Ja jazdím s 530 už 4. rok a nastavoval som to podľa návodu iba raz. Odvtedy som už iba inštaloval updaty a aplikácie. Vyskúšal som ich niekoľko. Nakoniec používam iba SPH Graph SPHGRAWH a JMG-DTF Cycling VO2 Max.
29.11.2021 - 09:49:18
00
Sesulak ale na strave treba stale upravovat typ biku alebo tam ti to tiez priradi automaticky?
29.11.2021 - 09:51:26
00
Ja mam len jeden.
29.11.2021 - 09:54:53
00
martinsulovsky napísal:
Sesulak ale na strave treba stale upravovat typ biku alebo tam ti to tiez priradi automaticky?

Toto asi 530 nerobí, ale nemám s tým problém po návrate v rámci "štúdia" výjazdu to na STRAVe/Garmin Connecte aktualizovať.
29.11.2021 - 10:03:42
00
V garmin appka to robi automaticky tak neviem co tam nastavujes 🤷‍♂️ jedine pri starsich modeloch bolo treba upravit z toho co mam vyskusane tak v edge 500 som mal 3 profily ale v GC bolo treba upravit lebo vzdy to hadzalo do predvoleneho
29.11.2021 - 10:05:03
00
K tým bikom a profilom. Na 130 nemám žiaden profil lebo nie je potrebný (aj tak tento prístroj to nepodporuje :)) a na 530 jeden MTB a jeden Road. Ale ako sa to ukladá v Connecte ma netrápi, aj tak používam len Stravu (nepotrebujem všetko robiť a upravovať dvojmo či trojmo na každej platforme), kde si v prípade cestného výjazdu pri základnej úprave zmením bike (aj tak musím zmeniť názov, prípadne orezať štart)

Ja stále nemôžem prísť na chuť ovládaniu 530, možno to bude tým, že stále aktívne používam 130 a tá to má proste lepšie a jednoduchšie vymyslené. A nejde iba o prvotné nastavenie (to bol teda iný pôrod), ale aj ovládaní pri bežnom používaní - prepínania obrazoviek, pozastavovanie výjazdu, ukladanie, prezeranie menu počas jazdy a pod. Vždy sa musím zamyslieť ktoré tlačidlo použijem. Na 130 mám len 2 ktoré sa používajú na potvrdenie a zrušenie ponuky, alebo na pauznutie či stopnutie výjazdu (a zvyšné 2 sa používajú na pohyb v menu). Na 530 sú na základne potvrdenie a odmietnutie, či pauznutie a pod používajú 3 či 4 tlačidlá a ešte nie úplne intuitívne umiestnené (a ďalšie 2 na pohyb v menu). Za ten čas som si ešte nezvykol a asi ani nezvyknem.
29.11.2021 - 11:17:07
00
Si mal zobrat dotykovu 830tku. S najnovsim updatom mi vyskocilo aj ze touch screen updated a sa mi vidi ze v hrubsich rukaviciach reaguje displej na dotyk ovela lepsie. Inak povedane, este sa mi displej v rukaviciach po tom update nepodarilo zablokovat.
29.11.2021 - 11:35:44
00
milos21 v connecte netreba upravovat typ biku resp aktivity...tam to je automaticky no do stravy sa to nejak nevie preniest
Tie dotykove displeje...je to ovela rychlesjie s nimi a aj praktickejsie zvlast pri pouzivani mapy...820 vraj mali horsi ten dotyk ale 830 majitelia chvalia ze je to fajn posun v tomto smere
29.11.2021 - 12:46:44
00
Ja dotykový určite nechcem, pochybujem že je to tak zázračné a bezproblémové, že tomu nevadí, voda, pot, blato, rukavice, zima a rosenie a pod. čo vadí moderným mobilom
29.11.2021 - 12:50:19
00
Okrem dazda tomu nevadi nic. V dazdi to obcas blbne ked chces dotyk ale tak vtedy zamknem ovladanie a je pokoj. Popravde ak je pre teba ovladanie 530 taky problem tak neviem ako ovladas mobil alebo pc.
Jedine cim tomu ublizis je fyzicke nasilie. Ja som dokupil ochranne sklo a silikonovy obal a sluzi to uz cez 2 roky aj na mtb, gravel, ceste...
A to mam lopatu 1030
29.11.2021 - 13:01:01
00
milos21 napísal:
Ja dotykový určite nechcem, pochybujem že je to tak zázračné a bezproblémové, že tomu nevadí, voda, pot, blato, rukavice, zima a rosenie a pod. čo vadí moderným mobilom

Chces povedat ze ovladanie resp tlacidla 530 su TOP? 🤔
29.11.2021 - 13:03:31
00
martinsulovsky, skús mi napísať postup, ako priradiť bicykel k jednotlivým profilom, dodnes som to nenašiel a v Connecte manuálne priradzujem po výjazde.

K ovládaniu 830 vs 530. To naozaj je jedno lepšie ako druhé? Nech uvažujem z akejkoľvek strany, tak mi vychádza, že to bude o prioritách. Používam mapy len na nachystaných trasách, takže v mape sa nepotrebujem "pohybovať". Keď prirátam, že mi na výjazde vadí čo i len malá šmuha na displeji, asi by ma vyvredilo z upatlaného displeja 830-ky. Niekomu to nevadí, navyše potrebuje viac využívať navy, tam to pochopím, a je to jasné plus. Sú ale ľudia, u ktorých to bude kontraproduktívne.

milos21, ak je problém 530, neviem, čo s tebou robia mobily. Naopak, podľa toho, čo popisuješ, že potrebuješ nonstop loziť do menu, tak tie mobily musíš používať podobne... Nejak si to odporuje. Na 530 je to len o zvyku. Tých xy f-cií sa nedá ovládať dvoma tlačidlami. A pritom sú tak logické. Jedno zapínacie. Dve pre pohyb hore-dole, dve na potvrdenie a návrat a zo spodu (tie sa hádam nedajú zmýliť s ostatnými) jedno na zapínanie, pauzovanie a ukončovanie a druhé na okruhy (to som za dva roky použil asi... 5x). Na začiatku nastavíš, po pol roku donastavíš (vychytáš muchy podľa konkrétneho používania) a viac do menu nelezieš... Ale zas, možno to niekoho baví stále niečo prestavovať, či nebodaj v tom pozerať nejaké štatistiky, ktoré sú tak prehľadné na veľkom monitore :)
29.11.2021 - 14:01:36
01
Mirec_K aky garmin pouzivas?
29.11.2021 - 14:03:46
00
530-ku. Nikde sa mi nepodarilo priradiť bicykel ku konkrétnemu profilu.
29.11.2021 - 15:18:53
01
ach, kolko krat este bicykel sa neradi k profilu ale mozes si k aktivite (cyklistika, akakolvek) priradit defaultne jeden bike
ale to sa nastavuje v connecte
a kedze edge zariadenia su len na bike tak vzdy ked urobis nejaky vyjazd tak sa ti tam nahakuje bike ktory si zvolist ako hlavny

Prílohy:

bike default.PNG
bike default.PNG 50.02 KiB thumb_up0thumb_down

29.11.2021 - 15:41:55
00
keyboard_arrow_up