Zháňam nejaké bezprstové rukavice na použitie od marca do októbra a výlučne na cesťáku. Nevyznám sa v materiáloch, preto prosím o radu skúsenejších, bol by som nerád, ak by som mal už po 20 km ruky mokré ako myš. Pozerám hlavne po týchto http://www.kellysbike.com/SK/doplnky/oblecenie/rukavice/season-black/black#.UTtQ8ld8N2c alebo po týchto http://www.kellysbike.com/SK/doplnky/oblecenie/rukavice/instinct-short-black-blue/black#.UTtRMld8N2c , len naozaj sa nevyznám v tých materiáloch, hlavne, že v nich nebude teplo a že budú pohodlné.
09.03.2013 - 16:12:51
00
Momo001 V každých rukaviciach ti bude teplo a ruky sa budú potiť za teplého počasia pokiaľ nepôjdeš dostatočne rýchlo, rukavice sú od toho aby sa ti nešmýkali ruky aj keď budú spotené. Z tých rukavíc čo si sem dal je jedno ktoré si vyberieš líšia sa v podstate len v dizajne.
09.03.2013 - 16:55:57
00
mal som par kelysackych, v podstate nieco ako ten prvy link co si dal, vozim ich uz teraz, v podstate sa da uz aj od cca 5 stupnov ale citit chlad, na dlhsie vyjazdy treba aspon tak 10 stupnov. ale nevsimol som si ze by som mal v lete rukavice mokre, jedine ak sa do nich utieram tak potom hej ale inac su stale suche lebo ich prefukuje aj ked je vonka 35 v tieni
09.03.2013 - 19:17:35
00
... rukavice sú od toho aby sa ti nešmýkali ruky aj keď budú spotené...
Rukavice sú hlavne preto, aby si si nezodral dlane pri páde. Taká zodratá dlaň hrozne bolí, nielen hneď po páde, ale aj pri hojení. Chrasty praskajú pri každom zatvorení dlane a samozrejme tým sa doba hojenia predlžuje.
Chvalabohu som to ešte nezažil, ale kamarát áno a tak viem, čo to bolo za utrpenie.
11.03.2013 - 22:45:51
00
Presne tak, zazil som to. Chrasty mi praskali pri kazdom pohybe palca, zavreti dlane. Vysusal som ich, potom mastil a hojili sa velmi velmi pomaly. Dovtedy som ani netusil, ako pevne sa dokazu zaborit kamienky a piesok. Ked nezaberali medikamenty, po jednej rade som skusil skorocel a po dvoch dňoch intenzivnej liecby boli dlane zahojene. Odvtedy sa bez rukavic nepohnem a nechavam ich v garazi na bicykli.
11.03.2013 - 23:06:56
00
keyboard_arrow_up