lukas6s8p Vďaka za kompletnú správu z nabíjania :)
30.05.2017 - 08:16:32
00
lukas6s8p : niekde som to videl bud v manuale, alebo v recenzii, dohladat to teraz neviem, ale riesil som to, viem, ze Lezyne ma mensiu, 900mAh bateriu (uvedenu myslim v tech. info) a vydrz ma 22h cca, Bryton Rider 20 ma v manuale 490mAh a 16hodin.
30.05.2017 - 08:36:58
00
no veď ja sa nehádam, že to výrobca deklaruje, ale moje zázračné meradlo za 3€ hovorí niečo iné a tiež si ešte matne pamätáme, aké veľké boli 1000mAh batérie v starých telefónoch a mne sa nezdá, že by sa do tachometra taká zmestila (technológia zmešovania až tak nepokročila)
na kapacite nakoniec ani nezáleží, dôležité je, že je to model s jednou s najlepších reálnych výdrží ;)
30.05.2017 - 09:15:47
00
Vsak ani ja sa nehadam, len ma to zaujimalo z technickeho hladiska a vlastne aj kvoli porovnaniu. No a prave neviem, ci vyrobca, alebo kde som to videl .. fakt uz neviem :( .. mozno v nejakom review, ale ako to zistili oni.. hmm. Meradlo poznam, aj mi cca sedi na mobiloch, ale ked si ho nevybil uplne, tazko povedat, takto to vyzera ze by ti mohlo byt okolo tych 900 .. inak 900tku bateriu mam v Canmore GPSsku, ale je to prastara Nokia bateria, dnes by to mohla byt o nieco vacsia kapacita, na druhej strane ten tachac fakt nie je moc velky. Ale ako pises .. vydrz je fakt paradna. Otazka, ako ju dosiahli. Ze by mediatek low-energy chipset model . Hmm.
30.05.2017 - 09:28:52
00
Otazka .. da sa cez bluetooth (event. ANT?) posielat signal GPS z Byrtona do Locusu na mobil ? Locus vie pouzivat taketo data z externych GPS , ale nejako som toto zatial nedohladal.
31.05.2017 - 10:13:58
00
Jedine ak mas specificky bluetooth GPS primac.
31.05.2017 - 12:56:40
00
Ano, mam taky, tak ma zaujima, ci Bryton to vie tiez. Kedze ma spustu veci, bluetooth vratane.
31.05.2017 - 14:48:33
00
Nie. Pokial viem, ziadny cyklopocitac sa ti nebude tvarit ako GPS primac. Jedine kedy GPS data z pocitaca pouziva telefon je Livetracking a ten je viazany na appku od vyrobcu. Co viem Wahoo a Garmin to tak ma.
31.05.2017 - 15:18:22
00
lto napísal:
Otazka .. da sa cez bluetooth (event. ANT?) posielat signal GPS z Byrtona do Locusu na mobil ? Locus vie pouzivat taketo data z externych GPS , ale nejako som toto zatial nedohladal.

urcite nie - preco by mal bryton preposielat (lubovolne) nacitane udaje niekam inam ?
resp. ktore zariadenie to robi ?

stalky000 napísal:
Nie. Pokial viem, ziadny cyklopocitac sa ti nebude tvarit ako GPS primac....

nemylis si prijimac a vysielac ?
lebo moj cyklocomp sa nielenze netvari, ale on je GPS prijimac ...
01.06.2017 - 13:32:09
00
nemýli si, prijíma dáta z družice a cez bluetooth ich posiela ďalej, malo to význam vtedy, keď ešte smartfóny nemali štandardne gps.
ja mám dva loggery s displejom, ktoré síce nemajú originál držiak na bike, ale keby sa nejako pripevnili, fungovali by ako tachometer a zároveň vedia posielať surové dáta z gps ďalej
01.06.2017 - 13:43:07
00
ano - suhlasim (tiez mam taketo nieco v sufliku minimalne 5 rokov), ale riesime vlastnosti dnesnych cyklocomputerov ...
01.06.2017 - 14:03:20
00
Nie nemylim, oba su primace akurat jeden ked sparujes s mobilom uvidi ho ako gps modul. Takto sa ti ziadny cyklopocitac tvarit nevie.
01.06.2017 - 16:26:37
00
tak 310E je doma. po prvom nastaveni mam par otazok?
- chcel som mat na displeji hodiny - normalny cas (h/m) - je to mozne? podarilo sa mi tam dat len GPS cas
- nepochopil som tomu nabijaniu - po pripojeni cez kabel k pc sa akoby vypne, na displeji sa zobrazi velka baterka a dalej nic. nedokazem snim nic robit. je mozne ho nabijat aj nabijackou od telefonu (750mA) ? co spravi po pripojeni na power bank? som myslel ze ostane dalej normalne funkcny.
- GPS mate ako "power save" alebo "full power"?
- podsvietenie sa asi neda vypnut uplne? nepochopil som AUTO - stale mi svieti
- recording mate 1sec mode? alebo staci aj ten smart?
- odo setup - pochopil som ze pri "recorded" spocita zaznamenane trasy - ale pri "all" tomu mam chapat ako?
- kalibracia barometra - pochopil som to tak ze sa tam da nastavit vyska pre niekolko znamych miest - ked som na znamom mieste a nesedi mi vyska - vyberiem to miesto a dam calibrate. alebo si ju nastavim rucne. pochopil som spravne?
06.06.2017 - 21:35:45
00
GPS čas ti nesedí s normálnym? hodinu môžeš pridať
nabíjať môžeš hocičím, potiahne si iba prúd aký potrebuje, baterka cez celú obrazovku sa zobrazí, iba keď komunikuje s PC, s powerbankou bude na rajdoch normálne fungovať GPS mám na full power, nižšiu výdrž som nespozoroval, aký rozdiel v tom je netuším, ale kvalita logu je priorita pre mňa
podsvietenie sa dá nastaviť na NEVER
ODO all asi žebude rátať aj keď neloguješ, ja napr. cesty do práce nenahrávam, nech nemám ešte väčší bordel v trasách, ale v ODO nech sa to prejaví (naopak sa dá použiť napr. aj na meranie rýchlosti v aute, tam nepotrebuješ do ODO)
kalibrácia stojí za hovno, keď zabudneš pred začatím nahrávania, tak už neopravíš, lepšie je to vždy počítať v hlave
06.06.2017 - 22:15:56
01
"kalibrácia stojí za hovno, keď zabudneš pred začatím nahrávania, tak už neopravíš, lepšie je to vždy počítať v hlave" - toto si myslel ako?
a to podsvietenie som myslel ci sa neda vypnut uplne - ze by sa nespustalo pri stlaceni akehokolvek tlacika vobec.
06.06.2017 - 22:26:07
00
keyboard_arrow_up