zdravim, mam mensiu dilemu, bo si chcem zaobstarat nejake dobre vykkonne silne predne svetlo, ktore ale aj dlho vydrzi,, a do ceny 1000,- Sk je ich spusta. Rozmyslal som svetlo okolo 600,- KELLYS, alebo nejaky longus za 600,- abo mozno aj author nejaky,,,, ale zaujala ma aj znacka cateye, pretoze tam je toho tak isto dost pod hranocou jedneho litra. Preto, radsej si chcem nehat poradit a vypocut skusenosti od vas. Bo nechcem kupit apotom lutovat. Kezde dneska sa keše ťažko zhanaju a zbytocne ich vyhadzovat za nejaku kravinu si nemoze pomaly dovolit nik, a tak preto ta cena do jedneho tisica, pretoze do tej ceny by sa uz malo naozaj skutocne nieco cuulloooveee najst. Takze vopred vdaka za vase prispevky a komentare k tejto teme.
19.06.2007 - 16:25:46
00
uz sa to tu riesilo, ale aby si nemusel hladat pripajam link:
http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t=13767
19.06.2007 - 17:06:08
00
Pred par mesiacmi bolo na fore viacero tem o osvetleni , co tak toto (je ale dost velke ) http://shop.toly.sk/oscommerce/product_ ... ucts_id=49
19.06.2007 - 18:54:40
00
:wink: no vdaka za linky,, no ale aj tak by som znovu opät otvoril tuto temu, pretoze tych svetiel je kopec, a dnes som natrafil na predné svetla Longus 6LED a Longus 8LUD. Poznáte ich? nejake skusenosti porovnania? Bo ako nevyzeraju zle, len sa mi zdali dost tazke,, ale to su asi vsetky. Budem rad ak sem niekto napise niečo.
20.06.2007 - 18:13:28
00
no ide o to ci chces tie svetla len tak, na nocny dojazd domov, alebo na nejake nocne bikovanie... lebo v tom prvom pripade ti staci nejake lahke svetlo s led diodami, ktore svietia aj 170 hodin, v tom druhom pripade aj nejaky halogen, no co je ale uz horsie, ze je to tarcha (velka bateria) a dlho to svietit nevydrzi... takze este raz naco to chces vyuzivat???
20.06.2007 - 18:27:31
00
no vdaka charlie za prispevok. no v prvom rade minimalne za to aby ma nenačapali poliši nejaký blbý a nedali pokutu ako jednemu ze do 10 littrikov.
To je minimalne preto che :D no dalej preto aby som mohol v pohode dojst domov ale aby som si videl pred koleso, cize si to svetlo sklopim, bo je to neprijemne ked to niekomu zasvetli do očiek, no a dalši dôvod, že na čo? hm, minule som robil taku debilnu trasu so susedom, sami kopec hore dole a ked sme sli dole to sme leteli sakra minimalne 40km/hod som vrestal od adrenalino, bo sme hovno videli, on mal sice svetlo ale slabo svietilo, no a vtedy ma to cchytilo, ze chcem sem tam aj taketo jazdy zdolavat bo je to sranda, ale samozrejme so svetlom. :D cize zaverr znie zo vsetkeho trosku taky dobrý mix. Rozmyslal som aj o tom AUTHORE za 5 stoviečok,, ze kedze by bol dobrý ako sa tu pisalo vtej cene samozrejme, no mozno je aj lepsie neviem,, no tak by som kupil aj dva, , bo podla mna, neviem ci sa nieco zozenie za 1000cku co bude lepsie svietit ako dve svetla do 500Sk/600Sk kus. Jedno nastavim hned pred koleso a druhe viac na cestu a mam vymalovane. Co ty na to? abo mam siahnut po niečom extremnom? Nejaku SIGMU MIRAGE EVO ??? :twisted:

to je už podla mna iny brutal, no len malo vydrzi, vsak, POviem ti tak, v tej cene od 500 do 1000 je toho straaaaaasne vela, od Longusu, Kellysu, Authoru, Cateye, a atd. Ako vravim rozmyslal o tom Authore X-GUARD 5 LED a ak sa mi bude luuuuubiť, tak pookoštujem aj po druhom hned abudeeeee :wink:
20.06.2007 - 19:20:14
00
ti poradim, skus pobehat nejake shopy nech ti poukazuju ako to svieti a tak... moj nazor je ten, ze halogen a spol by ti bolo asi na 3 veci, lebo je to tazke hovado... ty len poskuluj po nejakych luxeon diodach, tie fakt dobre svietia a aj dlho...
20.06.2007 - 19:27:34
00
a takto sa ta opyyyytam, co ty vtejto chvili vlastnis, mas na predok? ako predne svetlo? :?: to len tak aby som vedel bo jako sestra s priatelom maju Longus 5Led take cierne male, no ako svieti to, ale, co ja ti viem, , asi si ho poziciam a vyskusam, mozno by aj take postacovalo, no ale uvidime, bo aj ten AUTHOR sa mi pozdava, ze je lepsi, a za tu istu cenu, bo vies chytila ma mania, a ked nebudem stym spokojny uspokojeny doslova, tak budem chciet lepsie a lepsie,, a penazenka sa mi len tak prasit bude, a ja odpadky budem potom asi zbierat, tak, ako nie som jediny taky clovek je ich vela, ale je lepsie skutocne si nechat poradit popozerat povyskusat a tak :wink:
20.06.2007 - 19:41:01
00
ja byt tebou tak berem bud toto:
http://www.author.sk/verbal/2002/
alebo toto:
http://www.author.sk/verbal/1454/

no a ked si sa uz pytal, ze co mam:
http://www.author.sk/verbal/528/
20.06.2007 - 20:01:32
00
Longus robi svetlo s 8 alebo 9 diodami za cca 600Sk ktore vyhralo testy svietivosti medzi led svetlami. Neviem model ani nejaky link nanho, ale dizajnovo je nejake hranate, sa mi moc nepaci. Skus pohladat tu na fore, bol tu aj link nanho.
20.06.2007 - 21:10:12
00
2Marek65: asi si mal namysli toto...
www.paul-lange-oslany.sk
alebo
www.paul-lange-oslany.sk

inac ked si tu http://www.paul-lange-oslany.sk/wlix0.htmkliknes tak tam to najdes...
20.06.2007 - 21:35:34
00
to Martinus: daj si tam reflektor a neries..........teraz vazne, hlavne by si mal pozerat po svietiacom vykone (alebo ak sa to vola) a aj dizajn trosku zavazi, zas by to nemalo previsat kvoli velkym baterkam, ale svetlo podla predstav sa asi tazko najde, ale podla mna stara kvalitka - dynamo nadovsetko :lol:
20.06.2007 - 21:43:30
00
:evil: sakra ste mi dali dalsiiiiieho cervika do hlavy, ,, dnes som ich drzal v ruke su tazke, skusat som ich neskusal boli zabalene no dost tazke sa mi zdali, a aj take robustne akoby dost,, to je vam svinstvo na co tolko toho vyrabaju bo ved ludom len hlavy pomutia a nevedia co potom stym, do coho investovat ado coho nie,, :evil: hmmmmm
20.06.2007 - 21:44:51
00
Myslel som to na prvom obrazku. Nevidel som ho nazivo ale moze to byt celkom pecka ked to vyhralo nejake tie testy.

Ja toto inak uz neriesim, spravil som si svetlo doma, 7 bielych lediek so svietivostou 16 000 mCd a taha to baterka z mobilu. Svieti to celkom v pohode a nedaval som pred ledky ziadne sklicko ani sosovky. Na vecerne dojazdy to stacit urcite bude a na to aby ma bolo vidno mam este dve modre ledky ako to mavaju na autach. Aj tie svietia celkom slusne, v meste mi osvetlovali dopravne znacky na cca 30m. A cena celeho kompletu do 200Sk.
20.06.2007 - 22:12:40
00
nooo to ako nebol by zlý nápadiiiik :roll: ale to by som si asi tebe Marek65 musel dat urobit.

A ked uz je rec o svetlách no atie svetla tahaju zvycajne s bateriek. Tak ma napadlo, kez uz tak uz to tu spomeniem, ze ake baterky nabijacie pouzivate? myslim ako microtuškove abo tuškove? Ake typy a kapacity? bo rozmyslam ze najprv kupim nejake napraskane baterky, nabijem a potom budem skusat co zozeniem, poziciam na vyskusanie a potom spravim zaver aurobim kupu. je to trochu od teeeemočky nasej ale neva. :P
20.06.2007 - 22:53:01
00
keyboard_arrow_up