Ja som s Garminom spokojny, ale v poslednej dobe ma serie to navigovanie, ked odbocis z planovanej cesty a zacne ti Garmin trubit, ze otoc sa/otoc sa (u-turn). Pritom dobre viem, ze je to hovadina. A re-routing trva asi tak 10min kym ho napadne, ze ahaa aj takto sa da ist :D Ale zevraj 1030 plus to robi rychlejsie omnoho co som pocul a hned reaguje
24.11.2021 - 13:49:20
00
Toto napr pri Bolt mi nerobi, ked idem mimo trasu upozorni ze ides zle a o chvilu mas reroute najblizsou cestou k planovanej.
24.11.2021 - 14:14:13
00
BigGuy napísal:
Ja som s Garminom spokojny, ale v poslednej dobe ma serie to navigovanie, ked odbocis z planovanej cesty a zacne ti Garmin trubit, ze otoc sa/otoc sa (u-turn). Pritom dobre viem, ze je to hovadina. A re-routing trva asi tak 10min kym ho napadne, ze ahaa aj takto sa da ist :D Ale zevraj 1030 plus to robi rychlejsie omnoho co som pocul a hned reaguje


To je pravda, toto nefunguje velmi dobre.
24.11.2021 - 14:55:51
00
Caute. Uvazujem, ze prejdem na Garmin, len mam este nejake otazky.
1. Dokaze fungovat iba ako tachometer? tj. ze ulozi vdialenost, cas atd do celkovych udajov aj bez zaznamenania trasy?
2. Ake udaje sa zaznamenavaju pre jednotlive profily? vzialenost, cas, vyskove metre?
24.11.2021 - 20:59:45
00
Myslím, že sa niečo podobné nastaviť nedá. Garmin ukladá proste všetko, čo dokáže sledovať a spracovať z údajov GPS (zároveň aj všetko z pripojených senzorov). Zobrazenie vybraných údajov je asi možné až následne nejakou voľbou zobrazenia v Garmin Connect alebo inej "výstupnej" aplikácii.
24.11.2021 - 21:20:19
00
Tak to je pre mna blbe. Nezaznamenavam rozne mensie presuny ale chcem ich mat v celkovych statistikach.
A ked mam spustene zaznamenanie trasy, tak dokazem do pristroja nahrat GPX a spustit podla neho navigaciu bez prerusenia zaznamu?
24.11.2021 - 21:37:26
00
Spustiť hej, ale nahrať nie. Musí tam byť už pred začiatkom záznamu.
24.11.2021 - 21:44:10
00
Priznam sa, ze moc som nepochopil tvoju odpoved :$ Cize bez prerusenia zaznamu nenahram GPX?
24.11.2021 - 22:04:51
00
Presne tak. Dokážeš si pri bežiacom zázname spustiť navigáciu po trase, ktorú si už poslal do prístroja skôr. Ale nedokážeš do neho počas záznamu nahrať ďalšiu trasu.
24.11.2021 - 22:07:32
00
Ok, dik hosi.
24.11.2021 - 22:18:45
00
klaxon Nikdy som to sice nepouzival, ale ked si na G530 idem pustit aktivitu, mam na vyber aj Indoor profil a vtedy nezaznamenava GPS, kedze si akoby vnutri, ale zaznamena iba data zo senzorov. Ak si teda mal toto na mysli v bode 1, tak to podla mna garmin vie.
24.11.2021 - 23:02:22
00
BigGuy napísal:
Ja som s Garminom spokojny, ale v poslednej dobe ma serie to navigovanie, ked odbocis z planovanej cesty a zacne ti Garmin trubit, ze otoc sa/otoc sa (u-turn). Pritom dobre viem, ze je to hovadina. A re-routing trva asi tak 10min kym ho napadne, ze ahaa aj takto sa da ist :D Ale zevraj 1030 plus to robi rychlejsie omnoho co som pocul a hned reaguje

1030Plus robí to isté. Ideš po "polňačke" a on ti naplánuje U-turn po 1km. Ako keby si išiel s kamiónom. Pár krát sa mi stalo, že som šlapal do kopca ako idiot a zistil, že on trasu neprepočítal a mám sa vrátiť. Tá navigácia nemá absolútne žiadnu logiku. Zareaguje síce okamžite, ale nezmyselne. Najhoršie je, že nevieš, že ona naplánovala U-Turn. Až keď sa priblížim k odbočke a prepne sa na mapu, zistím, že ma posiela s5. Psycho. Proste po prepočítaní treba vždy čeknúť mapu, kadiaľ navigácia naplánovala obchádzku a či to je obchádzka alebo iba kruháč, kde sa dá s návesom otočiť. A to je zase niekedy problém, lebo za jazdy má Pluska problém zoomovať a posúvať mapu. Proste ten procesor to asi nestíha. Mrzne to alebo ju nedokáže vykresliť. Keď stojím tak to iba laguje ale vykresí ju.
A najlepšie je, že pokiaľ trasu prepočíta, tak už nedokáže prepočítať výškový profil. Nezobrazí stúpania, climbing, absolútne nič. Ani kopce na pôvodnej trase. Po napojení na pôvodnú trasu už výškový profil zobrazí.
Npr. sa mi stane, že na začiatku stúpania zle odbočím / zídem pár metrov z trasy a navigácia to zaregistruje. Tým pádom sa ale stratí výškový profil. Ja sa hneď vrátim na pôvodnú trasu, ale nefunguje climbing. Obrazovka ostane zamrznutá. Chytí sa po pár minútach / stovkách metrov. Nemám to zmerané koľko jej to trvá. Je to nejaký problém s traťovými bodmi.
Takže ak zvažuješ nový Garmin, počkaj na nástupcu Plusky. Aj keď pochybujem, že to bude lepšie. Možno nebude tak lagovať, ale všetko ostatné sú softvérové záležitosti, ktoré Garmin proste nerieši.
24.11.2021 - 23:11:34
01
Joe, podla mna predaj a kup wahoo alebo nieco ine, usetris si nervy aj klavesnicu

Disclaimer: mam Garmin, pouzity, stary, som relativne spokojny-cim netvrdim, ze nema muchy, aj GConnect
24.11.2021 - 23:40:42
00
klaxon napísal:
Priznam sa, ze moc som nepochopil tvoju odpoved :$ Cize bez prerusenia zaznamu nenahram GPX?

Wahoo toto vie mám pustený záznam a chcem niekde navigovať pozriem mapy.cz spravym trasu dám export priamo do Wahoo apky a o pár sekúnd mám trasu v GPS spustíš navigovanie a pokracujes a tak isto sa dá ukončiť navigovanie bez toho aby si ukončil záznam.
25.11.2021 - 06:08:12
00
Joe70 napísal:
1030Plus robí to isté. Ideš po "polňačke" a on ti naplánuje U-turn po 1km. Ako keby si išiel s kamiónom. Pár krát sa mi stalo, že som šlapal do kopca ako idiot a zistil, že on trasu neprepočítal a mám sa vrátiť. Tá navigácia nemá absolútne žiadnu logiku. Zareaguje síce okamžite, ale nezmyselne. Najhoršie je, že nevieš, že ona naplánovala U-Turn. Až keď sa priblížim k odbočke a prepne sa na mapu, zistím, že ma posiela s5. Psycho. Proste po prepočítaní treba vždy čeknúť mapu, kadiaľ navigácia naplánovala obchádzku a či to je obchádzka alebo iba kruháč, kde sa dá s návesom otočiť. A to je zase niekedy problém, lebo za jazdy má Pluska problém zoomovať a posúvať mapu. Proste ten procesor to asi nestíha. Mrzne to alebo ju nedokáže vykresliť. Keď stojím tak to iba laguje ale vykresí ju.
A najlepšie je, že pokiaľ trasu prepočíta, tak už nedokáže prepočítať výškový profil. Nezobrazí stúpania, climbing, absolútne nič. Ani kopce na pôvodnej trase. Po napojení na pôvodnú trasu už výškový profil zobrazí.
Npr. sa mi stane, že na začiatku stúpania zle odbočím / zídem pár metrov z trasy a navigácia to zaregistruje. Tým pádom sa ale stratí výškový profil. Ja sa hneď vrátim na pôvodnú trasu, ale nefunguje climbing. Obrazovka ostane zamrznutá. Chytí sa po pár minútach / stovkách metrov. Nemám to zmerané koľko jej to trvá. Je to nejaký problém s traťovými bodmi.
Takže ak zvažuješ nový Garmin, počkaj na nástupcu Plusky. Aj keď pochybujem, že to bude lepšie. Možno nebude tak lagovať, ale všetko ostatné sú softvérové záležitosti, ktoré Garmin proste nerieši.

830 a 530 maju vykonnejsi procesor. Mapa nelaguje vobec. Pri dlhych trasach ani nezaregistrujem, ze by nieco spomalilo, ked vypise, ze course found,hned nabehnu aj kopce. Rerouting nepouzivam, lebo ten je len tak dobry, ako je kvalitna mapa a aj to niekedy blbne.
25.11.2021 - 09:10:45
00
keyboard_arrow_up