Dnes som objavil zaujímavú funkciu Edge. Niekedy sa mi stane, že potrebujem výjazd skrátiť. Vtedy si v Edge alebo v mobile nájdem trasu / skratku ktorou trasu skrátim a pripojím sa k pôvodne plánovanej trase. Riešil som to jazdou bez navigácie podľa mapy, prípadne som zrušil pôvodnú navigáciu, naplánoval v Edge trasu / skratku k bodu pôvodnej trasy kde som sa chcel pripojiť, po dosiahnutí toho bodu znovu zrušil navigáciu, načítal som pôvodnú trasu, zvolil nenavigovať na začiatok trasy a pokračoval v navigácii domov.
Dnes som zistil, že stačí pauznúť pôvodnú aktivitu a nájsť na mape bod kde sa chcem skratkou na pôvodnú trať pripojiť. Kliknem tam prstom, zobrazí sa POI, vyberiem možnosť navigovať. Pôvodná aktivita ostane pauznutá a Garmin naviguje klasicky k danému bodu. V momente keď som sa blížil k danému bodu, spustil som pôvodnú pauznutú aktivitu. Garmin donavigoval k danému bodu a následne už navigoval k cieľu pôvodnej aktivity.
Myslím, že by nebolo treba robiť nič a sám by sa prepol. Lebo bežne keď zle odbočím a pauznem navigáciu aby nepípala ako besná, v momente ako sa napojím na plánovanú trasu, navigácia sa sama spustí.
A možno pri plánovaní skratky pôvodnú aktivitu ani nie je treba pauznúť. To som neskúsil.
Je to príjemná fičurina.
06.08.2022 - 23:13:11
02
caute neviete mi poradit mam garmin 830 a neviem nahrat ziaden gpx subor. Pise mi stale: Pri odovzdávaní sa vyskytla chyba. Skúste to znova.
26.08.2022 - 16:26:58
00
Import ako dráha do garmin connect? Skúsil si iné gpx?
26.08.2022 - 20:08:23
00
Vie mi niekto vysvetlit tuto nezrovnalost? Ide o nastupane vyskove metre pri turistike na Velku Racu. Podla grafu aj podla min-max nadmorskej vysky vsetko sedi, ale nastupane aj naklesane metre pise vyse 5000. Mam to syncnute so stravou a ta sa ani nepytala a hned to zmenila na 920vm nastupanych. Tie uber-uletene cisla mi ukazovali hodinky uz pri samotnej aktivite. Zhravane to bolo na Garmin Instinct Solar. Pocasie bolo take, ze rano pod mrakom a hmla, casom sa to potrhalo a vyliezlo slnko. Ale myslim, ze akakolvek zmena pocacia by nemala sposobit 5-6 nasobne navysenie nastupanych metrov.

Prílohy:

oscadnica-mapa.PNG
oscadnica-mapa.PNG 57.99 KiB thumb_up0thumb_down

oscadnica-stats.PNG
oscadnica-stats.PNG 47.71 KiB thumb_up0thumb_down

26.08.2022 - 21:08:52
00
Ten výškový profil máš zubatý ako hrebeň. Odhadom tam máš aj 200m skoky a s počasím to nijako nesúvisí. To ti narobilo to stúpanie. V prvom rade by som skúsil reštart. Každopádne je to chyba hodiniek. Zvykne to robiť pri GPS, ale tam to slušná apka v mobile dokáže vyhladiť. Pri barometrickom výškomere by to robiť nemalo. Ani u Garmina.
26.08.2022 - 22:28:58
10
Mas pravdu. Ked idem po tom grafe, v jeden moment som v 1039mnm, v dalsi 879mnm a hned naspat na 1040mnm. Ok skusim restart a odsledujem si to. Diky.
26.08.2022 - 22:35:49
00
Dve otazky na Edge530,
-Neda sa nastavit skratka k nejakej funkcii? Konkretne sa mi jedna o podsvietenie, nech ho nemusim hladat na x-klikov v nastaveniach ale nejak jednoducho 1-2-3 tlacicami pocas jazdy zapnut/vypnut trvale podsvietenie.
-Ako vypnut aby mi pokazde, ked zblbe alebo nejak chybne zaznamena priliz vysoky tep (typicky vysoko cez 200) aby mi ho automaticky nenahodilo ako nove max a hned z neho nenastavilo nove zony srdcoveho tepu?
30.08.2022 - 12:45:36
00
to je moc sofistikovane na garmin, rovnako ako priradit bike ku typu jazdy :)
30.08.2022 - 12:48:23
04
Ahojte len pre info, vysla nova verzia OS pre fenix 7 a epix 2 kde je okrem kopec inych veci aj vylepseny management s vyberom vhodnej GPS a tym padom to setri baterku. Tato funkcia bola predstavena v novych Enduro 2kach a teraz prisla aj na ,,starsie,, modely. Podla typu prostredia by to malo usetrit slusne mnozstvo baterky.
30.08.2022 - 12:50:59
00
bubbic Nechce sa mi hľadať info či tie hodinky majú / nemajú barometer a vyzerá to, že výšku brali len z GPS. Aj Garmin Connect to vie skorigovať:
webová verzia - pod obrázkom hodiniek je "Korekcie stúpania : "
30.08.2022 - 13:10:33
01
lacoge Barometer tie hodiny maju. To bol jeden z dovodov vyberu hodin. Moznost korekcie v Connecte som si vsimol, ale rad by som, aby to fungovalo normalne, nie ze sa po vyslapani tretiny z cca 1000vm pozriem na hodiny a vidim 2000vm...
30.08.2022 - 14:03:32
00
No neviem ale takto sa zariadenie s barometrom nemá chovať. Ak sa to stalo prvýkrát a po resete sa to už nebude stávať tak ok - inak asi na reklamáciu. Záznam výšky nemá mať také zuby ale je plynulý.
30.08.2022 - 14:57:54
01
Motat sa po hradzi s 950vm...
Tak som napisal do Garminu :(

Prílohy:

BAhradza-mapa.PNG
BAhradza-mapa.PNG 126.73 KiB thumb_up0thumb_down

BAhradza-stats.PNG
BAhradza-stats.PNG 42.79 KiB thumb_up0thumb_down

30.08.2022 - 22:22:38
01
internety sú plné problémov s barometrom na Instinct v1, hlavne kvôli jeho umiestneniu v tele hodiniek. takéto hlúposti mi to ale nikdy nerobilo, pošli ich na reklamáciu a kúp Instinct v2, tam je umiestnený na rovnakom mieste ako na Fenixoch
31.08.2022 - 04:42:34
12
Ahoj. Nedarí sa mi spárovať nový GE 1040 s mobilom Samsung Galaxy S9. Vyskúšal som už všetky možné tipy a triky z webu, aj od technickej podpory SK garminu.
Rozumej: nespáruje mi zariadenia tak aby sa mi preniesli snímače, varia radar, nastavenie obrazovky atd. Všetko by som musel nastavovať ručne.
Pri GE 1000, ani pri GE 530 som s týmto problém nemal.
Budem vďačný za každú radu.

P.S. tech podpora garminu mi ešte doporučuje vymazať docasné súbory app GC v mobile. Na čo teda nemám odvahu, ani neviem kde ten file hladať.
31.08.2022 - 11:12:46
00
keyboard_arrow_up