Tak teda skuste spustit tu aplikaciu. Stiahnut sa da odtialto:
https://drive.google.com/open?id=1tOmkY8cpa05w7MLqiB5dyJRY0Mi70cZ6Cielom aplikacie je pridat podla vlastneho uvazenia navigacne body do gpx trasy a vygenerovat z toho nieco, comu bude rozumiet navigacia Bryton Rider 330 (zrejme aj 530 a kto vie ktore este).
Je robena v jave, cize bez nainstalovanej javy v pocitaci spustit nepojde. Ak pojde vsetko dobre, tak po ulozeni suboru NavDataBryton.jar do pocitaca a dvojkliku na subor sa program spusti.
Rucne spustenie by malo ist cez prikaz: java -jar dopln_sem_cestu_k_jar_suboru
Aplikacia je vo vyvoji, ale je funkcna.
Postup ako vytvorit navigacne subory je zhruba tento:
1. Vybrat gpx subor cez tlacidlo s troma bodkami v casti Input a stlacit Read. Odporucam gpx ktory ma aj info o nadmorskej vyske (da sa doplnit cez gpsvisualizer.com)
2. Nadefinovat navigacne body na
mape (dvojklik na hociktory bod trasy z gpx) - je potrebne zadat nazov bodu (tento nazov potom zobrazi Rider) a smer ktory bude zobrazovat.
3. Do output policka zadat cestu a nazov kam pojde vystup (mozno opat vybrat cez tri bodky) a stlacit Save
4. Vytvoria sa tri subory (smy, tinfo a track) ktore je potrebne nakopirovat do Tracks adresara v zariadeni (nie do ExtraFiles)
5. Vybrat si dany track v zariadeni vo volbe Follow Track
Dalsie info:
Mapy na pozadi gpx su nacitavane online z opencyclemap. Co sa stane ak app nema pristup na web som velmi netestoval.
Mapa sa da mysou posuvat a zoomovat (koleckom mysi). Citanie
mapy trochu trva, tak odporucam klikat/zoomovat s rozvahou. Mapa sa necentruje sama po klikani na body, nacitani atd. Takze zatial je potrebne robit to svojpomocne.
Klikat sa da aj do vyskoveho profilu. Sice sa odtial neda vytvorit navigacny bod, ale aspon zvyrazni bod na trase ktory k tomu patri.
Klikat sa da aj do zoznamu navigacnych bodov vpravo. Dvojklik dovoli menit nazov a smer bodu a tiez ho zmazat.
Zoznam bodov vpravo okrem nazvu a smeru zobrazuje aj index bodu trasy ku ktoremu patri (to prve cislo) a tiez vzdialenost v metroch k najblizsiemu dalsiemu nav. bodu a mnou odhadovany pocet sekund medzi bodmi (snazi sa zohladnit vyskovy profil a tusim som to pocital pre priemernu rychlost 15km/h na rovine).
Nacitavanie mapy sa niekedy rozladi, najma ak sa vela caruje myskou. Vtedy staci jemne posunut mapu a ono by sa to malo opravit.
Co sa tyka fungovania Bryton Ridera pri navigacii. Vzdy zobrazuje info k najblizsiemu nasledujucemu navigacnemu bodu. Jeho nazov aj smer (sipku). Zostavajucu vzdialenost si dopocitava sam.
Vela zdaru