Mna skor mrzi, ze nikde neviem najst nejaku rozumnu strednu triedu - bud lacnaky z Ciny, alebo potom neuveritelne predrazene akoze znackove srandy vyrobene tiez v CN. Mnohe tie drahe svetla su naozaj niekde uplne ale uplne inde, co sa tyka kvality osvetlenie, ale ta cena je mimo realitu. Nehovoriac o tom, ze dat si nieco za 350 usd na rajdy, co sa pripina tenkym plastovym bazmegom...pri prvom pade to polamem...a pritom by stacilo tak malo - poriadny ochranny obvod, svetlo s teplou farbou a poladenu optiku pre bike ucely (relfektor, sosovka atd) a ako bonus bateriu s kapacitou zodpovedajucej napisanemu cislu (nie vyradeny odpad z fabrik, ktory nepresiel sitom).
14.11.2014 - 00:12:42
00
bonfo "fake" mi svietil asi 10min xm l2 aspon mal :) svietil rovnako cca ako "original" mam aj s t6 kuzel na prilbu to je slabsie.ale stale viac ako dost.ono som dnes skusal aj nitecore p7 myslim to bolo s xml2 lenze jedna dioda 1500 lumenov a to uz bola ina supa, lepsie jak solar s dvomi diodami.ono xml2 ti moze svietit aj slabo aj silno. cele je to o tom kolko jej "dovolis", ako je to svetlo spravene, aky rezistor, ake chladenie,zdroj,ochranny obvod ak daky vobec ma, podla toho ako sa to vysklada ake suciastky pouzijes a v akej kvalite ,potom podla mna do toho mozes pustit viac a nebat sa ze sa ti tam nieco odpali zhori ***** alebo naopak.podla mna ...
14.11.2014 - 00:14:45
00
Ramon1.Nuz ale je to o ludoch ked si kupia vedome podozrivo lacnu vec a potom nadavaju na fake.
14.11.2014 - 00:27:26
00
Mna skor mrzi, ze nikde neviem najst nejaku rozumnu strednu triedu - bud lacnaky z Ciny, alebo potom neuveritelne predrazene akoze znackove srandy vyrobene tiez v CN. Mnohe tie drahe svetla su naozaj niekde uplne ale uplne inde, co sa tyka kvality osvetlenie, ale ta cena je mimo realitu. Nehovoriac o tom, ze dat si nieco za 350 usd na rajdy, co sa pripina tenkym plastovym bazmegom...pri prvom pade to polamem...a pritom by stacilo tak malo - poriadny ochranny obvod, svetlo s teplou farbou a poladenu optiku pre bike ucely (relfektor, sosovka atd) a ako bonus bateriu s kapacitou zodpovedajucej napisanemu cislu (nie vyradeny odpad z fabrik, ktory nepresiel sitom).



A presne preto je okolo solarmu take "halo" a x druhov napodobenin.Lebo ako vravis tie svetla su uplne inde a stoja mrte len tak na rajdy ked sa vytrepes pokial uz nemas lietajuci bicykel,ze si tak zalovany :) solar je ako tak pri cene 45-60€ uz ozaj slusny vykon s kvalitnym vnutrom oproti vnutru "faku" solaru za 25€.preto sa tak predava, kupuje, jazdi a hl fejkuje.zlata stredna cesta abo fenix.Mozno ano "original" nepouzijem nikdy naplne (co pochybujem, lebo to bude zabava) ale naco tam ten mod je ked to svetlo doslova nezvlada,teda zvladalo by keby bolo vyskladane a spravene jak by malo :)
14.11.2014 - 00:30:02
00
Ramon1.Nuz ale je to o ludoch ked si kupia vedome podozrivo lacnu vec a potom nadavaju na fake.


Nadavam na fake lebo vydrzal 10min a skapal navzdy,chvalim origo lebo som ho dnes 10xprehrial a zakazdim sa znizil a za 3-4min opat naplne a ma ochranny obvod.keby sa fake nepokazil, vedome chvalim fake ze ide a tesim sa z neho,ALE nehanim dvakrat tak drahy, dnes uz viem, ze original, ak chces tak "to iste len, s inym vnutrom a v inej kvalite".
14.11.2014 - 00:36:08
00
:-) Tu som vobec nenarazal na teba,ale na tu temu o fejkoch.
14.11.2014 - 00:52:11
00
Mna skor mrzi, ze nikde neviem najst nejaku rozumnu strednu triedu - bud lacnaky z Ciny, alebo potom neuveritelne predrazene akoze znackove srandy vyrobene tiez v CN. Mnohe tie drahe svetla su naozaj niekde uplne ale uplne inde, co sa tyka kvality osvetlenie, ale ta cena je mimo realitu. Nehovoriac o tom, ze dat si nieco za 350 usd na rajdy, co sa pripina tenkym plastovym bazmegom...pri prvom pade to polamem...a pritom by stacilo tak malo - poriadny ochranny obvod, svetlo s teplou farbou a poladenu optiku pre bike ucely (relfektor, sosovka atd) a ako bonus bateriu s kapacitou zodpovedajucej napisanemu cislu (nie vyradeny odpad z fabrik, ktory nepresiel sitom).


Spominal sa tu nejaky "original" solarstorm za 40-50 eur. To je dvojnasobna cena oproti cinskemu lowcostu a polovicna cena znackovych vyrobkov. Teda stredna cesta.
Neviem co medzi tym by si este chcel mat.
A 350 usd je uz mega high-end, v takych cenach sa uz sa pohybuju xenonove vybojky, to je niekde uplne inde...
Za stovku kupis kvalitny znackovy produkt. Za polovicu mas kvalitny no-name a za stvrtinu mas cinsku lowcost ruletu.
14.11.2014 - 00:56:44
01
tak nejak to vidim aj ja..
14.11.2014 - 01:18:12
00
Len akoze to pravy Solarstrom ma vyrobnu cenu o 1 usd viac ako ten akoze fake (mozno to aj tak robia tie iste deti za misku ryze v tej istej diere) a optiku ma tiez otrasnu. Tak aka zlata stredna cesta. Dalsi predrazeny cinsky brak. :D A este mi povedze, ze k tomu ako origo Solarstromu su prave a 1. triedne clanky Panasonic. :)
14.11.2014 - 01:32:39
00
Ciboha, ale ste sa tu rozohnili. :)

.. a přitom taková blbost.
14.11.2014 - 02:07:12
03
no tušim skúsim aj ja nejakého toho Čiňana objednať nech viem čo je to poriadne svetlo :-)
14.11.2014 - 07:08:26
00
Kupil som 6ks UF 2100 a 7ks ML102 z ciny. Poslusne hlasim, ze vsetky svietia. I ked v jednej UF2100 som po cca roku vymienal LEDku
:-)


POcuj...ja mam doma tiez jednu odidenu .UF2100...myslim ze je to Ultrafire...nie uniquefire...ale to je asi jedno.....No..a asi aj mne odisla ledka.....alebo asi cela ta doska s ledkou..netusim ako zistit kde je chyba...Co presne by som mal nakupit, aby som to opravil??..ked uz v tom mas prax..porad daco...Moc eletrikar nie som, tak polopatisticky mi to vysvetli....diky
14.11.2014 - 07:59:24
00
Kto ma pocit ze SS za 50,- je dost posielam sem na "liecenie" https://shop.lupine.de/lightsets/helmet-and-bikelights/ zaujimalo by ma ci to tu niekto jazdi.
https://shop.lupine.de/lightsets/helmet-and-bikelights/
14.11.2014 - 08:12:07
00
JAHMANsvk nie je nahodou na pravo fake a na lavo origoš?
14.11.2014 - 08:19:41
00
No to si napriek poslednym dvom stranam radsej budem kupovat ss z ciny. Mohlo by tych cca 35 ks do dochodku vydrzat.
14.11.2014 - 08:22:16
00
keyboard_arrow_up