za "paired" sipkou ukazuje na lave spodne tlacitko "press to disconnect" ... ale pre navrat do menu musis ist lavym hornym tlacitkom,
06.12.2020 - 20:59:03
00
Ano,tlacitko pod sipkou je stlacene "Paired"
06.12.2020 - 21:12:02
00
Este poradte prosim,ako nastavim percenta pri baterii ?
v specifikaciach pisu toto : Napájanie * (6 možností zobrazenia údajov)
Dakujem

Prílohy:

percent.jpg
percent.jpg 82.36 KiB thumb_up0thumb_down

06.12.2020 - 22:00:07
10
Tak po asi 2 rokoch som sa konecne rozhybal a pusitl sa do procesu nahradzania a zjednodusovania divajsov /cyklokomp s vystupom do PC,tracker,mobil1,mobil2/. Kedze medzitym prestali ponukat vybrany /pred 1.5rokom :D/ model Super GPS, tak som sa rozhodol pre Super GPS Pro. Pocasie (a ine zalezitosti) ale neboli zrovna idealne pre mna, tak som to zatial neotestoval dostatocne pocas 14dni /aj ho zatial vozim pekne v suchu a obale v batohu/ = 3x bike vyjazd. Co su pre mna ale podstatne, su cisla .. a to co najviac presne :P A tu sa dostavam k tomu, preco sem pisem dojmy :) Divajs je sparovany s ANT+ snimacmi sucasneho tachaca (s nim som spokojny az na par veci, niektore z nich mi trochu "piju" krv).

+ vzdialenost/cas .. vyzera ok, na cisty cas je asi treba zapnut pauzu /neviem ci ma vplyv na nieco ine, vypol som ju, takze len hruby, ale ak to nema cisty cas, tak je to nanic (vie to niekto?) /
+ tepak .. vypada ok, maalinko sa lisi v priemere , kalorie neviem, nepozeral som ci to ma
+ aplikacia do mobilu .. nemal som s nou problem, splnuje zatial ocakavania, prenos do mobilu je fajn, rychlost neni velka, ale pochopitelna
+ ovladanie .. matuce, ponekud neintuitivne, ale tak da sa zvyknut, ak sa pouziva len jeden
+ pamat 800h je asi viac nez dost, po 3 vyjazdoch ukazuje 802h :lol:
+ navigacia,mapy,strava,powermeter, vydrz zatial neoverovane
+ v menu da sa dobre orientovat (len tie tlacitka su neintuitivne)
- GPS da sa len 1 sekunda alebo adaptive .. spravne by mal mat moznost nastavit cas/metre, podla toho co pride skor (taky mam tracker) .. neviem co je lepsie.
- pri tretom vyjazde som potreboval preparovat ANT snimac. Bez uspechu. Musel som ho vypnut. Bryton nemal ziaden problem.
- neni IPX .. co by nebol problem, aj konstrukcia vypada , ze by to malo drzat, ale ani vyrobca neuvadza nic .. extreme weather rezistant je marketingovy zvast. Cyklokomp musi vydrzat dazd, mraz, padnutie do vody. Mohli to otestovat a dat ako info. Tak som na pochybach. Hlavne preto, ze je vidno, ze je konstruovany aby vydrzal /guma v predele, skrutky .. uzaver USB konektoru .. tuna je Bryton slabsi/.

Co je ale vazny problem:, preto to sem pisem, lebo nemam nervy zas travit hodiny na nete dohladavanim po forach

- teplomer: to je asi zly vtip :o .. ukazuje standardne asi o 12 stupnov viac .. v miestnosti s dalsimi meradlami som len kukal ako puk. Ale potom ma nieco napadlo a skusal som s dalsim podobnym divajsom, tak som zistil, ze toto asi nepojde poriesit velmi. Ocividne je problem v zahrievani teplomera vnutornou elektronikou /je to vidno ako stupa teplota po zapnuti/, ale napr. Bryton ukazuje podstatne lepsi udaj /aj ked aj ten je mimo/. Pride mi nefer, aby som si platil za nieco, co je nepouzitelne. Externy teplomer s ANT+ to asi nevie .. a aj keby, treba ho prilepit na tachac a starat sa o jeho baterku :/ Udaj o teplote je pre mna dost podstatna vec .. a ked toto zvladal tachometer z roku 2002 a to viac nez dobre, tak toto naozaj nechapem ... ma toto Garmin poriesene ? Alebo inak .. da sa toto poriesit ? Aby to ukazovalo naozaj spravnu teplotu a konzistentne ?

- prevysenie .. toto je velmi dolezity udaj /kedze vzdialenost sa da urcit celkom v pohode s vysokou presnostou aj z gps zaznamu/ a pristroj ma barometer /ocividne funkcny/ .. tak rozptyl vyskovych je neuveritelne zly. Ano, ziaden barometricky vyskomer nebude na 100% rovnaky .. ale tam, kde viem urcit s velmi vysokou presnostou prevysenie, jednak z vrstevnic, jednak z opakovani /mnohonasobnych/ a naviac je tu Strava, tak 630m vs 890m mi pride naozaj absurdne. Podobne aj skoro 200m naviac pri cca 1120m. Ovsem posledny, treti vyjazd sa lisil uz len asi o 60-70. Co je ale este horsie, pretoze ocividne nie je pristroj konzistentny v merani. Pri barometrickych vyskomeroch sa pouzivaju filtre, aby vyvazili prudke zmeny tlaku, plus sw musi prepocitavat zmeny tlaku aj v zavislosti od teploty /ktora je tuna hodne mimo/. Zohnal som si aj Bryton a ten ma zatial len 2 vyjazdy, ale oba su dost blizko jak Strave, tak mojmu sucasnemu tachacu a celkovo realite. Da sa s tym nieco podniknut, aby to ukazovalo spravne ? Viem, ze aj niektorym Garminom toto lieta .. za tych 18 rokov by som cakal, ze taketo zakladne veci su davno poriesene, ale ocividne nie.

Je to pekna hracka a dost sa mi lubi, celkom by som s nou bol spokojny, dalo by sa .. ale ked to nie je schopne konzistentne s aspon s 5% rozptylom merat zakladne veci, tak naco sa to vlastne predava ? Ved toto zvladaju zariadenia za 25e !!!

Pisem to sice kvazi ako rychlu recenziu, ale vlastne je to otazka, ci niekto vie, co sa s tym da poriesit. Ako tracker to je ok, ale ako tachac nie. Ci to mam rovno hodit do Dunaja ? Nerobim si iluzie ani o Garmine, uz som tu cital toho tiez dost :lol:

ps: Bryton Rider 410 /ten co som kupil/ ma niektore veci poriesene lepsie, ale appka ma nasrala hned po instalacii a zatial som nenasiel silu analyzovat tie dva vyjazdy. Prevysenie je tam ale celkom ok. Len je daky ozrutny :o O problemoch s prevysenim a teplotou som vedel uz predtym , videl som to live, ale tak som sa nadejal, ze .. no nic :D

vlastoch .. ty ho asi mas, tak povedz nieco :D Predtym si tusim mal Sigmu Rox nejaku.
30.12.2020 - 15:32:49
22
@lto uz ho nemam, mal som Mexa XL, na augustovom kralovskom mtb neprezil 2 prietrze mracien a porucal sa ... uspesne som vyreklamoval a vratili peniaze :-)
ale co si pamatam:
- cisty cas meria, zapni autopauzu, niekde to tam je
- na ovladanie som si musel zvykat aj ja, opak user-friendly :-)
- pri parovani sniacov, pri automatickom nahravani na cloud a stravu to obcas blblo, trebalo manualne ...
- teplomer ukazoval o dost viac stupnov aj vonku ...
- vyska: ten rozdiel co uvadzas mozno nema pricinu v barometri, ale v nespravne nastavenej pociatocnej vyske pri starte ... ak ti na starte neukazuje spravnu vysku, musis mu ju povedat rucne, treba ist v zariadeni do menu a nastavit ju ... nie vzdy ju urci spravne z GPS ... ale na celkove nastupane metre to nema vplyv, lebo tie sa pocitaju ako rozdiel ... ja som s vyskou ani nastupanymi metrami problem nemal
celkovo to bol moj najlepsi cyklokomp za rok a pol, pocas ktoreho som vystriedal 7 kusov roznych znaciek ... keby sa neutopil v dazdi, mam ho doteraz, merania perfektne a ako bonus super navigacia ....
30.12.2020 - 16:08:04
02
Autopauza bola default on, som ju vypol, ze reku lepsie spocita metre :D. Ok, je to tak ako som predpokladal.
S tym nastavovanim vysky .. uff, to teda neviem ... preco ? Ja som nikdy na svojich predoslych tachometroch nic nenastavoval, bolo uplne jedno ako lietal tlak, proste ten rozdiel spocital vzdy dobre /teda pri burke ten posledny tachac obcas trochu uletel, to je fakt :( .. predosle nie/. Ale je mozne, ze je to tak ako pises. Nechapem sice preto to tak ma .. leda ze by pri zaciatku ten rozdiel napocital. Hmmm. Cize dalsia investigativa, auuu.
XL inak vyzera paradne, len na moj vkus je moc velky :D .. ale som dost prekvapeny, ze neprezil dazd. Konstrukcia vyzera naozaj tak, ze by to mohlo byt IPX69, ci ako sa oznacuje vydrz zariadenie polhodiny v potoku meter ponoreneho. Ten teplomer ale vadi dost :( .. uz som si zvykol, aj ked nemam desatiny.
Inak nechapem celkom to ovladanie, ze preco vzdy neintuitivne na to idem :D Ale tak to neni az tak velky problem.

A teraz mas aky ? Ak mi zlyhaju tieto moznosti, tak potom uz asi len Garmin 530 s powerpackom /alebo ostanem pri tom, co mam/. Len ci naozaj vie merat. Lebo mne velmi nezalezi na km co jazdi skoro kazdy, ale na celkovom prevyseni.
30.12.2020 - 17:33:04
00
lto dalsi v poradi bol edge 530, ako vsetky pred nim uspesne vyreklamovany lebo opat vadny barometer ... na 530 vraj dost reklamacii je, tak som zobral edge 830 a zatial 2 mesiace slape ako hodinky ... :-) inac tie garminy to je ako z ineho vesmiru, konkurencia mi uz pri tom pripada ako detska hracka ... co sa tyka displeja, ovladania, funkcií a roznych meraní a statistík ...
30.12.2020 - 18:44:08
00
Už vyše roka používam mega xl, a zatiaľ spokojnosť. Keď chodíme na výjazdy tak väčšinou majú garminy, sem tam bryton, ale nástupné výškové, a aj aktuálnu výšku máme tak +-do 5m. Nespozoroval som nejaké extrémne rozdiely. Čo sa týka teploty, tak prikladám foto z posledných výjazdov, ako vidieť po presune z vnútra teplota postupne klesla, a počas výjazdu to súhlasilo s realitou. Pozeral som viaceré výjazdy, a ten graf je podobný.

Prílohy:

Screenshot_20201230-184844.png
Screenshot_20201230-184844.png 312.66 KiB thumb_up0thumb_down

30.12.2020 - 18:56:28
02
Ku tym vyskovym metrom, niekedy mu trochu trva kym chyti gps. Ak som vyrazil a zacal zaznamenavat trasu skor, ako som mal signal, tak boli vm mimo. Ked si to na zaciatku odsledujem, metre sedia.
Ovladanie ma na zaciatku tiez zaskocilo :D ale teraz idem bez zavahania (model MegaC)
30.12.2020 - 21:47:34
00
vlastoch: garmin som nechcel, k tej znacke mam odpor, kvoli ich praktikam (mozno uz len minulost) ... ale dovod je ten, ze vsetko co mam menej ako 20h vydrz pre mna nema moc zmysel. Akurat som cital, ze 530 ma aj daky pofiderny gps chipset, toz si ho skrtam. Chcel som chvilu Wahoo Element Bolt, ale ten ma tiez malu bateriu :/

No, medzitym dalsie vyjazdy:

- pve dva vyjazdy, vyskove uletene
- na 3. vyjazd som cosik spekuloval s nastavovanim vysky a zrazu sa odchylil relativne malo
- pred 4. som znovu zapol autopauzu, 4 a 5. vyjazd sedi skoro na meter presne s tachacom.

Signal GPS som mal myslim vzdy, lebo ked ho nema pyta pokraovanie pri zapnuti tracku.

tak to vypada nadejne. Lebo posledny vyjazd sa mi zda, ze uletel trochu Bryton.

Teplotu som zatial neskusal vonku, vozim ho v batohu, vonku je priemerna teplota 2-4st., nameral asi 19-21, vo vnutri ukazuje o asi 10 stupnov viac .. ale to zatial neriesim. Ak to niekomu ukazuje dobre, tak to je fajn.

Ovladanie ma stale matie, ale da sa zvyknut, tlacitka idu ztuha, ale je to asi dobre. Ma to 4 bike profily /vec ktoru som nikda nepochopil, ze je taky problem mat viac profilov/. Menu ma vselico a velmi sa mi paci prehlad a moznost vliezt do zapisanych tras a pozriet stats. Bryton 410 toto nema .. tak neviem vobec pozriet nastupane metre spetne. Vlastne Bryton nemam skoro nic, ale niektore veci sa mi pacia viac.

Bateria zatial neviem, zabudol som totiz, ci som ho nabijal alebo nie /dufam, ze nie, lebo zatial ma odjazdne asi 12-14h a uz pipal, ze chce nabijat/
Kapacita je 800h (tu v eshope pisu 400) a zatial cca sedi. Bryton ma deklarovane 300, ale ked som to prepocitaval , tak to nevyzera , moc sa zaplna v %. Tusim sa da vypnut GPSko, potom vydrzi mozno podstatne viac ako 35h, ale k comu by to bolo :D

Lezyne aplikaciu som skusal hned na zaciatku, celkom fajn, Bryton appka ma nasrdila hned na zaciatku, takze som v nej dalej nepokracoval. Povodne som nechcel XL-ko, pretoze mi prisiel uz moc velky, ale Bryton 410 je rovnako velky a uz mi Super Pro GPS pripada maly :D

Je to tazke .. chcel som si zjednodusit zivot a miesto toho teraz musim riesit 4 zariadenia :x
03.01.2021 - 19:00:19
01
Dalsie poznatky :)
- fw mam 13nieco, novy je 14nieco, fixovali vypocet prevysenia, tak niekedy to dam a uvidime. Posledna jazda zas celkom ustrelil, ale dal som na obrazovku iny udaj tak neviem kedy a preco a kde .. inak tie nazvy , ovladanie, grupovanie .. nemaju to dobre poriesene /priamo na tachaci/, ale neni to nic s cim by sa nedalo zit
- asi sa neda vypnut pipanie pri autopauze/rozbehu :/ nastastie to nie je take zle ako garmin
- baterka v tychto zimach rozhodne na 28h nevyzera, mozno s biedou polovica
- neda sa v menu vymazat record, ktory chcem, len najstarsi .. ??
- display je viditelne nekvalitny , voci brytonu je to veeelka bieda , rozne machule , nejasne, ako keby nasvecoval, nieco sa bude dat poladit, ale machule nie
- tlacitka idu asi az prilis tazko na moj vkus
- nema to informaciu o max. kadencii :o .. toto ma dostalo do kolien .. nechapem /aj v popise to teraz vidim, ze nema/
- teplomer premeriava asi o 2 stupne stabilne viac .. v klude su to hauznumera, zrejme potrebuje pohyb :lol:

Bryton mi strasne pije krv, po stopnuti vynuluje a uz sa k vacsine udajom neviem dostat /hlavne prevysenie/, len vytiahnut z FITka /ale prevysenie neviem ci bude sediet s tym, co ma tachac/. Ale 450tka ich asi ma , ako Lezyne, v historii. Tento Lezyne sice vynuluje tiez, ale pozriet sa to da v pohode. Ale drziak ma vyrazne lepsi Bryton imho.

A ani jeden pristroj, vratane mojho tachac nema desatiny u teplomera :( Barsjaka sigma za 20-30e to ma :/
11.01.2021 - 19:24:54
02
no nepotesil si ma zatial - testuj dalej :-D ano bryton sa po ukonceni zaznamu za chvilku vynuluje a mas po cislach - preto si po dojazde vzdy odfotim obrazovku na ktorej mam nahadzane vsetko co potrebujem vediet. pre istotu - keby sa mi napr. nepodarilo vydolovat fit alebo ho kamkolvek dostat - obcas mi zblbne.
super pro bol favorit ale zatial si ma odradil - a vlastne nielen ty. celkovo lezyne moc neverim. zadarmo to nieje a problemy ako s 10€ pristrojom.

hod to uz konecne na rajdy a vyskusaj navigaciu - ci to ma aspon neaky zmysel :lol: citatelnost mapy, realne navigovanie v lese - ci to je vobec pouzitelne.
11.01.2021 - 21:40:06
00
Budem ho asi vypinat az po opisani udajov :D ... ale rozculuje ma toto, tak odflaknute veci v roku 2021, ked toto bolo krasne zmaknute uz v roku 2002 .. od roku 2003 jazdim s HAC4, HAC4+, HAC4000, tesil som sa, ze az technologie sa vyvinu /trackovanie GPS, BT, to rieisl uz kamarat v roku 2005 cez priemyselne cipy/ .. ze si budem lebedit .. a prd. A fest mi to ide na nervy aj z profesionalneho hladiska.

Na navigaciu sa chystam, ale dnes mi skoro odmrzli prsty aj v rukavici :D .. neni cas sa s tym babrat :lol: .. ale pride mi asi ta obrazovka mala .. fakt to chce XLko :D, ale ked som prepinal, tak mi ukazoval nakreslenu ciaru a dalo sa to.
Inak ale celkovo funkcne a appka, to ma Lezyne celkom zmaknute.

Na rajdoch som to mal dnes prvykrat .. sledoval som teplotu a chcel som aj tie vyskove, ale nevydalo.
11.01.2021 - 21:55:56
00
Po problémoch s Mega XL, na ktorom sa mi zlomili jazýčky zo spodu na držiak, potom mi v lejaku zatiekol a občas nechcel spárovať senzory som ho vymenil za Garmin 530. Inak čo sa týka funkcií, ovládania a výdrže baterky som bol s ním spokojný, ale potom čo som našiel možnosti úpravy obrazovky Garminu cez grafický program, mi teraz lezyne pripadá ako ruská kalkulačka z 80. rokov ?. No a samozrejme farebná topo mapa s vrstevnicami je super.

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 239.18 KiB thumb_up0thumb_down

2.jpg
2.jpg 245.89 KiB thumb_up0thumb_down

3.jpg
3.jpg 258.28 KiB thumb_up0thumb_down

12.01.2021 - 14:04:12
01
Tie jazycky to je veru velmi zle riesenie. Hlavne ked to nahodou vypadne z ruky a vhodne padne a je vybavene.
Hento v Garmine vyzera velmi dobre. A ako s GPS ? Kdesi tu na fore pisali, ze to ma daky Sony chipset a problemy su so signalom. A pocitanie celkove nastupania ? A teplomer ? V porovnani s tym XL.

Zaujimala by ma baterka, deklarovane je 20h, lenze .. kludne moze byt Garminackych 20h viac ako Lezynackych 28 :D .. programovanie devices s prvoradym ohladom na spotrebu neni easy.

Ale je fakt, ze Lezyne aj Bryton teraz mam 1sec interval, aj BT zapnuty. Takze spotreba je vyssia.
12.01.2021 - 14:24:49
00
keyboard_arrow_up