Doteraz som pouzival ako nosic na auto thule pro ride 591 a v podstate som bol spokojny. Avsak moj novy bike uz do tohoto nosica nepasuje. Ramova trubka je hruba a bike tam nesedi. Tak zvazujem co namiesto toho a veruze si neviem poradit... napada ma toto
1. Thule 561 outride ...ma s tym niekto skusenosti? je to ok co sa tyka naklanania v zakrutach pri odstredivej sile pre vidlicu? neznicim tam vidlicu
2. asi blbost... len nahlas uvazujem kupit normalne box napr. thule pacific 100 ... odmontovat kolesa, pedale riaditka a mozno by sa to rozobrate tam zmestilo
3. co ine ?... velke auto asi :-) len to je trochu vacsia investicia :-)
4. videl som este jeden thule xx tx, (cislo nepamatam), zaujimavy uchyt to ma o kolesa... ale asi nie pre europsky trh lebo to vidim iba na inych mimo eu weboch
31.03.2014 - 21:17:37
00
Thule freeride + nabastlit dlhsiu skrutku (v kazdom zeleziarstve za euro).
Na aky priemer to vlastne potrebujes?
02.04.2014 - 12:59:38
00
Thule neviem aký, úchyt len za prednú vidlicu klasickým vyhadzovákom, predné koleso musí ísť von, zadné koleso drží v žiabku páska (originál umelohmotná, neverím jej a tak preventívne pridávam remienok zo starých klípsní. Drží lepšie ako s tým papekom čo drží za rám, rám nie je namáhaný pri montáži - videl som prevalený karbónový ram, keď to junáčik prehnal s priťahovaním.
02.04.2014 - 15:34:39
00
no bastlit sa ozaj nic nechystam, vacsiu doveru mam k profi firme co sa tomu venuje x rokov a ma na to spravene testy
02.04.2014 - 22:20:40
00
nie je tu nik kto uvazoval pripadne realne vozil bike v stresnom boxe?
08.04.2014 - 10:51:47
00
Na vozenie v boxe, ako spravne uvazujes, potrebujes zakazdym demontovat kopu suciastok, manipulacia s 10kg nakladom v boxe tiez nie je prave idylka (najme ak mas vyssie auto).
Prirataj si k tomu, ze ten box na to nie je primarne urceny, takze musis riesit nejake vystelky. Dnu mas vsetko zabryzgane od blata. Bonusom je cena ako za sadu piatich cyklonosicov.
Snad jedina vyhoda je ta, ze to mozes nechat na parkovisku aj s nakladom a nepritahuje to tak lopkarov.
08.04.2014 - 11:13:54
00
uvazujem takto... mozno sa mylim... len hladam riesenie. idealne sa mi zda vozenie biku vnutri v aute. avsak vnutri odviezt zenu, dieta, batozinu, 29'' bike, detsky bike nie je jednoduche. tak velke auto nemam. dalsou variantou je vozenie biku vonku... strecha resp na taznom zariadeni. da sa, coby nie ale nepovazujem to za idealne riesenie... a ked pozeram napr. tento box:
http://www.autoboxy.sk/stresny-box-hapro-probox-460-i272888.aspx

tak cisto teoreticky, nemam to odskusane iba odhad co som meral bike, sa mi zda ze po zhodenie predneho kolesa a nasledom otoceni riaditiek do roviny biku a mozno odsrobovania jedneho pedalu by som sa tam mal dnu vojst. kupit nejaky molitan mi uz nepride ako problem. ziskavam tak relativne bezpecny a spolahlivy sposob prevozu biku. len co tak browsujem tak to nerobi skoro nik... tak preto dost vaham s kupou

vyhod vidim viacero:
1. bezpecnejsi prevoz, neodleti zo strechy, nenaburam v garazi do stropu...
2. bike je ovela lepsie chraneny voci mucham, bordelu, dazdu
3. lepsie chraneny voci kradezi.
4. lepsia aerodynamika a spotreba auta
5. bike neposkodia uchyty drziaku

ako nevyhoda mi pride:
1. demontaz predneho kolesa a jedneho pedalu
08.04.2014 - 11:31:13
00
Nespekuluj nad blbym boxom. Miesto relativne maleho nosica sa budes trapit s velkou kravou.
A potreba, neviem. Box ma sice Cx lepsi ako bicykel, ale prierez je niekde inde. Takze pri jednom biku to moze vyjst zarovno.

Ak chces nieco na vyskusani, pozri toto: http://www.autoboxy.sk/nosic-bicyklov-na-strechu-hakr-fork-i297223.aspx
Za par eur mas dobry nosic a mas pokoj.
08.04.2014 - 22:45:58
00
poznam tie nosice co ukazujes. je to naozaj v poriadku ohladom vidlice? ked s tym pojdes na dialnici 120-130 v zakrutach. neviem preco ale nejako k tomu nemam doveru.
pri naklanani odstredivou silou to bude ok? neznicim vidlicu? nemyslim ze to odpadne tomu verim. ale ci to nieje nejaka neprirodzena zataz na vidlicu... k tomu boxu ma vedie aj skusenost, ze ako naschval ked som mal nove biky, vzdy som zazil take prietrze mracien s bikami na streche.... moc sa mi to nepacilo
09.04.2014 - 07:26:48
00
Ak keď máš vo vidlici upnuté koleso a vezieš sa, vtedy na vidlicu sily nepôsobia?
A keď máš špinavý bicykel a umývaš ho, vtedy neprichádza do kontaktu s vodou?
Čo sa týka ochrany pri preprave, je asi ten box bezpečnejší, ale je to asi o dosť pracnejšie, uložiť tam bicykel a potom ho znova spojazdniť. A ďaľšia vec, ak by si chcel jazdiť s boxom na streche auta aj keď neprepravuješ bicyke (asi ho nebudeš dávať stále hore dolu), tá nadspotreba PHM je dosť veľká.
09.04.2014 - 08:12:15
00
nemam ten pocit ze namaha vidli pocas jazdy a na streche je rovnaka... neviem... je to pocit. ako keby tam inak posobili sily. ked sedis na biku je tlak zhora a zakruty vyberas pod uhlom. ked ho fixnes na aute mam dojem ako keby si to na tom uchyte kde je to fixnute lamal... je to moj pocit mozno sa mylim.
tiez umyvanie auta a dvojhodinovy zlievak s krupami pocas jazdy (naozaj som uz take zazil) mi nepride ako to iste.

ano s boxom bude viac prace. ale zhodenie sedla a predneho kolesa mi pride ako par sekund... jedna vec bude navyse.... odsrobovat asi jeden pedal by bolo treba. ono ja teraz riesim trochu dlhsi vyjazd 5-6 hodin autom do rakuska ... na nejake kratsie vyjazdy do hodiny by mi nevadili vonkajsie drziaky. tiez zalezi ci ides v peknom pocasi bikovat a ked bude prsat ostanes doma s autom a bikom. ja mam rakusko zabukovane a pojdem aj ked bude liat celou cestou... preto to mozno riesim trochu viac
09.04.2014 - 08:18:03
00
nie si prvý ani posledný, čo išiel len do Rakúska s bikom na streche alebo vzadu...vidlici nejaký odpor vzduchu ani náklony neublížia...kúp si normálny nosič máš po probléme...na každých cyklo pretekoch majú sprievodné vozidlá tímov biky na streche bez ohľadu na počasie a to nie sú žiadne "lacáky" a očividne im to nevadí...:)
09.04.2014 - 08:21:58
00
Upnutie za vidlicu exitovalo už dávno predtým ako vymysleli klasické strešné držiaky. Vyrábali sa po domácky. Ja som sa k tomuto starému osvedčenému systému vrátil po tom ako som skoro stratil bike upevnený klasicky cez rám.
S boxom nešpekulovať. Nie je určený na krátkodobé prevážanie. Mám ho doma nevyužitý.
09.04.2014 - 08:36:32
00
keby som sa rozhodol pre nosic na tazne, napr toto
http://www.thule.com/cs-cz/cz/products/carriers-and-racks/bike-carriers/towbar-mounted-bike-carriers/thule-euroway-g2-920-_-920000
je to ok pre 29'' ?
nikde to nevidim v specifikacii
napr. opel zafira ma tuto srandu zasuvatelenu a integrovanu v aute v narazniku.
ale maju to do velkosti 28''
09.04.2014 - 08:52:29
00
Vidla a os kolesa sú stavané na rádovo iné sily ako dokazes vyrobiť pri prevoze na streche. Toho sa neboj.

A dážď je v pohode tiež. Akurát daj dole sedlo, nech ho máš suché a čisté. A aj spotreba bude lepšia.

Už sme prešli pár jázd do talianska takmer celkom v daždi a nikdy nebol problém. Aspoň sme mali biky umyté.
09.04.2014 - 19:42:29
00
keyboard_arrow_up