Nema niekto skusenosti z GPS garmin geko 201? Potreboval by som vediet ci to niekto pouziva a ako sa to tomu uzivatelovi pozdava? Thanx
26.03.2006 - 11:19:07
00
Ja mám Foretrex 201, čo je vlastne prístroj ktorý má totožné funkcie ako Geko, len je v inom balení.
Čo sa týka použitia na biku, je to celkom v pohode. Nemá to síce mapu, ale je to malé (všetky mapové GPS-ká sú o dosť väčšie). Pri plánovaní ciest do neznámeho terénu mi stačí, že si do neho vopred natiehnem waypointy a routy a zaobídem sa bez mapy. A na záznam prejdených trás to tiež stačí.
Ja mám proti tomu Foretrexu jedinú výhradu v tom, že je v ňom vstavaný akumulátor, ale taký problém s Gekom mať určite nebudeš.
Ak chceš použiť Geko na navigýáciu pri bikovaní, tak si asi budeš musieť dokúpiť držiak na rajdy.
26.03.2006 - 12:54:51
00
audino napísal:
Ja mám Foretrex 201, čo je vlastne prístroj ktorý má totožné funkcie ako Geko, len je v inom balení.
Čo sa týka použitia na biku, je to celkom v pohode. Nemá to síce mapu, ale je to malé (všetky mapové GPS-ká sú o dosť väčšie). Pri plánovaní ciest do neznámeho terénu mi stačí, že si do neho vopred natiehnem waypointy a routy a zaobídem sa bez mapy. A na záznam prejdených trás to tiež stačí.
Ja mám proti tomu Foretrexu jedinú výhradu v tom, že je v ňom vstavaný akumulátor, ale taký problém s Gekom mať určite nebudeš.
Ak chceš použiť Geko na navigýáciu pri bikovaní, tak si asi budeš musieť dokúpiť držiak na rajdy.

Dik moc! Teraz som nasiel aj novy model a to je geko 301,pozriem ci sa uz da zohnat...ten ma este navyse aj altimeter .Ale to vyzera ze to zaujimavy boy-toy....
26.03.2006 - 21:40:26
00
Ten Geko 301 IMHO zase celkom nový nebude, ale to len tak na okraj. A výškomer... je pravda, že je nezávislý od príjmu GPS signálu, takže ak ťa veľmi zaujíma výškový profil trasy, tak ho budeš mať presnejší (hlavne v lese a pod.), ale musíš ten barometrický výškomer každú chvíľu kalibrovať - doslova podľa počasia. Mne osobne v poho stačí info o výške z GPS.
26.03.2006 - 22:41:45
00
to audino: takze ten vyskomer my bude tu v irsku dost nanic...pocasie sa tu meni z hodiny na hodinu...Ale ako pises,aj ta tvoja masinka sa my celkom pozdava a nie je tam ani taky velky rozdiel v cene...Este musim popremyslat,ale v kazdom pripade to potrebujem ,inak sa tu stratim...:D
28.03.2006 - 00:39:48
00
Osobne ti odporucam radsej nejaky etrex, ide na tuskove baterky a ma to dlhsiu vydrz. Geko ti vydrzi cca 5h. A niekedy ak je horsi signal aj menej. Etrex ma aj vacsi displej a niektore uz vedia aj rolovat po displeji co sa mi javi celkom uzitocne. Pozri www.navisdat.sk .
28.03.2006 - 13:34:05
00
takze nakoniec som kupil garmin etrex legend cx....nice boy toy.. :)
29.04.2006 - 22:33:56
00
alebo skus www.ordnancesurvey.co.uk
robia mapy v UK dufam ze aj v irsku
samotna mapa sa vola explorer a je v mierke 1:25 000
ale GPS tiez pomoze :D :D :D
29.04.2006 - 23:02:36
00
A co tak Garmin Edge 305. Mate s tym niekto skusenosti?

WEB: http://www.risko.org
BIKE: http://bike.risko.org/bike
Riško 4:0 Crank Brothers

03.05.2006 - 20:42:45
00
Pouzivate niekto Base Camp? Mne uz opakovane - naposledy dnes som stiahol poslednu verziu - pri pokuse ukoncit program ztuhne system. Pod Windows 7. Ide to zhodit len cez Spravcu uloh ani to nie vzdy.
(Nechcem otvarat novu temu. Sem to asi pasuje.)

Musi na vas dozerat aj niekto dospely. :-)
http://www.tronkosice.sk

10.10.2012 - 07:35:42
00
pista napísal:
... Base Camp ...

Používam verziu 4.0.2 s mapou "GPSForum Topo SK v2" pod Win7 Professional, Build 7601, Service Pack 1. Nemám s tým žiadny problém.
10.10.2012 - 08:30:52
00
Ja používam verziu 3.3.3 (Windows 7) a 3.3.2 (OSX 10.6) a obidve fungujú bez problémov. Teda vravíš, že neupgradovať?
10.10.2012 - 09:05:45
00
Zatial neviem v com je problem. Verzia 4.0.2 - dnes som ju tahal a instaloval. Windows mam Home edition. Zvykam planovat v Oziexploreri a Mapsource pouzivam len preto, ze Ozi nepozna moju Dakotu 10 - takze na prenos. Asi este chvilku vydrzim bez BaseCampu.

10.10.2012 - 10:19:37
00
OziExplorer pozná Dakotu. Aj iné štáty (Montana, Oregon). Akú máš verziu Oziho?

Tiež plánujem v OziExploreri. Dokonca výhradne. Oregon však pripájam ako úložište a stiahnem si z neho GPX, ktoré importujem do Oziho. A naopak, trasu vyklikanú v Ozim exportnem do GPX a následne skopírujem na kartu Oregona. Funguje aj priame prepojenie Oregona a Oziho, nie je problém trasu stiahnuť, alebo poslať.

... "Jinýmu bych žebřík půjčil, ale Hájkovi na.ser."

10.10.2012 - 10:39:41
00
Pouzivam Ozi 3.96.4.a Dakota 10 - funguje priame spojenie, ale ak mam napr. dve trasy tak som mal problem a preto radsej exportujem gpx a toto natiahnem cez Mapsource (aspon pri tom skontrolujem).
PS Ak mam napr. trasu tam a nazad tak GPS mam chvilku problem spoznat ci idem tam alebo sa uz vraciam a preto v taky cas radsej urobim dve trasy. Obcas sa stane, ze k dajakemu useku pripravim aj variantu pre pripad, ze bude viac bahna nez mi dokaze manzelka pri navrate akceptovat. :-)

10.10.2012 - 10:58:40
00
keyboard_arrow_up