Mám v pláne v najbližších týždňoch zakúpiť Dakotu 20. Máte niečo proti tomuto prístroju aby ste ma od neho odhovorili? hehe
Moje priority:-cyklo použitie, záznam tras. bodov s mojimi poznámkami, nadmorská výška-barometrická, funkcie tachometra, kompas, rozumná veľkosť, funkčné mapy/hehe/, ľahká dostupnosť nahrávania trás od iných užívateľov.
Nevyznám sa v GPS vôbec /používam zatiaľ len auto navigáciu Garmin/tak sa mi nesmejte. hehe
01.12.2009 - 15:47:04
00
Pre dakotu plati takmer to co pre oregon vo vlakne oregon vs. edge. akurat je dakota mensia lahsia teda vhodnejsia na bike (ale s mensim displejom rozmerovo a rozlisenim).
prestuduj si aj podrobny navod http://www.garmin.sk/img.asp?attid=10875&utm_source=dakota%2B&utm_medium=pdf&utm_campaign=dakota%2Bmanual resp http://www.garmin.sk/img.asp?attid=3255&utm_source=fit5&utm_medium=fit5&utm_campaign=Product_click_funkcie%2BEDGE
- ten ti povie viac ako technicke parametre kedze podla parametrov vyzeraju vsetky gps ako jedna.

Mozno pre volbu vhodneho modelu by ti pomohlo keby si si dal do poradia podla priorit vlastnosti ako cena, rozmery, hmotnost, sposob upnutia, vydrz napajania, pristup k elektrike/nabijacke, viac bicyklov merat osobitne, senzor kadencie, rychlosti, pulzmeter, funkcie klasickeho cyklokompu, kompas, meranie medzicasov, treningove funkcie, virtual parner, navigacne funkcie podla zaznamu trasy, podla routingu, autorouting pre auta, zaznam vlastnych waypointov, nahravanie poi bodov, vyskomer,aktualna strmost stupania, zobrazovanie statistickych udajov na displeji (najme pulzov a medzicasov), kvalita displeja, geocaching, hardverovych tlacitiek, funkcie vyhladavania, ci potrebujes ci dokazes vyuzit aj rastrove mapy v pristroji, rychlost startu gps, rychlost ovladania pristroja (napr. aj za jazdy), pouzivanie pri inych sportoch pouzivanie pri turistike, mieru tohto ineho pouzivania...
plus je dolezite ci poznas tento a konkurencne produkty natolko ze vies zvazit rozdiely a ake boli doteraz tvoje zvyky s elektronickymi geretmi, ci si v tom zrucny.
Podla takejto vyplnenej ankety by sa dali doplnit plusove ci minusove body jednotlivych modelov a potom by si uz sam uvidel co ta zlaka viacej. Lebo tuna neexistuje odpoved ze tento model je najlepsi. kazdy ma svoje vlastnosti a ty by si si mal vybrat co preferujes.
Lebo prave co si spomenul - zaznam trasy maju vsetky fitnes a turist gerety, funkcne mapy pre garmin su o tom istom v tomto segmente, lisia sa mierou vyuzivania routingu ci poi a pod co si nespomenul, nahravanie tras - zasa viacmenej to same takze paradoxne odlisnosti su mierne v inom vid vyssie.

alebo kup co chces ved uz mas favorita a tvoje poziadavky splna
01.12.2009 - 20:32:19
00
Turbi tak teraz sa už vyznáš! :lol:
01.12.2009 - 21:26:50
00
bingo kesalp;-) ked sa chce turbi trapit s volbou, ma to mat. Ked mu nestacili litanie v inom vlakne, pomozme mu tam
01.12.2009 - 21:47:23
00
Ehmm, hehe. Manuál k Dakote som si prečítal ešte pred založením vlákna. Istým pojmom spomenutých Rasťom vôbec nerozumiem: zaznam vlastnych waypointov, virtual parner, nahravanie poi bodov atď.. hehe Ale to je jedno. Raz na to prídem.
V rámci funkcií ma zaujíma hlavne vytváranie trás, profilov a nejaká štatistika k tomu aby som mal prehľad o tom kde som bol alebo kam pôjdem čiže nezaujímajú ma tréningové funkcie, pulz, medzičasy ....
Veľkosťou sa mi ten prístrojček páči. Takže prestávam sa trápiť - kúpim ho a idem radšej odvzdušniť mäkkú 575ku. hehe
02.12.2009 - 09:44:46
00
A teraz bez rypnutia - odporucam ti k tomu do pc nahrat soft sporttracks http://www.zonefivesoftware.com/SportTracks/
tu si mozes dohrat zaznamenane data a pozerat nad mapami...
02.12.2009 - 15:32:13
00
Ej veru dobre to začina. Už je doma, Ježiško priniesol ale pôjde na reklamačku. Zapnem, štartuje sa, zobrazí sa logo a skape. hehe
P.S. Pre rypákov. Baterkami to nebude. hehe
28.12.2009 - 16:24:47
00
este pred posielanim skus opacit hotline http://www.garmin.sk/?inc=inc/hotline.htm
Ale ked nemas ziadne skusenosti s GPS tak nerob zbytocne alchymie.
28.12.2009 - 17:11:35
00
Hard reset + nový firmware tipujem takto z kryhy, ale zatiaľ ti neviem poradiť, ako na hard reset u Dakoty.
Ako na nový firmware: existuje programík WebUpdater (stiahneš z webu Garminu alebo možno je aj na nejakom priloženom CD), inštaluješ, pripojíš káblom Dakotu k PC (zapínať nemusíš, tipujem, že by sa mala do príslušného stavu prepnúť sama), spustíš WebUpdater, ten by mal GPSko nájsť, ošahať si čo treba, stiahnuť čo treba, updatovať čo treba. Po tom všetkom stačí dať mašinku dole z kábla a skúsiť zapnúť, čo to povie. Niektoré updaty firmwaru po nainštalovaní ten hard reset urobia aj samy.
Druhá možnosť je baterka... presne tento problém som mal s Vistou po tom, čo som do nej dal NiMH akumulátory miesto alkalických bateriek. Niekde v menu je voľba druhu bateriek, musíš prepnúť na NiMH... NiMH totiž majú nižšie napätie ako alkalické a tak ich mašinka defaultne nastavená na použitie alkalických bateriek považuje za vybité a sa vypne. Čiže ak tam máš NiMH, skús prvý štart s alkalickými, nájdi v menu danú voľbu, prepni na NiMH, vypni, vymeň.
Ak toto zlyhá, tak reklamačka...
rasto_t: kde si, v mene Belzebubovom, prišiel k onomu slovu podivnej etymológie "geret", ktoré je dokonca neznáme aj slávnemu Google?
29.12.2009 - 00:33:21
00
Skús tam hodiť - Gerät.
29.12.2009 - 08:10:35
00
Tulenik: nejako z mladych cias som to pochytil z nemciny a poslovencil. geret je po nemecky zariadenie.
Ohladne resetu gps - tam moze byt viacero zadrhelov. Samozrejme ako tulenik pise jedna z dobrych ciest je prehrat update. Ale to zvladne clovek zzity s takym GERETOM;) Ocakavam ze vacsina ludi nema za potreby sa trapit s ozivovanim elektronickych pristrojov ci ich kazdu chvilu resuscitovat tak preto som turbimu navrhoval skor klasicku reklamacku (ak to nie je moc komplikovane). Samozrejme reinstalacia firmware je korektny krok uzivatela.
treba stiahnut webupdater odtialto http://www8.garmin.com/products/webupdater/howtoinstall.jsp
nainstalovat do pc
pripojit gps - ta by sa mala nastartovat a pripojit k pc ako dalsi pevny disk
spustit webupdater a pokracovat podla pokynov (updater si stiahne novy firmware a nainstaluje)

Ak toto nepomoze alebo to zhavaruje aj pri pripojeni k pc tak potom treba reklamovat kus.
Ak vzniknu ine veci treba si precitat podrobnejsi tulenikov postup.
drzim palce
29.12.2009 - 09:53:54
00
Pre upresnenie. Dakota najprv fungovala. Zhruba 2-3 hodiny, 2 x zmapovala cestu v PK z domu do šenku. Mal som tam nastavené NiMH. No potom zrazu sa vypla a odvtedy to robí čo už som spomínal vyššie. Proste zapnem, nestihne sa ani načítať a skape. Trúfam si na nejaký update ale mám pocit, že keďže najprv chvíľu išla problém to asi nevyrieši. Ak mi poviete vyskúšaj update možno pomôže tak to spravím ale ak je pravdepodobnosť rozchodenia prístrojčeka updateom mizivá ani to nebudem skúšať.
29.12.2009 - 11:33:53
00
Vyskusaj, aspon si natrenujes kroky pre dalsie updaty ktore budu
29.12.2009 - 11:37:46
00
Webupdater prístrojček rozchodil. Zaujímavé a víťazné! hehe
Ďakujem za podporu a myšlienku vyskúšať update.
29.12.2009 - 20:06:48
00
Aj nabudúce ;)
Keď je tu už táto téma, skúsim nájsť aj postup hard resetu, lebo možno by stačil aj ten.

Takže zatiaľ som našiel: s niektorou z verzií firmware bol tento problém opakovane popísaný. Pokiaľ nie je možné prístroj zapnúť, tak inštalujte a spustite WebUpdater. Potom vezmite Dakotu a stlačte vypínač na 10 sekúnd, potom stále držiac vypínač pripojte Dakotu k PC. Počkajte minútu, či PC prístroj nájde, ak nie, skúste kliknúť na Find. Ak PC prístroj nájde, updatnite firmware, Ak nenájde, kontaktujte support.
29.12.2009 - 20:39:43
00
keyboard_arrow_up