Ahojte, aj som googlil aj sa snažím nejako inak to nájsť, ale potrebujem radu:

Kúpil som second hand Lezyne Super GPS, aby som si na dovolenke zaznamenával trasu bicyklovania. Ale ono to robí súbory FIT a nijako ich neviem buď zobraziť na mape alebo previesť na GPX. Potreboval by som to najmä na Androide, lebo PC so sebou na bajku nemám. Ale neviem nájsť nijaký spôsob ani na Androide ani pod Windows...

Poradíte niekto, ako zobraziť FIT súbor z Lezyne na mape alebo ako GPX? Díky
17.07.2019 - 19:45:05
00
ja už roky konvertujem online https://www.gpsies.com/convert.do
treba byť prihlásený, je možné že si tie trasy ukladajú a nejako využívajú, ale to ma netrápi
ak by dal niekto tip na nejakú jednoduchú win desktop aplikáciu, tak by som sa potešil
17.07.2019 - 20:08:53
00
Lukas, diky. Bohužiaľ, nefunguje to na Androide (Chrome), hlási chybný formát súboru FIT. Pritom vo Window to funguje pekne... nechápem to ...
17.07.2019 - 20:13:41
00
pardón, nevšimol som si v tvojej otázke, že pre Android
ja .fitká tlačím do PC cez kábel, zálohujem v Dropboxe, tak som zo srandy skúsil naimportovať do Locusu, na mape zobrazilo, ale keď som dal zobraziť podrobnosti, Locus mi 2x spadol, nechám radšej tak
snáď sa ozve niekto múdrejší
17.07.2019 - 20:26:24
00
neslo by to nejak dostat na stravu? ta ma zobrazenie mapy a aj export do GPX - robi ich sice priserne velke ale robi.
17.07.2019 - 21:51:24
00
Diky, cez Stravu to už nerozchodím. Zajtra vyrážam, niet už času na experimenty.
Budem si to zatiaľ ukladať iba vo FIT a potom pri PC to prevediem na GPX ...
Moja otázka je teda stále platná: ako do šlaka previesť FIT (Lezyne) na GPX v Androide?
17.07.2019 - 23:00:18
00
no jednoducho: https://www.gpsvisualizer.com/convert_input?convert_format=gpx
vyskúšal som, vo webovom prehliadači som vybral .fit z priečinka v Dropboxe, stránka mi vyhodila link, z ktorého som stiahol .gpx, bez problémov zobrazil v Locuse
netuším ale či, alebo kde nájdeš .fit, ktorý stiahneš cez bluetooth, ale asi by si sa nepýtal na konverziu, keby si nemal ani zdrojový súbor...
17.07.2019 - 23:54:52
00
Strava FIT plne podporuje, takze sa z nej aj da urobit export do GPX. Ale Strava ma tendenciu prehnat uploadovany subor cez svoj korekcny algoritmus, tzn. GPX po exporte nemusi byt uplne identicke s povodnym FIT. Takze ak to ma byt 1:1, tak jedine nejaky konvertor.

P.S. Ale ak ide iba o zobrazenie prejdenej trasy na mape, tak to Strava samozrejme z FIT zvladne bez problemov.
18.07.2019 - 08:06:58
00
A preco nepouzijes appku Lezyne? Ved ta to vie stiahnut do mobilu aj zobrazit na mape, vyexportovat atd.
18.07.2019 - 09:49:58
02
keyboard_arrow_up