujima spolahlivost merania tepu.
16.07.2016 - 16:26:16
00
Odkiaľ si ho objednával ? :)
16.07.2016 - 18:47:06
00
Jj, daj vedieť odkiaľ si ho objednával a ako je to so spoľahlivosťou merania tepu týmto spôsobom (náramkom na ruke) v kombinácii s aplikáciami (napr. endomondo a pod.)
16.07.2016 - 19:05:26
00
objednával som ho odtiaľto link cena je síce 45 dolárov ale ak použijete zľavový kód, ktorý je spomenutý aj v listingu "miband27" tak máte 10 dolárov zľavu.
keď dôjde, podrobím ho testu :D
18.07.2016 - 08:16:47
00
No, takže nakoniec som objednal aj priateľke a aj sebe, za tú cenu, no ber to čert. priateľke dorazil už asi pred týždňom mne včera. Takže tu je pár postrehov.

- ako prvé spomeniem asi to, na čo je každý zvedavý: a to že náramok SA NEDÁ* použiť ako heart rate monitor. Skúšal som ho pripojiť na runtastic a aj na stravu, náramok nájde, no nič nemeria, resp. ani sa nepripojí do akéhosi meracieho režimu. Nepomohol ani upgrade androidu. Ani google nespomína že by to malo ísť.
- krokomer je celkom spoľahlivý, nezaznamenal som nejaké "fantómové kroky"
- meranie vzdialenosti je len prepočtom krokov, dĺžka kroku už je prednastavená
- pripojenie aplikácie funguje super, po update firmwaru náramku haproval, no znovupripojenie všetko dalo doporiadku
- merač tepu celkom presný aj po opakovanom meraní minimálne výchylky (+/- 3 údery)
- upozornenie na hovory tiež funguje spoľahlivo, na SMS a aplikácie tiež
- po prejdení viacerých krokov ako predošlý deň náramok zavibruje
- budík funguje aj po odpojení náramku, takisto aj údaje sa synchronizujú pri každom opätovnom pripojení
- merač kvality spánku z môjho pohľadu tiež funguje avšak nemám to s čím porovnať
- prepojenie na Google Fit
- náramok má vodeodolnosť IP67 dnes so mnou absolvoval sprchu, všetko v poriadku
- pri pohybe rukou (ako keď sa naň idete pozrieť) sa displej automaticky rozsvieti
- kapacitne tlačítko slúži na prepínanie zobrazených funkcií (prejdené kroky, čas, tep....) (dá sa nastaviť čo všetko sa má zobrazovať)
- pravidelné meranie tepu pravdepodobne nejde nastaviť, treba ho spustiť tlačitkom alebo cez aplikáciu
- pri meraní tepu človek musí mať ruku v klude a hýbať ňou minimálne
- výdrž pri spárovanej aplikácii odhadom tak 15 dní, pri nespárovanej 25 až 30 (odhadom)

Konečný verdikt:
po týždennom sledovaní priateľkinho kusu a jednodňovom osobnom teste si ho za tú cenu (33€) pravdepodobne nechám aj napriek tomu že sa nedá spárovať s aplikáciami, kvôli čomu som ho pôvodne kupoval. Všetky funkcie pracujú spoľahlivo, pri nedodržaní návodu na meranie tepu (s rukou sa hýbe) občas neodmeria tep. Náramok nezavadzia ma príjemný dizajn, netlačí, nereže. V podstate ide o lepší krokomer s hodinami a meračom pulzu.

ak by ste mali nejaké otázky, prípade pripomienky, kludne sa pýtajte, ak by som niečo prevratné časom zistil, doplním :)


edit: tep sa mi podarilo spojazdniť na Runtasticu, na Strave stále nie.


Naposledy upravil tarpon dňa 19.01.2017 - 18:03:30, celkovo upravené 1 krát.

09.08.2016 - 09:01:16
02
ten krokomer funguje podla "pohybu" ruky? niekde som cital ze to niekto skusal vyuzit aj na bike a pripevnil to na clenok (ci a ako to fungovalo som uz nezistil) pouzitie na meranie tepu by mala byt asi len softverova zalezitost (trvale meranie).....ale ci to xiaomi aj niekedy zrealizuje je otazka....asi by to vyrazne skratilo vydrz.
09.08.2016 - 11:43:54
00
Predpokladám že podľa otrasov, lebo keď sedím a kývem rukou tak nič nepripočítava. Tiež si myslím že to bude len softvérová záležitosť, a pravdepodobne sa tým Xiaomi zaoberať nebude. Ale na nejakom slovenskom portáli o androidoch som čítal že pri kontinuálnom meraní tepu rapidne klesá výdrž, neviem však či hovorili všeobecne alebo konkrétne o tomto produkte. Faktom je že sa mi to nepodarilo spojazdniť na viacerých telefónoch. Ono ten tep odmeria za určitých podmienok a neviem či by to bolo schopné merať napr. pri behu kde rozhadzuješ rukami alebo na biku pri otrasoch
09.08.2016 - 11:51:02
00
nepouziva niekto tieto hodinky, je na ne zaujimavá cena :
https://www.amazon.com/Magellan-TW0103SGHNA-Smart-Sports-Monitor-Bluetooth/dp/B00JKUCN9M/ref=redir_mobile_desktop?ie=UTF8&psc=1&refRID=6YBD0H3KT4J69HAXZN57&ref_=pd_aw_sim_sbs_107_2&th=1
21.10.2016 - 11:04:42
00
Ahoj. Chcem sa opytat - naramok upozorni na prichadzajuci hovor. Ostane ikona telefonu svietit v pripade ze bude hovor zmeskany? Alebo zmeskane hovory/sms naramok nezobrazuje
03.12.2016 - 12:26:42
00
Ahoj, náramok zobrazí info o hovore len keď zvoní a správy len upozornenie keď prídu. Teda na náramku si nemôžeš pozrieť koľko správ prišlo prípadne či máš zmeškaný hovor
03.12.2016 - 13:48:59
00
Dakujem
03.12.2016 - 16:09:02
00
Uz ho mam tiez. Spokojnost. Prebijam sa moznostami. Ponukli sa mi dve aplikacie Mi Band Master a MiFit. Zatial sa neviem rozhodnut ktoru zrusim. Mi Band Master mi pripada graficky premakanejsi. tarpon co pouzivas?
09.12.2017 - 00:52:31
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Športové hodinky)
keyboard_arrow_up