zaujmaju ma skusenosti ludi, co ich použivaju na horach pri lezeni, skialpe, turistike či bikovani...
+ a - ... odolnosť, presnosť ci nespolahlivoť...
rozmyšlam o Core all black.
dik za akekolvek info, odkazy a recenzie
či maju takú užitkovú hodnotu, prípadne či sa im radšej vyhnúť...

Prílohy:

Outdoorový-computer-Suunto-CORE-All-Black.jpg
Outdoorový-computer-Suunto-CORE-All-Black.jpg 116.97 KiB thumb_up0thumb_down

24.11.2013 - 19:49:45
00
Ahoj..ja som si zvolil X6M..radsej ako core..kedze v tej dobe ked CORE prisli boli dost kazove...X6 su made in finland..core boli china - neviem ako teraz
pouzivam ich ale len pri turistike...pri bikovani mi zavadzaju na zapasti a lepsie mi posluzi zaznam trasy - mobil s gps...to mi staci..hodinky by som nevyuzil - na cas mam tachometer...
ale na turistiku ich pouzivam....iked vpodstate aj tam ich nahradi mobil..ale zas baterka u hodiniek vydrzi viac....
:)
24.11.2013 - 20:47:23
00
ako hodnotiš prevedenie a naramok.,? videl som aj staršie modely military s odlomeným náramkom, ktorý sa nedal vymeniť...
24.11.2013 - 20:52:32
00
ja mam core all black a zatial som spokony, s vymenou naramku by nemali byt problemy, ja som svoj mal uz dole, ked som ho cistil od usadeneho potu. dokonca je viacero variantov bud ako mam ja original cierny alebo farebny ako tuto ...http://forums.watchuseek.com/f233/first-post-starting-off-right-505147.html
z mojho pohladu je prevedenie v pohode akurat na tom vrchom otocnom kryte sa odiera farba, bude to asi tym ze je kovovy. inak nemam vyhrady hodinku nosim stale. prezila pracu na stavbe v prasnom prostredi aj niekolkohodinove kupanie v aquaparku akurat mrazu som ju este nejak nevystavoval.....snad ti to pomoze v rozhodovani
24.11.2013 - 22:52:42
01
Po skusenostiach s 2 kusmi by som uz do Core nesiel. Prve dva roky v pohode bez kazov, do 10m pri potapani vodotesne aj pri stlacani tlacidiel. Po dvoch rokoch zacal najskor odchadzat remen (trhliny az postupne praskol). Dnes uz mam treti remen (gumenny) a odchadza a trha sa aj ten (priemerna vydrz rok az dva podla pouzitia hodin).
Super presny barometer, s ktorym krasne viete zmerat vysku aj tlak. Po 4 rokoch mi zacali odchadzat tlacidla. Inak su to super imidz hodinky, ktore aj nieco vydrzia a navyse su velmi prakticke. Na barometer sa da spolahnut, sklo je nerozbitne a baterka vydrzi tiez relativne dlho (cca 1-1,5roka). Je to na zvazeni, mozno posledne modely su uz kvalitnejsie.
25.11.2013 - 08:18:38
00
dik , tušim začínajú prevladať mínusy.. kolega od susedov projektantov ma tiež zlu skusensť s naramkami aj s tlačidlami po 2r , to išlo dole vodou...
25.11.2013 - 09:03:03
00
ja mam verziu light green asi pol roka...kupil som ich od kamosa ktory ich mal asi 2 roky(mozno aj viac)...zatial bez problemov...vobec ich nesetrim boli uz aj v mori a v pohode....vyuzivam hlavne vyskomer kde meriam nastupane a naklesane metre...vzdy pred vyjazdom doma skalibrujem a potom pri rozcestnikoch kontrolujem, vacsinou ma prekvapia ake su presne...baterka zatial drzi a to casto svietim a pouzivam logbook...

Prílohy:

IMG_3181.JPG
IMG_3181.JPG 167.3 KiB thumb_up0thumb_down

25.11.2013 - 09:17:46
00
ja mam svoje zatial rok ale kupoval som ich v bazari asi pol roka pouzivane baterka vydrzala nejakych 7 mesiacov ale neviem ci ju prvy majitel menil remienok sa zatial drzi uvidime za rok dva ako bude vyzerat....jedna.vec co ma trocha mrzinje ze uz po nejako tyzdni maju niekolkosekundove omeskanie....
25.11.2013 - 10:03:29
00
zt0350 ano to meskanie je standard ficura Core, nie je to super presny strojcek, ma niekolko sekund meskanie za tyzden.
Ked to za seba zhrniem:
+uzivatelsky vymenitelna baterka +velmi presny barometer
+presny a spolahlivy teplomer (aj ked po celych stupnoch)
+menitelny jas (navyse podsvietenie nie je rusive v totalnej tme)
+slusna vydrz baterky
+neposkriabatelne sklo (odide skor displej pod nim ako sklo samotne)
+kvalitny servis support Suunto (vymena kus za kus, rychly response)

-remienok sa trha
-odchadzaju tlacidla
-je potrebne barometer casto kalibrovat pre presnost
-vysoka cena hodin

Bud treba kupit Vector-y alebo potom nejaku cinsku variantu ABC hodin, ktora za zlomok tejto sumy (cca za 100eur) zvladne vsetko co Core a nekazi sa. ;)
25.11.2013 - 10:20:55
00
cinska verzia CANYON ABC -6r uživania
+ presný barometer
+ presný vyškomer
+presný teplomer na desatiny st, ale len do -10st
+uzivatelsky vymenitelna baterka
+menitelny jas (navyse podsvietenie nie je rusive v totalnej tme)
+slusna vydrz baterky +silikonový remienok nevymenitelný ale stale drži
+ nízka hmotnosť
+nízka cena

- plastove prevedenie skla aj kolečka
-je potrebne barometer casto kalibrovat pre presnost samozrejmosť pri častej zmene tlaku
- nepresný kompas
- žiadny servis ale načo :)
- priemerný design
25.11.2013 - 12:09:40
00
Casio ma teraz nove celkom pekne ABC hodinky:

http://www.casio-intl.com/in/en/wat/watch_detail/PRW-3000-1A/

Len cakam kym sa all black verzia objavi v jednom singapurskom obchode.
25.11.2013 - 12:45:58
00
keyboard_arrow_up