Zdravím, chcem sa spýtať čo by ste mi poradili nosiť v jeseni na bicykli, lebo vždy keď je chladnejšie počasie [okolo 13-18 stupňov] tak keď sa začnem potiť, do toho ma prefukuje a musím nahadzovať ďalšie a ďalšie vrstvy oblečenia až mi je neskôr moc teplo. Do toho sa zadýcham studeným vzduchom a jediné čo potom chcem je ísť domov do tepla.
Hodili by sa mi nejaké rady ako lepšie znášať jazdenie v chladnom počasí a viac si to užiť bez podobných problémov.
12.08.2016 - 16:55:42
00
Dnes - ráno 11 stupňov (10 km do roboty), poobede 20 stupňov (prevezenie sa z roboty - 45 km) - krátke gate, návleky na nohy (len ráno), moira tielko (len ráno), dres s dlhým rukávom.
12.08.2016 - 22:12:44
00
pri takýchto teplotách a veternom počasí nosím toto http://www.kalu.sk/Triko-CRAFT-Extreme-WS-Shortsleeve-d1903357.htm a na tom letný dres :) toto zas nejaké moc chladné počasie podľa mňa nie je no keď tak do dresu sa dá ešte zbaliť tenká cyklo vetrovka, ktorú použiješ v prípade potreby
19.08.2016 - 09:57:59
00
Adrian_T72 napísal:
Hodili by sa mi nejaké rady ako lepšie znášať jazdenie v chladnom počasí a viac si to užiť bez podobných problémov.


Na to ti poradim len jedno, zacni s otuzovanim. Ja sa doma sprchujem v 13C vode (zial studensia z kohutika netecie), a bez problemov mi pri 8 C stacia kratase a tielko. Ked je jasno ani tielka mi netreba. Pri teplotach okolo 4C nahadzujem na tielko tenku cyklovestu, Pri teplotach nizsich ako 2C uz mam dlhe cyklogate, tricko a lahky rozopinatelny merino pulover od Craftu.
Bez zbytocneho oblecenia je aj lepsi odvod tepla pri zatazi a minimum potenia. ;)
12.07.2017 - 12:27:00
01
dobre si mu poradil, ale škoda že až po roku :lol:
12.07.2017 - 20:03:12
01
imro1 napísal:
dobre si mu poradil, ale škoda že až po roku :lol:


Zacat s otuzovanim nie nikdy neskoro :D
12.07.2017 - 20:19:22
00
a co robis v tychto upekoch? :-D
12.07.2017 - 22:12:10
00
Gusto0 napísal:
a co robis v tychto upekoch? :-D


Zeby som sa modlil za skory navrat jesene/zimy? :D

Tento rok zatial (klop-klop :D ) leto nie je az take krute ako po minule roky ked boli dlhodobo hice 30-38C.
Ak by take podmienky nastali, asi by som sa dokopal k saunovaniu, aby som si vybudoval rezistenciu aj voci vysokym teplotam. :D .

Leta fanusikom som vsak popravde nikdy nebol, preto cez vikendy vzdy vyrazam na cyklotury bud skoro rano alebo v neskore populudnie, pripadne ak sa neda inak tak utocisko pred slnkom mi poskytuju kosate koruny stromov v lesoch Malych Karpat. Na malokarpatskom Velkom Javorniku vzdy potesi teplota o 4 C nizsia ako dole v BA. Studena sprcha na osviezenie min. 3x za den. Ked cloveku zachuti kupanie v studenej vode, kupanie v lete na jazerach uz skor pripomina akoby kupanie v moči. :D
12.07.2017 - 23:27:20
00
no tu na severe by si v tielku moc nepojazdil :) ale inak super ;)
12.07.2017 - 23:36:39
00
Hosť napísal:
no tu na severe by si v tielku moc nepojazdil :) ale inak super ;)


Vyskusane. :)
V marci som bol na dovolenke vo Vysokych Tatrach. Na turach som za cely tyzden pouzil bundu len raz a to ked bol vietor o sile vichrice, inak tricko pripadne bez neho.
Jeden den som si vyhradil na relax a pozical bike, aby som si zopar razy zajazdil zo Stareho Smokovca na Hrebienok (povodne som chcel aj na Sliezky dom, no tam bola druha polovica cesty kombinacia lad/sneh). Na zaciatok 4C, potom mrznuca hmla, ja v kratasoch a rychloschnucom tricku. Ak si dobre pamatam, tak min. 6-7x som to vyslapal. :) . Lahku sustakovu bundu som si daval len pri zjazde. Po navrate na penzion padla vhod studena sprcha.

Najtazsie bolo najst pozicovnu, kde by mali vobec nejaky bike :D.

Mozno niekomu pridu moje slova ako vyplod blazna, no pravdou je, ze ludsky organizmus je celkom dobre adaptabilny na rozne poveternostne podmienky. Osobne som stale otuzilec zaciatocnik. Ked chce clovek vidiet kam sa to da s otuzovanim dotiahnut staci si na youtube vyhladat "Wim Hof".
13.07.2017 - 00:08:34
00
tak fajne, Wima poznam samozrejme :)
13.07.2017 - 06:25:58
00
Už nejaký ten rok otuzujem (vrátane zimného plávania), ale jazdiť v chlade bez ochrany aspoň kĺbov si neviem predstaviť. Behanie je iná vec, pokiaľ silno nefuka, alebo nie je vysoká vlhkosť, tak sa dá aj behať aj ozaj striedmo oblečený.
13.07.2017 - 07:46:25
00
andrej25 napísal:
Už nejaký ten rok otuzujem (vrátane zimného plávania), ale jazdiť v chlade bez ochrany aspoň kĺbov si neviem predstaviť.


Vnimanie chladu je dost relativne. Na akej teplote zacina u teba?
13.07.2017 - 08:23:43
00
vydrzim dost ;)
bezne v zime v tricku, sem tam vestu...., ale bike je ako pisem ina vec
13.07.2017 - 09:05:33
00
andrej25 napísal:
vydrzim dost ;)
bezne v zime v tricku, sem tam vestu...., ale bike je ako pisem ina vec


Palec hore :y: . K outdoor kupaniu v zime sa snad i ja tento rok dopracujem, hoci pochybujem, ze tu u nas dole mi bude dopriane luxusu, z vody vyliezt priamo do makkej snehovej pokryvky :worried:

Spytam sa inak. Pri akej teplote si teda zacinas pri bikeovani chranit klby ? :) Niekde som cital, ze klby zacinaju trpiet pri teplote 5C. Neviem, co je na tom pravdy :)
13.07.2017 - 10:21:51
00
keyboard_arrow_up