Kenai musel som si Ťa dať k "Followers", lebo asi máš zobrazovanie trás len pre nich.

Tak teda tvoja trasa 4662954161 resp. "Endurance with Tempo and Threshold Efforts" je z Lezyne Super GPS Enhanced a začína na nadmorskej výške 117mnm a končí na 124mnm. Začiatok a koniec trasy sú od seba asi 20m na rovnej ceste. Teda určite chyba minimálne 7m. No a takýchto "nepresností" počas jazdy môžeš mať viac. Len o tom nevieš, lebo nemáš na porovnanie "presné" zariadenie.

Zall kde na Lezyne mega xl je nastavenie nadmorskej výšky ? Viem, že to tam dali, ale v manuály k Mega XL som to nenašiel.
14.02.2021 - 21:24:41
01
v menu v casti "info"
14.02.2021 - 21:26:12
00
MarKac80 Main Menu->Info->GPS->Set Elevation
14.02.2021 - 22:30:47
10
MarKac80 napísal:
Kenai musel som si Ťa dať k "Followers", lebo asi máš zobrazovanie trás len pre nich.

Tak teda tvoja trasa 4662954161 resp. "Endurance with Tempo and Threshold Efforts" je z Lezyne Super GPS Enhanced a začína na nadmorskej výške 117mnm a končí na 124mnm. Začiatok a koniec trasy sú od seba asi 20m na rovnej ceste. Teda určite chyba minimálne 7m. No a takýchto "nepresností" počas jazdy môžeš mať viac. Len o tom nevieš, lebo nemáš na porovnanie "presné" zariadenie.


Sranda, lebo som to dal public... Pozri bod na trase, kde som isiel tam aj spat po tej istej trase, resp, tam kde som isiel na hradzu a dole. Tam su jasne vyskove udaje vieme totiz aky vysoky je nasyp. Zaciatok a koniec nie je optimalny na porovnaie, lebo teplotny drift. Zariadenie bolo teple z domu ked som odchadzal ked som sa vratil malo realnu teplotu. To muselo skreslit data. Tiez neviem ktory bod vidis, lebo je tam nastavena privatna zona. Cize ja aj ty vidime ako zaciatok nieco ine. Tak ci onak 7m za 65km a 2hod 45 min nie je zle. Na trase kde som idel tam aj spat cez ten isty bod 2x je skoro vsade odchylka 2m. Co je podla mna parada.
15.02.2021 - 00:16:11
00
Kenai nehnevaj sa, ale chcel som Ťa presvedčiť, že ani tvoje výjazdy nemajú presnosť 1m ( ale určite viac ako 7m). Pozeral som niekoľko záznamov, ktoré začínajú pri tvojom bydlisku cca. do 20m od domu. Rozsah nadm. výšky sa pohyboval od 111m až 135m. Čo je správne číslo neviem. Na to si račšej zavolaj "zameriavačov".
15.02.2021 - 08:23:48
00
Posli mi prosim screanshot, bud nesedi co hovoris alebo ma strava vaznu bezpecnostnu dieru. (opat) Mam okolo domu skoro 1km diskretnu zonu. Ja nahodou viem co je spravne cislo lebo geodeta som tu mam led som dokoncil dom. Tiez po trase toho vyjadu idem okolo 2 turistickych razcestnikov s presnou nadmorskou vyskou. Aby sme predisli nedorozumeniam, vytiehnem to z trasy. Len dufam ze potom nepoviete ze som si to vymyslel. Zdrojove data verejne publikovat z pochopitelnych dovodov nebudem.
15.02.2021 - 12:24:00
00
Pri dome je to oproti geodetickemu planu cestou tam 12m mimo, cestou spat je to mimo o 2m. Prvy udaj malo gps 23 stupnov celzia a skutocna teplota vonku bola cca 10. Tak preto zrejme ten drift. Spat to uz bolo presnejsie. Ale na kolko neplanujem verene zavesit moju adresu, v tom mi proste budete musiet verit.

Tu je ale nieco co mozem verejne zavesit. Porovnal som to v dvoch bodoch ktore sa dali lahko najst a jednom kde je turisticky razcestnik s nadmorskou vyskou. Chodim este okolo dalsieho ale ten nie je v turistickej mape tak to budem musiet odfotit.
Príloha:
Super GPS nadmorska vyska.png
Super GPS nadmorska vyska.png 1.83 MiB thumb_up0thumb_down



Lunk na plne rozlisenie https://i.postimg.cc/nr6Ns93r/Super-GPS-nadmorska-vyska.png


Naposledy upravil Kenai dňa 15.02.2021 - 13:14:17, celkovo upravené 1 krát.

15.02.2021 - 12:55:51
00
Co vlastne riesis ? Nejak som sa v tom zhluku nicnehovoriacich viet stratil 🙂
15.02.2021 - 13:09:57
00
vlastoch ved pre negramotnych som tam dal aj obrazky. Pozri udaje v kruzkoch a porovnaj. Ked od vacsieho cisla odratas mensie, dostanes odchylku nadmorskej vysky. :!:
15.02.2021 - 13:19:07
00
A tu je este vyjazd kde som jazdil len hore dolu kopcom. Ak by nikto chcel tvrdit, ze je to presne len ak sa nemeni nadmorska vyska.
Príloha:
Lezyne Super GPS nv hill reps.png
Lezyne Super GPS nv hill reps.png 1.85 MiB thumb_up0thumb_down



Na zariadenie za 100E som s tym nadramec spokojny.


Naposledy upravil Kenai dňa 15.02.2021 - 14:00:38, celkovo upravené 1 krát.

15.02.2021 - 13:59:24
00
ja sa pytam co vlastne riesis ... obrazky vidim
15.02.2021 - 13:59:34
00
Pisete tu vsetci ako je vyska mimo a ako vem to rata hluposti. Ked som napisal, ze mne to rata dobre a dal sem link na moj posledny voknkajsi vyjazd, MarKac80 tam nasiel, ze aj mne to ukazuje zle. Tak som sem dal par bodov, kde sa to da lahko skontrolovat. Lebo neiviem co MarKac80 pozeral na kolko, on vidi moj vyjazd inak ako ja. (privatna zona na starava)

BTW: Ale ak mate zariadenie co nafukuje nastupane metre tak prosim pozicajte, chystam sa na gerlaching a pri mojej kondicke kazda pomoc dobra :rofl:
15.02.2021 - 14:10:49
00
Kenai prosím prečítaj si na strava.com niečo o diskrétnej zóne predtým, ako ich budeš žalovať. Hlavne čo vidí follower :-)

A k analýze trasy:
Ja som nie moc na obrázky. Ale verím v RAW data.
Môj postup bol takýto:
1. uložil som do PC trasu, ktorá začína a končí v rovnakom mieste, vo formáte GPX
2. v textovom editore porovnal parameter <ele> pre 1. a posledný bod

Nuž ale skôr by ma zaujímalo (a asi aj všetkých, čo musia čítať tieto žabo-myšie vojny ) ako si sa dopracoval k presnosti 1m na tvojom GPS Lezyne ?
Ešte skús nájsť v tvojich výjazdoch dve rovnaký trasy (alebo ich absolvuj ) a potom porovnaj nastúpané metre.
15.02.2021 - 18:47:48
00
Strava ti dovolila stiahnut povodny subor ? Aha nie, vidim ze GPX povodny bol fit. Idem si vytvorit dalise konto na Strava a vysusat co vlastne vidi follower. Skusal som to asi pred rokom a diskretnu zonu nevidel. Ak ju teraz vidi a dokonca dokaze stiahnut zdrojove data, tak som zo stravou skoncil.

Tie dva vyjazdy skusim. Chcem aby boli na rovnakej verzii FW a take nemam.

S Lezyne GPS som neurobil vobec nic. Rozdielne vysledky pripisujem rozdielnym podmienkam. Mam proste prefeknte pokrytie GPS kadial jazdim. Vplyvom toho sa to asi dobre sklaibruje, tiez zacinam jazdu na plnom signale a nechavam zariadeniu tym padom dost casu na klaibraciu. Jedine, ze by som mal zazracny kus, alebo Super GPS ma vyrazne lesi barometer/GPS priamc ako ine modely ? Kupoval som ho z DE, ze by na slovensku zase mali II. triedu ?.... netusim.

Edit: Strava privatnu zonu followerom nezobrazuje. Overene experimentalne a tiez strava nikde nespomina ze by follower videl do privatnej zony. https://support.strava.com/hc/en-us/articles/115000173384
Tak ci onak, ak vidis takyto zaciatok a koniec ako je tu:
Príloha:
Vidis toto.png
Vidis toto.png 242.31 KiB thumb_up0thumb_down

tak to je 1.5km od miesta kde naozja byvam.

To GPX mi prosim posli.
15.02.2021 - 19:19:58
00
Kenai už som Ti písal . Priznávam, že som sa sekol s diskrétnou zónou. Kopa výjazdov Ti začínala a končila práve z vyznačeného miesta, tak to vypadalo, že diskrétna zóna to nieje. No tá chyba vo vyznačenom mieste stále je, bez ohľadu na to, či je to pri tvojom alebo susedovom dome.

A stále si nenapísal vysvetlenie k presnosti 1m. Podľa čoho si porovnával ? Čo bol tvoj referenčný prístroj ?
Pre meracie prístoje (voltmetre, ampérmetre,..) platí, že referenčný prístroj musí mať o triedu väčšiu presnosť. T.j. ak chceš dokázať presnosť 1m, musíš porovnávať s prístrojom s presnosťou 0,1m.
15.02.2021 - 20:25:15
00
keyboard_arrow_up